Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

OREBIĆ Villa DOVEKE nie polecam!!!!!!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
OLGUMIRA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.08.2008
OREBIĆ Villa DOVEKE nie polecam!!!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLGUMIRA » 26.08.2008 15:17

W okresie 28.07.2008 do 12.08 byłam w OREBIĆU, wynajęłam wraz z rodziną apartament w VILLI DOVEKE właścicielka Kati Mirko. NIE POLECAM!!!!!!!!. Orebić ogólnie ładne miejsce, ale w Adriatyku w tym okresie była zimna woda!(SIC!) Miałam wrażanie , iż nasz Bałtyk jest cieplejszy. Co do właścicielki Pani KATI MIRKO nic sobie nie robi z uwag osób najmujących u niej apartamenty, woda była tylko w godzinach nocnych lub od 10 rano do 13, akurat wtedy kiedy ja i moja rodzina byliśmy na plaży. Dodatkowo dziwne sąsiedztwo, które do białego rana grilowało oraz głośno się bawiło. Za nic miało uwagi, iż przeszkadzają innym w nocnym odpoczynku. Właścicielka również sama z tym towarzystwem imprezowała. Na uwagi reagowała tylko głupim usmiechhem. Jeszcze raz nie polecam. To był koszmar a nie wypoczynek wakacyjny. Odpowiem na każde pytanie.
tomlolo
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 24.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlolo » 27.08.2008 09:08

Jadę do Orebic'a w najbliższą sobotę, będę miał na uwadze żeby omijać z daleka tą nazwę. A może podpowiesz mi w której części orebica się ulokować ? preferuję spokojne miejsce byle nie przy głównych ulicach a plaże raczej kameralne, a może nie Orebic tylko jakaś okolica (tyle że z drugiej strony chciałbym żeby było gdzie wyjść wieczorami na spacery itp.) A co stało się z tą wodą, jak byłem 2 lata temu we wrześniu w Baska Voda woda była cieplusia ?
Pozdr. Tomek.
OLGUMIRA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLGUMIRA » 27.08.2008 12:35

Mogę śmiało polecić willę LEA, tam najmowali apartament moi znajomi. Znajduje sie ona na samym początku Orebića, szkopół w tym że wszędzie z tej willi jest daleko. Osobiści nikomu nie polecałabym Orebića tylko jazdę na sam koniec półwyspu jeżeli już zdecydowałeś się jechać tak daleko. Byłam jeszcze w miejscowości Pacostane, tam róznież jak przyszedł zimny p[rąd woda była zimna. Nie wiem co się stało w tym roku z wodą ale moi znajomi byli zaszokowani, ponieważ w zeszłym roku byli na wypoczynku w Ch. i woda była jak zupa (tak mówili) Po takich złych wrażeniach osobiście wolę nasze polskie morze, fale i szum co coś wspaniałego.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.08.2008 17:29

Witaj,
Byłam w zeszłym roku w Orebic we wrześniu.
Woda ciepła jak zupa, wszędzie pustki, turyści na plaży to większość Polacy i Anglicy.
Mieścina sympatyczna, mieszkaliśmy w pięknym apartamencie (sypialnia,salon,kuchnia, łazienka,duży taras z widokiem na Korcule) prawie przy samej plaży..25E za dwie osoby, oczywiście jazda w ciemno..
Dla mnie Peljesac jest piękny, chyba najpiękniejsze miejsce w Cro..dzikie i takie jeszcze nieodkryte do końca przez turystów :)
Dużo było już o Orebic na forum wystarczy poszukać 8O :D

ps. Olgumira daj szansę Chorwacji, z powodu nietrafionego apartamentu nie powinnaś przekreslac tego pięknego kraju..
Nie mogliście zmienić apartamentu?
Ja zawsze jeżdżę w ciemno i pewnie dlatego unikam takich sytuacji..jeśli mi się nie podoba zmieniam miejsce i tyle :D
Pozdrawiam
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 27.08.2008 18:54

ines napisał(a):Witaj,
Byłam w zeszłym roku w Orebic we wrześniu.
Woda ciepła jak zupa, wszędzie pustki, turyści na plaży to większość Polacy i Anglicy.
Mieścina sympatyczna, mieszkaliśmy w pięknym apartamencie (sypialnia,salon,kuchnia, łazienka,duży taras z widokiem na Korcule) prawie przy samej plaży..25E za dwie osoby, oczywiście jazda w ciemno..
Dla mnie Peljesac jest piękny, chyba najpiękniejsze miejsce w Cro..dzikie i takie jeszcze nieodkryte do końca przez turystów :)
Dużo było już o Orebic na forum wystarczy poszukać 8O :D

ps. Olgumira daj szansę Chorwacji, z powodu nietrafionego apartamentu nie powinnaś przekreslac tego pięknego kraju..
Nie mogliście zmienić apartamentu?
Ja zawsze jeżdżę w ciemno i pewnie dlatego unikam takich sytuacji..jeśli mi się nie podoba zmieniam miejsce i tyle :D
Pozdrawiam




No koleżanka to jest ładna to i nie ma problemów ze znalezieniem kwatery. Do tego wygadana i wyedukowana, to też nie jest bez znaczenia. A co ma zrobić taka osoba co świat jej poskąpił urody, no co?
Nic, tylko dalej szukać kwatery, może ktoś wynajmie brzydocie.
Pozdrawiam.
niezapominajka
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezapominajka » 27.08.2008 19:20

Ja moge polecic villę Venka w Orebicu. Znalazłam ją za posrednictwem orebic-tours. Mieszkalismy w duzym, 8-osobowym apartamencie z klimą, kuchnią, duzym tarasem i dwiema łazienkami. Gospodyni sympatyczna, nieraz przygotowywała dla nas pyszne kolacyjki.
Byłam w terminie 2 - 15.08. i na temperaturę wody narzekać nie mogę. Bawiace się non stop w wodzie nasze dzieci jakoś nie nabierały sinawego kolorku, co aż nazbyt często zdarzało sie już po kilkuminutowej zabawie w Bałtyku. Chociaz faktycznie, jeżeli odpływałam daleko od brzegu odczuwałam naprzemienne cieplejsze i wyraźnie chłodniejsze prądy, ale zupełnie mi to nie przeszkadzało.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12912
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.08.2008 19:25

Z kwaterą w każdym kraju można trafić dobrze lub źle...
A temperatura wody?
Cóż o tej porze roku oznacza zimna woda w Adriatyku? Pewnie nie mniej niż 19 czy 20 stopni C :wink: :!: W Chorwacji liczymy na więcej, ale przecież taka temperatura nie jest żadnym koszmarem (w ubiegłorocznym zimnym wrześniu nie było to dla mnie czymś zniechęcającym) :lol:. Pomyśl sobie, że w tym samym terminie, gdy Jadran straszył Cię "zimną" wodą, w Bałtyku miała ona stopni 12... Sprawdzone :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.08.2008 19:54

darek1 napisał(a):
ines napisał(a):Witaj,
Byłam w zeszłym roku w Orebic we wrześniu.
Woda ciepła jak zupa, wszędzie pustki, turyści na plaży to większość Polacy i Anglicy.
Mieścina sympatyczna, mieszkaliśmy w pięknym apartamencie (sypialnia,salon,kuchnia, łazienka,duży taras z widokiem na Korcule) prawie przy samej plaży..25E za dwie osoby, oczywiście jazda w ciemno..
Dla mnie Peljesac jest piękny, chyba najpiękniejsze miejsce w Cro..dzikie i takie jeszcze nieodkryte do końca przez turystów :)
Dużo było już o Orebic na forum wystarczy poszukać 8O :D

ps. Olgumira daj szansę Chorwacji, z powodu nietrafionego apartamentu nie powinnaś przekreslac tego pięknego kraju..
Nie mogliście zmienić apartamentu?
Ja zawsze jeżdżę w ciemno i pewnie dlatego unikam takich sytuacji..jeśli mi się nie podoba zmieniam miejsce i tyle :D
Pozdrawiam




No koleżanka to jest ładna to i nie ma problemów ze znalezieniem kwatery. Do tego wygadana i wyedukowana, to też nie jest bez znaczenia. A co ma zrobić taka osoba co świat jej poskąpił urody, no co?
Nic, tylko dalej szukać kwatery, może ktoś wynajmie brzydocie.
Pozdrawiam.


ooo Dareczek wrócił :D
Jak udał się pobyt w Cro?
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.08.2008 20:54

dangol napisał(a):Z kwaterą w każdym kraju można trafić dobrze lub źle...
A temperatura wody?
Cóż o tej porze roku oznacza zimna woda w Adriatyku? Pewnie nie mniej niż 19 czy 20 stopni C :wink: :!: W Chorwacji liczymy na więcej, ale przecież taka temperatura nie jest żadnym koszmarem (w ubiegłorocznym zimnym wrześniu nie było to dla mnie czymś zniechęcającym) :lol:. Pomyśl sobie, że w tym samym terminie, gdy Jadran straszył Cię "zimną" wodą, w Bałtyku miała ona stopni 12... Sprawdzone :lol:



NIEPRAWDA! Właśnie wróciłem z Bałtyku, woda super ciepła 20 stopni. A 12 to ona ma tylko w Kołobrzegu z powodu upswellingu. W Cro też byłem właśnie w Orebicu. Woda też mniej więcej koło 20-22 stopnie. Niewielka różnica, tu i tu kąpałem się non stop. Tyle, że w Cro nie da się poskakać na falach no i oferta dla turystów znacznie skromniejsza.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12912
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.08.2008 21:09

MWN napisał(a):
NIEPRAWDA! Właśnie wróciłem z Bałtyku, woda super ciepła 20 stopni. A 12 to ona ma tylko w Kołobrzegu z powodu upswellingu. W Cro też byłem właśnie w Orebicu. Woda też mniej więcej koło 20-22 stopnie. Niewielka różnica, tu i tu kąpałem się non stop.


To by w zasadzie wyjaśniało sprawę tych 12 stopni w Bałtyku około 10 VIII :arrow: Mrzeżyno od Kołobrzegu niedaleko... Zresztą, odczuwalność ciepłoty wody to czasem bardzo subiektywana sprawa i nie zawsze ilość faktycznych stopni jest miarodajnym wskaźnikiem :lol:
OLGUMIRA
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) OLGUMIRA » 28.08.2008 12:23

Nie chodzi mi tylko o zimną wodę w morzu, nie spodobała mi Chr. Ludzie leniwi, na plażach masę śmieci plus coś takiego jak zużyte tamponyOB! tak moi drodzy a do tego mnustwo petów. Tak dużo że czuć było siedząc na plaży. Skoro ten naród utrzymuje się z turystyki, my jadąc tam płacimy tzw. klimatyczne to możemy wymagać jako takiego porządku. Za kilka lat nikt tam nie pojedzie bo Chorwacja utonie w brudzie i śmieciach. Bynajmniej ja odradzam moim znajomym wyjazd do Ch. o wiele lepsza i tańsz jest niestety Rumunia, która na szczęście jest już w UNI.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2008 13:25

Pety na plaży to nie wina Chorwatów, tylko turystów.
Mówisz, że Chorwacja Ci się nie spodobała tylko przez pobyt na jednej plaży z petami 8O

No cóż można i takie mieć opinie :lol: plaża w Rumunii czeka :wink:
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 28.08.2008 14:00

OLGUMIRA - nie powiem nic nowego ale każdy kraj ma plusy i minusy :lol:
u nas też można się dopatrzyć wiele minusów i pet na plaży wciśniętych elegancko w piach wysypujących się koszy na deptakach i brudu tu i ówdzie nie mówiąc o naszych ulubionych sinicach na wybrzeżu 8O
zasypanych i przepraszam zasranych parkingów przy trasach w górach i drogach przelotowych :oops:
jakie mamy drogi każdy wie :oops:
nam też odradzano Chorwację ale wbrew wszystkiemu przejechaliśmy Istrię, KRK całe wybrzeże od Rijeki po Makarską i nie zgadzamy się z opiniami naszych doradców :(
dla nas każdy nowy kraj to nowe doświadczenia nowe krajobrazy ,
zabytki ,potrawy a Adriatyk no cóż ja bym go nie porównywała z naszym kochanym Bałtykiem pomimo iż też nas nie pieścił temperaturą zupy :wink:
pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 28.08.2008 14:26

Olgumira...nikt nie będzie Cię przekonywał, żebyś pokochała Chorwację..
Nie chcesz, nie jeździj..Nie podobało się cóż, o gustach się nie dyskutuje..Twój wybór...
:twisted:
niezapominajka
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezapominajka » 28.08.2008 16:08

Pokochałam Chorwacje rok temu i chyba jeszcze długo pozostane jej wierna. Tym bardziej smutno mi gdy widzę te wszystkie piękne miejsca tak bezmyślnie zaśmiecane przez ..... (nie lubię sie wyrażać). O petach na Trstenicy pisałam juz na innym wątku, w wodzie nie raz napotykałam "atrakcje" typu plastikowa butelka, torebka foliowa i inne. Urocze skałki za plażą pełne są śmieci. Żal po prostu. Ale i tak wrócę na Peljesac :D
I tak przy okazji, dzięki wszystkim, którzy w swoich postach polecali to miejsce, bo dzięki nim spędziłam piekne dwa tygodnie.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
OREBIĆ Villa DOVEKE nie polecam!!!!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone