Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
r_s_poland
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 22.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) r_s_poland » 16.07.2009 10:58

APIMA napisał(a):Jakies 12 km za granica jest całodobowy Shell



lub kup sobie winiety austryjackie i słoweńskie na powrót w drodze do Chorwacji, wtedy podczas powrotu nie masz problemu

POWRÓT
Chorwacja - płacisz na bramkach albo masz kartę
SŁOWENIA - masz już winiete kupioną wczesniej 15Euro na termin powrotu
AUSTRIA - masz juz winiete 10 dniową na okres powrotu kupiopną podczas drogi do CRO
SLOVAKIA - masz miesięczna którą kupiłes w drodze do CRO
CZECHY - masz miesięczną która kupiłes w drodze do CRO
POLSKA - nie ma Winiet uffff - i cóż za piękne drogi
urbinio
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbinio » 16.07.2009 11:13

jarekrk napisał(a):mam do was prośbe , na tych stronach Chorwackich nie bardzo się mogę połapać:)
może mi ktoś z was powiedzieć z jakim kosztem muszę się mniej więcej liczyć jadać w Cro tą trasą na wyspę Pag ?

Obrazek

no i 2 pytanie czy jest sens jechać tą autostradą aż po zjazd na PAG czy śmiało można zjechać na trasę E65 i jechać centralnie wzdłuż morza ?Bo boję się , że tam jest droga lipna i korki będą ogromne ?

bardzo dziękuje z góry za odpowiedz



A nie lepiej przepłynac sie w jedna strone promem a w druga strone pojechac samochodem. Z tego co wiem to korkow to moze nie ma sa ograniczenia :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2009 11:25

jarekrk napisał(a):mam do was prośbe ...


Trochę wyżej na tej stronie Natuchna i ja podaliśmy link do strony kalkulatorem płatnych odcinków - polecam.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 16.07.2009 11:28

dobrze to liczę , że z Zagrebia do zjazdu na Gospic koszt 76 kun ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2009 11:34

Raczej Zagreb-Pojedarje
W 2008 jechałem i coś mi się kołacze , że było 22 euro - ale policz dla pewności
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 16.07.2009 11:51

liczyłem z autostrady zagreb split , hmm no nic mam nadzieje ze poniżej 100zł mi sie uda przejechać w obie strony :)
a co do jazdy wzdłuż wybrzeża to mówicie , że nie ma problemu?
pewnie tylko z godzinę dłużej zejdzie ale widoki to nadrobią:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2009 12:05

Oj leniuszek z Ciebie...

A wybrzeżem może być dłużej niż o godzinkę.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 16.07.2009 16:38

hmm ale warto ten czas poświęcić? w Cro zameldujemy sie ok 3 rano to tam pewnie na 5-6 dojedziemy, korków wtedy chyba nie będzię?

a pozatym to nie leniuszek tylko jakoś nie moge tego zakumać

wybieram autostrade Zagreb-split Bo własnie tą drogą jadę co nie? A3, później A1, wybieram zjazd czyli np. gospic i wychodzi mi 76 za pozycje I , czyli zwykłe auto co nie?
czyli 76 kun przejazd z zagrebia do Gospic ? czy źle rozumiem?

jeżeli dobrze to jeszcze kwestia dojechania do zagrebia ale to chyba już znikome koszty:)

mam nadzieje , że dobrze to rozszyfrowałem
gib
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 27.07.2009
słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) gib » 27.07.2009 18:33

witam, staram się zaplanować najlepszą trasę przejazdu z krakowa do zagrzebia. W tym miejscu musze zdefiniowac, że najlepsza to ani nie najkrótsza, ani nie najszybsza, ale taka gdzie relacja kosztów do czasu podróży jest relatywnie najlepsza :) samochód którym podróżuje nie należy do najszybszych, dlatego słono opłacone autostrady nie zawsze przyniosą oczekiwaną korzyść( jade średnio 120km\h). Pytania kieruje do doświadczonych i znających trasy kierowców. Chciałbym zapytać :

1. czy jadąc trasą trstena-sahy przecinając słowacje przez zvoleń i bańską kupują winietkę czy unikają tego płatnego odcinka ( o ile dobrze pamiętam podobny kawałek płatnej drogi jest między twardosinem a dolnym kubinem).

2. ile zajmuje przejazd przez węgry drogą 86, czy jest tam duży ruch, remonty, jaką średnią prędkość można tam osiągnąć czy co chwile są ograniczenia do 50, 70, teren zabudowany itp. ?

3. a gdyby ktoś chciał sie wypowiedzieć jak lepiej jechać :)
A. przez sahy, budapeszt i letenye, zagrzeb
B. bratysławę ( autoban od żiliny :D ) i 86 przez węgry, a potem i w okolicach varażdina na autostrade do zagrzebia

??? :wink:
pankufur
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 16.04.2009
Re: słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) pankufur » 27.07.2009 18:52

gib napisał(a):witam, staram się zaplanować najlepszą trasę przejazdu z krakowa do zagrzebia. W tym miejscu musze zdefiniowac, że najlepsza to ani nie najkrótsza, ani nie najszybsza, ale taka gdzie relacja kosztów do czasu podróży jest relatywnie najlepsza :) samochód którym podróżuje nie należy do najszybszych, dlatego słono opłacone autostrady nie zawsze przyniosą oczekiwaną korzyść( jade średnio 120km\h). Pytania kieruje do doświadczonych i znających trasy kierowców. Chciałbym zapytać :

1. czy jadąc trasą trstena-sahy przecinając słowacje przez zvoleń i bańską kupują winietkę czy unikają tego płatnego odcinka ( o ile dobrze pamiętam podobny kawałek płatnej drogi jest między twardosinem a dolnym kubinem).

2. ile zajmuje przejazd przez węgry drogą 86, czy jest tam duży ruch, remonty, jaką średnią prędkość można tam osiągnąć czy co chwile są ograniczenia do 50, 70, teren zabudowany itp. ?

3. a gdyby ktoś chciał sie wypowiedzieć jak lepiej jechać :)
A. przez sahy, budapeszt i letenye, zagrzeb
B. bratysławę ( autoban od żiliny :D ) i 86 przez węgry, a potem i w okolicach varażdina na autostrade do zagrzebia

??? :wink:


Ja jadę trasą, którą opisałeś w punkcie A. i będę omijał odcinek miedzy Zvoleń a Bańską. W zeszłym roku jechałem tą płatną i jest to na tyle krótki odcinek, że nie opłaca się za niego płacić. Jak poczytasz forum to znajdziesz opisy wszystkich tras. Na forum są zwolennicy każdej z nich i są one dobrze opisane.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.07.2009 20:42

gib napisał(a):Chciałbym zapytać :
A. przez sahy, budapeszt i letenye, zagrzeb
B. bratysławę ( autoban od żiliny :D ) i 86 przez węgry, a potem i w okolicach varażdina na autostrade do zagrzebia

??? :wink:


Witam , chciałbym zapytać :wink: czemu nazwy miast i krajów piszesz małą literą :?: (Wieliczka pod awatarkiem poprawnie.)

Obie trasy A i B są dobre, pojedź trasą A do Cro, wróć trasą B do Krakowa i sam się przekonasz, która lepsza :D

Co do czasu przejazdu to sprawa indywidualna, zależna od kierowcy, od danego dnia i pory dnia przejazdu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2009 21:38

Nooo Gib, pierwszy pościk, a już podpadłeś Panu Profesorowi :wink: :lol: ...trudno, "trza wpierw" chwycić za słownik :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2009 00:09

W tym przypadku słownik niepotrzebny, raczej trochę poprawności w pisaniu :wink:
Ostatnio edytowano 28.07.2009 16:07 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2009 05:54

gib napisał(a):( jade średnio 120km\h).:


To w okolicach Makarskiej jesteś w 10 godzin czyli całkiem szybkie to auto ...po powrocie zapraszamy do topiku-Rekordowe przejazdy do CRO ;)
Na pozostałe pytania odpowiedź w tymże FAQ np Droga przez zachodnie Węgry itp :)
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 28.07.2009 09:37

Janusz Bajcer napisał(a):W tym przypadku słownik niepotrzebny, raczej trochę poprawności w pisaniu :wink:


Święte słowa Panie Januszu, święte słowa.... Podziwiam wytrwałość i życzę jak najlepszych efektów tej krucjaty :D W każdym razie w pełni popieram.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone