Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.08.2009 10:30

Uwaga!
Mozliwa blokada przejściach granicznych w Chorwacji??

blokada

:roll:
spidey
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) spidey » 26.08.2009 10:37

mirko napisał(a):Uwaga!
Mozliwa blokada przejściach granicznych w Chorwacji??

blokada

:roll:

Coś więcej wiadomo?
Które to przejścia?
W niedzielę będę przekraczał granice :/
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108018
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.08.2009 11:26

Blokada jest w czwartek.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.08.2009 11:28

"27. Sierpnia o 11.55 w kierunku przejścia granicznego w Bośni, Węgier i Serbii będzie całkowicie zablokowany przez ciągniki rolnicze."

Cytat z gazety "Jutarnji list"

8O
Użytkownik usunięty
Re: odpłatność za autostrady w Czechach i na Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2009 11:31

klimut napisał(a):czy można płacić w Euro czy trzeba w koronach i forintach?

Można w euro tylko jedno małe "ale" nie miej później pretensji do nikogo, że zastosowali Ci przelicznik z sufitu i suma summarum zakup winiet w PZMot byłby o wiele tańszy ;-)
Pamietaj, że jeszcze jest jedna forma płatności - karta
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009
Re: odpłatność za autostrady w Czechach i na Węgrzech

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 26.08.2009 23:56

Piotrek_B napisał(a):
klimut napisał(a):czy można płacić w Euro czy trzeba w koronach i forintach?

Można w euro tylko jedno małe "ale" nie miej później pretensji do nikogo, że zastosowali Ci przelicznik z sufitu i suma summarum zakup winiet w PZMot byłby o wiele tańszy ;-)
Pamietaj, że jeszcze jest jedna forma płatności - karta


Karta to podstawa - szybciej, wygodniej i nie ma problemu z oszustwem. Poza tym kurs zwykle "średni" więc zawsze taniej niż gotowizna.
crokomak
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) crokomak » 28.08.2009 01:10

Potwierdzam - płatność kartą wychodzi bardzo korzystnie:
opłaty za winiety i na bramkach na dzień 27.08.2009
1 kuna - 0,5619
100 forintów - 1,533
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 31.08.2009 13:24

Krótkie pytanka :)

Czy na każdej granicy (np. Czechy/Słowacja , Słowacja/Austria , Austria/Słowenia) kupię winiety na dany kraj ?

Czy powinienem się zatrzymać prze granicą , przejść przez przejście i po drugiej strony granicy kupić winiety (na terenie kraju w którym wymagana jest winieta) ? Podobno wtedy kupię winiety w cenie "normalnej" :)

Będę potrzebował winiety na Słowację , Austrię i Słowenię ...

dzieki !
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.08.2009 13:26

Nie ma granic... :lol:

Kupisz na pierwszej lepszej stacji benzynowej po wjechaniu na terytorium danego kraju.
To zależy od trasy czy winieta potrzebna czy nie.
PS. Przejść na piechotę? A jak na pierwszej nie będą mieli to idziesz dalej 30 km? Kto Ci takich głupot naopowiadał.
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 31.08.2009 14:05

JacYamaha napisał(a):Nie ma granic... :lol:

Kupisz na pierwszej lepszej stacji benzynowej po wjechaniu na terytorium danego kraju.
To zależy od trasy czy winieta potrzebna czy nie.
PS. Przejść na piechotę? A jak na pierwszej nie będą mieli to idziesz dalej 30 km? Kto Ci takich głupot naopowiadał.


Słyszałem że zaraz po przejechaniu granicy Austrii i Słowenii winieta jest od razu wymagana bo droga po przejechaniu "granicy" jest płatna i wymaga już winiety ...

Rozumiem że granic nie "ma" ale chyba jakaś "infrastruktura" jest i tam chyba mozna kupić ?

Nie chce zapłacić kary za brak winiety dlatego miałem nadzieję kupić od razu na granicy ...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.08.2009 14:10

Nie pozostaje mi nic innego jak poprosić Cię o poczytanie tego wątku
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 31.08.2009 15:36

JacYamaha napisał(a):Nie pozostaje mi nic innego jak poprosić Cię o poczytanie tego wątku
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17828


Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania :)
Czy winietę MUSZĘ mieć już na granicy Słowacko-Austriackiej i Austriacko-Sloweńskiej czy mogę kupić ją na najbliższej stacji , mimo że najbliżna stacja znajdowała by się kilka-kilkanaście kilometrów dalej i była już na drodze płatnej ...

Znajomy mi powiedział że winietę MUSZĘ mieć już na granicy , bo droga poza granicą jest już płatna ...


Ale jeśli granic nie ma i całej znajdującej się tak kiedyś "infrastruktury" to przecież chyba nie ma szansy kupić tam winiety ..

Bo cena winiety na stacji benzynowej w Słowacji (np. OMV) będzie na "zagraniczne" winiety (Słowenia/Austria) zapewne wyższa niż cena winiet w danym docelowym kraju ?

Może i dziwne pytania , ale nigdy nie używałem winiet i ich nie kupowałem :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 31.08.2009 15:44

Ceny winiet nominowanych w EUR (np Słowenia i Austria) są takie same (płacąc gotówką w EUR) w kraju docelowym jak i u "pośrednika" (co innego gdy kupuje się np PZMOT płacąc w PLN :cry: - wtedy jest drożej)
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 31.08.2009 16:01

mottom napisał(a):Ceny winiet nominowanych w EUR (np Słowenia i Austria) są takie same (płacąc gotówką w EUR) w kraju docelowym jak i u "pośrednika" (co innego gdy kupuje się np PZMOT płacąc w PLN :cry: - wtedy jest drożej)


Czyli kupując winietę austriacką w Słowacji (na dowolnej stacji) zapłacę za nią dokładnie tyle samo jakbym kupił ją w Austrii ?

Słowacy na tym dodatkowo nie zarabiają ???

Bo jeśli tak to wolę kupić winietę na Słowacji :) Paliwko sie zatankuje i winietkę kupi a ze Słowakiem spokojnie sie dogada ;)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 31.08.2009 16:16

kaszpir napisał(a):Czyli kupując winietę austriacką w Słowacji (na dowolnej stacji) zapłacę za nią dokładnie tyle samo jakbym kupił ją w Austrii ?

według mnie - tak
kaszpir napisał(a):Słowacy na tym dodatkowo nie zarabiają ???

Zarabiają pewno podobnie jak ich austriaccy koledzy sprzedawcy (chyba tyle samo, ale to zależy od ich "układów" z hurtownią :) )
Mechanizm jest dokładnie taki sam jak sprzedaż biletów MZK - sprzedawca "końcowy" kupuje w "hurtowni" z tzw. dyskontem - czyli za np nominał 15EUR płaci (tutaj przykład, bo nie wiem jaką mają marżę) 14,80 ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone