Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG -oszustwa i brud-uwaga!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 17.08.2011 15:01

smok131 napisał(a):dziwi mnie jakoś to,że tyle ludzi widziało owe tajemnicze rury ale jakoś nikt zdjecia nie zrobił,sprawdziłem wszystkie watki powyżej przytoczone i nigdzie nie znalazłem nic poza jednym filmikiem gdzie coś z beczki do morza wylewają
-nie wiadomo co wylewają niekoniecznie gówno
-nie wiadomo gdzie wylewają niekoniecznie jadran i cro ale może to być dowolna plaza na świecie
-filmik nakręcony tendencyjnie bo nie widać twarzy rzekomego szambelana a(tak jak by wziął kasę za podstawienie sie do kamerki)
film jest antyreklamą określonego pola kampingowego
a rury odprowadzające gówno do morza są jak bratnia pomoc dla PRL z ZSRR :wszyscy o niej wiedzieli ale nikt nie widział a jak sie w sumie okazało to kierunek był odwrotny

No to żyj sobie w przekonaniu, że Chorwacja to raj na ziemi :D Woda kryształowa i nikt do niej nie sika :D
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 17.08.2011 15:05

smok131 napisał(a):-nie wiadomo co wylewają niekoniecznie gówno

Pewnie to była Coca Cola.
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 17.08.2011 15:10

niezawodny napisał(a):
bluesman napisał(a):Co do fekaliów jechałem drogą pnącą się zboczem góry z wiatrakami, przy której znajduje się oczyszczalnia (w kierunku cypelka św. Nikoła) a jadąc dalej po przeciwnej stronie wzgórza widziałem dwa betonowe podesty połączone rurami skierowanymi wprost do morza. Samych rur nie widziałem ale szum płynów i obecne betonowe podesty (smród) naprowadził mnie na myśl, że są połączone z oczyszczalnią(to moje założenie ) i skierowane do morza. Więc zanim zadacie komuś kłam i będziecie szydzić porozglądajcie się po okolicy.


Ręce same opadają jak się takie bzdury czyta.

a więc za wikipedią:

"Oczyszczalnia ścieków - jest to zespół urządzeń do oczyszczania ścieków przemysłowych i komunalnych przed odprowadzeniem ich do rzeki, jeziora, morza, gruntu"

Reasumując odprowadzenie wody z oczyszczalni do morza jest normalne - tak to działa w całym cywilizowanym świecie. Problem byłby wtedy gdyby nieoczyszczone ścieki wylewano prosto do morza a tego w Chorwacji nigdy nie widziałem.

Trzeba mieć sporo złej woli żeby chorwacki Adriatyk uważać za brudny. Wg oficjalnych statystyk i rankingów wybrzeże Chorwacji należy do najczystszych akwenów Morza Śródziemnego. Widać to zresztą gołym okiem.

WojtekMaz napisał(a):Chorwaci są nastawieni na wydojenie z kasy turystów - w zamian dają morze /fajne ale zasikane - plaża miejska na kilka tysięcy ludzi nie ma ani jednej ubikacji -wszystko płatne albo przy knajpach dla klientów -fetor moczu w okolicznych krzakach.Ja wracam za rok do Włoch.


Jedynym problemem Chorwacji jest niestety nadmiar "turystów" twojego pokroju. Nie stać ich na 5 Kun za toaletę więc fajdają po krzakach i jeszcze marudzą że krzaki są już pełne g...






Wypowiedź godna milionera , to dlaczego Chorwacja ? Problemem za 5 kuna.....? Masz rekinie
'' rękę '' do konstruktywnej i rzeczowej dyskusji . Już wiem co miał na myli jeden z usherów mówiąc abym nie wypowiadał się negatywnie o Chorwacji gdyż jest tutaj sekta Natankowo - Chorwacka która nie przyjmuje krytyki na temat swojej '' wiary '' . Szkoda słów i mimo , że stać mnie aby zapłacić i 100 kun za kibel jak dla mnie 5 to przesada :). Pozdrawiam cała sektę :)
Ostatnio edytowano 17.08.2011 15:12 przez Jędrula, łącznie edytowano 1 raz
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 17.08.2011 15:11

a ja kocham Pag chyba najbardziej ze wszystkich miejsc w Chorwacji, chciałabym tam mieszkać. :D
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 17.08.2011 15:22

Dwa razy byłem w Tucepi na ulicy Kamena.Na tym odcinku plaży nie widziałem ani jednej toalety.Więc dokąd chodzą załatwiać potrzeby plażowicze? Ci którzy mieszkają nad wodą pójdą do apartamentów, ale przyjezdni i inni z dalszych części miejscowości dokąd pójdą?Podobna sytuacja w Podgorze obok hotelu Podgora.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.08.2011 15:24

Uderz w stół a mafia się odezwie :D :D :D
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.08.2011 15:27

Lubuszanin napisał(a):ale przyjezdni i inni z dalszych części miejscowości dokąd pójdą?

To jasne że szczają do Jadrana , albo po krzaczorach.

Ja tam leję i już ......
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.08.2011 16:06

maniust napisał(a):Ja tam leję i już ......


No ale Ty masz wprawę i odruchowo bo znad morza...

:lol: :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6653
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 17.08.2011 16:20

...
Ostatnio edytowano 13.03.2012 21:31 przez bluesman, łącznie edytowano 2 razy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2011 16:22

niezawodny napisał(a):Trzeba mieć sporo złej woli żeby chorwacki Adriatyk uważać za brudny. Wg oficjalnych statystyk i rankingów wybrzeże Chorwacji należy do najczystszych akwenów Morza Śródziemnego. Widać to zresztą gołym okiem.


Wszelki duch 8O a kogo to post moje oczy widzą :wink: :lol:
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 17.08.2011 16:45

niezawodny napisał(a):Trzeba mieć sporo złej woli żeby chorwacki Adriatyk uważać za brudny. Wg oficjalnych statystyk i rankingów wybrzeże Chorwacji należy do najczystszych akwenów Morza Śródziemnego. Widać to zresztą gołym okiem

Nikt nie twierdzi, że Adriatyk jest brudny, bo do Bałtyku mu daleko.Tylko jak długo będzie jeszcze czysty skoro na plażach brak toalet, łodzie nie mają gdzie wypuścić fekali, a oczyszczalni ścieków jak na przysłowiowe lekarstwo.Myślę, że Leon i inni forumowicze dobrze wiedzą co dzieje się z nieczystościami na wyspach.Jeśli są owe oczyszczalnie to niech napiszą gdzie są i po problemie.Obok mojego apartamentu w Tucepi jest taki właz na plaży.Oficjalnie jest to rura do której zlatuje woda opadowa, ale ile w tym prawdy?
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 17.08.2011 17:06

każdy sądzi w/g siebie jak rura to pewno gówno płynie,bo tak robicie pewno u siebie
plastiki w nocy do pieca,śmieci do lasu lub do rowu a gówno do jeziora
a potem by wyczyścić swoje sumienie twierdzicie,ze tak robia wszyscy
.Wkażdej miejscowoći w Cro i ze wszystkich wysp G do morza płynie,po jednym sezonie Bałtyk w stosunku do Jadrana byłby jak ta w/w przytoczona kryniczanka do szamba przydomowego.Przeliczcie tylko ile ludzi w sezonie jest nad Jadranem i ile gówna do morza musiało by spływać
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 17.08.2011 17:14

bluesman napisał(a): co wynika bzdurnego z krótkiego opisu tego co na własne oczy widziałem ? aaaaa pewnie byłeś tam i widziałeś lepiej ?????????????

A byłem i widziałem raptem miesiąc temu, więc stwierdzam że bzdury piszesz

bluesman napisał(a):nigdzie nie było napisane, że to oczyszczalnia stąd przyjęcie założenia i jeszcze jedno, z oczyszczalni się też wywozi, a nie tylko przywozi. Wszechobecny smród na betonowych podestach też pozwala przypuszczać, że nie nie przepływa tam kryniczanka.
najpierw dokładnie przeczytaj, pomyśl, a później coś pisz.

A widziałeś kiedyś punkt zlewczy na którym nie śmierdzi g... :?:
Wszak po to śmierdzi akurat tam, żeby właśnie nie śmierdziało w morzu.

Co wy ludzie do Chorwacji jeździcie żeby zwiedzać oczyszczalnie ścieków, obsrane krzaki i wysypiska śmieci? To jakaś nowa, nieznana mi hardcorowa odmiana turystyki... :P Widać Polak potrafi...
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 17.08.2011 17:25

Chorwaci są specjalistami w budowie oczyszczalni ścieków i właśnie w resorcie środowiska drzemie potencjał rozwojowy ich kraju. Na tzw. "Zielonej Gospodarce", a więc przemyśle dotyczącym ochrony środowiska, Polska mogłaby wiele skorzystać, bo jak powiedział minister środowiska Andrzej Kraszewski:
http://www.trans.info/message/view/11263.html
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.08.2011 18:25

Fekaliowy temacik......... 8O
Ostatnio edytowano 17.08.2011 18:51 przez maniust, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
PAG -oszustwa i brud-uwaga!!! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone