Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG -oszustwa i brud-uwaga!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 12.08.2011 19:06

WojtekMaz napisał(a):Panuje ogólna drożyzna i bałagan -śmieci przy drogach to normalny widok - sprzątanie to pozory -ledwo chce im się opróżniać kosze.


kurcze 8O a juz myslalem ze takie zeczy tylko na CIOVO :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.08.2011 19:14

andrzej.k napisał(a):
kurcze 8O a juz myslalem ze takie zeczy tylko na CIOVO :wink:


Na Ciovo już podobno nawet pozorów nie próbują stwarzać :wink:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.08.2011 19:39

WojtekMaz napisał(a):Ja wracam za rok do Włoch.

Bardzo słusznie.
Komuś podoba się Turcja, komuś Egipt, .. ostatnio mamy zakochanych w Grecji a Ty masz swoje Włochy i jest ok.
Tak trzymaj i nie daj się zmanierować. :lol:
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: cd

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 12.08.2011 20:04

WojtekMaz napisał(a):Dodam jeszcze -dojazd w korku -dodatkowe 6 godzin stania - już przed grancą ze Słowenią był sznur -jakieś 12 km.To samo na bramkach przed i za Zagrzebiem./połowa bramek nieczynna -to co ,ze sezon..../
Jestem fanem wina /np. frizantino -idealne na południuwy klimat i ciepełko/w Chorwacji brak- w Chorwacji wylałem do zlewu ok. 6 litrów ichniejszych win -nie dało się wypić/choć cenowo było bardzo słono/.Rakija,Slowowica -mam znajomych co robią lepszy bimber.
Pamiątki - z oferty dzieci wybrały chińskie niebieskie delfinki - do nabycia u nas na każdym wiejskim odpuście.
Dobrze ,że mam kilka złowionych muszelek -będzie pamiątka.
Nie ma niedobrego wina są tylko zmanierowani smakosze :idea:
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 12.08.2011 20:10

:D :D :D :D
ja mimo to pojade... który to już raz ??? przestałam liczyć....
marfipl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 07.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) marfipl » 13.08.2011 01:44

:lool: :lool: :lool: Ale się ubawiłem niektórymi postami :lool: :lool: :lool:
Ww Włoszech czysto i nie są pazerni i nie ma korków... :lool: :lool: :lool:

Ja chyba też w innej Chorwacji bywałem. 7 razy jechałem bez korków, z uśmiechem, nadzieją na następny rok. Cwaniacy są wszędzie, ale czy Chorwaci są w tym lepsi niż przeciętny polski biznesmen na pięknym polskim deszczowym wybrzeżu?
oliwier307
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) oliwier307 » 13.08.2011 07:48

WojtekMaz napisał(a):Witam,chciałem ostrzec przed oszustami na wyspie Pag -miasto Pag.Po namowie znajomych pierwszy raz wybraliśmy się do Chorwacji -wcześniej 12 lat jeżdziliśmy o Włoch.Chorwaci oszukują i naciągają na każdym kroku -wydają np z 50 zamiast ze 100kun,doliczają do rachunków w sklepach /uwaga na supermarket Lorenco -kilka razy miałem doliczone towary lub wbite np. zamiast 2 szt - 3 szt -masakra.Zniżka/10%/ na knajpę/Diogen/ którą dostaliśmy po przyjeżdzie z agencji Perła -okazała się fikcją - kelner przy wystawianiu rachynku na jej widok tylko się skrzywił i nie uwzględnił.Po prostu dziadostwo jak u nas za komuny.
Panuje ogólna drożyzna i bałagan -śmieci przy drogach to normalny widok - sprzątanie to pozory -ledwo chce im się opróżniać kosze.
Chorwaci są nastawieni na wydojenie z kasy turystów - w zamian dają morze /fajne ale zasikane - plaża miejska na kilka tysięcy ludzi nie ma ani jednej ubikacji -wszystko płatne albo przy knajpach dla klientów -fetor moczu w okolicznych krzakach.Ja wracam za rok do Włoch.

Byłem w tym roku na Pagu i powiem wam że nic z tych rzeczy nie widziałem a w sklepach i knajpach rozliczali się Chorwaci co do 1 lipy z paragonem, po za tym wszędzie czysto , no z tą komuną to już przesada w chorwacji, komune to mamy my w porównaniu do nich - np. stan dróg w polsce
grzes-80
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 14.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzes-80 » 13.08.2011 14:38

witam, byłem w tym roku na pagu, od 24.06 do 09.07 i nie moge potwierdzić żadnych zarzutów.
1)-oszukują. Mnie nikt nie oszukal, wręcz odwrotnie, raz kasjerka z konzuma wyszła za mną bo zapomnialem reszty, a oszuści owszem są ale nie tylko w cro, może miałeś pecha
2)drożyzna - nikt nie mówi że jest tanio, kwestia potrzeb, ja mialem żarcie z polski a piwo piłem laśko 2L za 24 kuny, więc dużo nie wydalem
3) bałagan- taki sam jak wszędzie, na ulicach , plaży nic strasznego nie zauważyłem, a włosi to fakt słyną z porządku /hehe/. Raz byłem koło rimini i tam owszem syf był, na pagu moge powiedzieć że jest czysto.
4)zasikane morze- nie wiem jak to poznać? ale wątpie żeby tylko w cro sikali, moje dzieciaki chodziły do knajpy przy plaży z drewnianym podestem i nigdy nic nie zapłaciłem, fetor z krzakach? - ja nic nie czułem.
5) korki- może było trzeba jechać w innym dniu, porze inną drogą, to taki sam zarzut jakbyś poszedł w wigilie na zakupy i sie denerwujesz ze jest tłok, kolejki na bramkach, jak ja jechałęm kolejki były na bramkach gotówkowych, ja płaciłem kartą i zero aut.
6)- wino- mi też nie smakowało, ale może moje podniebienie jescze nie dojrzało do smaku, ja fanem wina nie jestem
7)pamiątki- były inne , naprawde

ja jestem zachwycony, ale chorwacja nie jest dla każdego, jeśli dla kogoś ważny jest basen, nic nie robienie, nie widzi piękna w morzu, górach to nie polecam, ja byłem każdy dzień w innym miejscu, na innej plaży ibyło zaje...., we włoszech tego nie ma, no ale podkreślam jeszcze raz każdy inaczej odpoczywa i czego innego szuka na wakacjach.
jeszcze pytanko, czemu pag to półwysep? nie ma stałego połączenia z lądem, to chyba wyspa.
pozdrawiam
mir 60
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.08.2011
Chorwackie ABC

Nieprzeczytany postnapisał(a) mir 60 » 13.08.2011 15:21

Dotąd spokojnie sobie przegłądałem forum,dzięki takim dziwnym opiniom zarejestrowałem się coby tez dać wyraz mojego najwyzszego zdenerwowania.Nie spotkałem sie z czymś takim nigdy. :!:
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 15.08.2011 23:56

Rysio napisał(a):
andrzej.k napisał(a):
kurcze 8O a juz myslalem ze takie zeczy tylko na CIOVO :wink:


Na Ciovo już podobno nawet pozorów nie próbują stwarzać :wink:

Znaczy, że co?? Ja tam byłem i nie widziałem rzeczy, o których tu piszecie :-)

Wszystko ładnie w kontenerkach zapakowane, żadnego luzem leżącego dziadostwa nie ma, czy to na drodze, przy drodze, czy w ogóle w polu widzenia.

No, ale Ciovo to wielka wyspa, a ja jedynie kawałeczek widziałem...
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 16.08.2011 00:02

WojtekMaz napisał(a):Chorwaci są nastawieni na wydojenie z kasy turystów - w zamian dają morze /fajne ale zasikane.

Hmmm.... Jakby to ująć... Chyba nikogo za, ekhm... rękę nie złapałeś?
Jeśli więc nie, to może zbyt pochopnie uważasz, że inni robią to samo, co jakaś znana Ci osobiście jednostka? Lub, o zgrozo, Ty sam...???
Maszka
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maszka » 16.08.2011 11:50

8O czytam i nie wierzę ...nie mam tu wielkiego stażu i raczej podczytuje niż pisze...ale takiego złośliwego malkontenta to dawno nie spotkałam. 3 dni temu wróciliśmy z naszego pierwszego pobytu w Chorwacji i jesteśmy w niej kompletnie zakochani po same uszy.(fakt miłość bywa ślepa) Poczynając od super dróg bez korków(od samej Słowacji), poprzez czyste morze i plaże, świetne jedzenie i wina kończąc na wspaniałej serdeczności wszystkich Chorwatów jakich spotkaliśmy podczas dwóch tygodni pobytu. O cudnych widokach i wrażeniach na całe życie nie wspominam nawet.
Za rok jeśli tylko nic nam planów nie pokrzyżuje jedziemy znowu do Cro tym razem na 3 tygodnie i w zwielokrotnionym składzie.
Jak ktoś jest z reguły nie zadowolony z życia i za swoje motto przyjął krytykowanie wszystkich i wszystkiego to zawsze znajdzie same mankamenty choćby go do 5* hotelu w Malibu wysłali :?
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 16.08.2011 12:49

WojtekMaz masz rację ale maniacy cię zjedzą nie mów prawdy o CRO ty nie pierwszy który ma tu zjebkę :twisted:
Brud jest w każdym kraju gdzie sa turyści więc i Wlochy nie są idealne każdemu można coś zarzucić tylko w CRO jest idealny ład i porządek widziałeś w CRO szmbowozy bo ja nie a kanalizacji niet więc pewnie każdy zacny Chorwat kupki z apartamentow wywozi cichaczem do Włoch tuz przy granicy zeby zabrudzić tamtejsze plaże a niech mają gorzej :wink
CRO najcudowniejszy kraj na swiecie raj gdzie jest czyściutko nikt nikogo nie oszukuje każdy jest miły dla drugiego kupki zjadają bo gdzie by je wypuszczali jak nie do czyściutkiego morza :P
to raj dla ludzi którzy boją sie ruszyć w świat bo gdzie im będzie lepiej w CRO czują się jak w swoim polskim raju piwo leje sie litrami mozna przeklinać do woli
sory wstyd niekiedy odezwać się po polsku i w nosie mam co mi odpiszecie bo ja jade gdzie mi się podoba mam ochotę jechac do CRO to jadę mam ochotę do Włoch to jadę ale zauważam wszędzie i złe i dobre strony :(
Nigdzie nie jest idealnie cieszmy się że udało nam się wrócic cało i zdrowo amen
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 16.08.2011 13:19

Ale przecież nikt nikomu nie broni pisać negatywniena temat Chorwacji. Gorzej jest jeśli ktoś widzi ją wyłącznie w czarnych barwach, bo wtedy mija się z prawdą. Dla pełnej jasności - autorem tematu który podlinkowałem jestem ja gdyby ktoś nie skojarzył :)
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 16.08.2011 13:23

WojtekMaz napisał(a):Witam,chciałem ostrzec przed oszustami na wyspie Pag -miasto Pag.Po namowie znajomych pierwszy raz wybraliśmy się do Chorwacji -wcześniej 12 lat jeżdziliśmy o Włoch.Chorwaci oszukują i naciągają na każdym kroku -wydają np z 50 zamiast ze 100kun,doliczają do rachunków w sklepach /uwaga na supermarket Lorenco -kilka razy miałem doliczone towary lub wbite np. zamiast 2 szt - 3 szt -masakra.Zniżka/10%/ na knajpę/Diogen/ którą dostaliśmy po przyjeżdzie z agencji Perła -okazała się fikcją - kelner przy wystawianiu rachynku na jej widok tylko się skrzywił i nie uwzględnił.Po prostu dziadostwo jak u nas za komuny.
Panuje ogólna drożyzna i bałagan -śmieci przy drogach to normalny widok - sprzątanie to pozory -ledwo chce im się opróżniać kosze.
Chorwaci są nastawieni na wydojenie z kasy turystów - w zamian dają morze /fajne ale zasikane - plaża miejska na kilka tysięcy ludzi nie ma ani jednej ubikacji -wszystko płatne albo przy knajpach dla klientów -fetor moczu w okolicznych krzakach.Ja wracam za rok do Włoch.







Prawdę pisze autor wątku . W sklepach na Pagu kręcą na potęgę , doklepują towary jak mogą , to piwo dobite , to sok albo inny napój , jogurt i inne , potem pani '' sklepowa '' zapiernicza z pełną torbą do domu . Ci z Perli też są dobrzy , wysyłają ludzi do kwater w ogóle nie sprawdzonych , jakbym tak im zasadził......! Faktycznie , zgadza się również wszystko co do plaży miejskiej , wszyscy sikają do morza na potęgę bo kibli nie ma , bidne miasto ? Całe szczęście , że są inne plażyczki , ciut dalej ale są i to piękne . Zniżkę na jadło też dostaliśmy ale poczułem się urażony tymi dziesięcioma procentami , stać mnie aby te ich procenty mieć w ''przysłowiowej'' kloace ! :)
Przecież to potwarz taka zniżka , napiwek normalny , szkoda słów .
Mimo to Chorwacja mi się bardzo spodobała , w przyszłym roku Trogir jak Bóg da .
Ostatnio edytowano 16.08.2011 13:32 przez Jędrula, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
PAG -oszustwa i brud-uwaga!!! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone