Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2009 19:38

gego napisał(a):....Czy odcinek (języczek) z drogi 86 przejście w Redics, poprzez drogę nr.3, następnie drogą nr.109, przejście w Mursko Sredisce jest płatny?...

Nie odpowiem Ci na to pytanie bo już dawno odpuściłem sobie jazdę przez ten kraj. Są lepsze trasy niż via SLO (wg mnie) :wink:
Zadaj to pytanie tu: www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19656&highlight=
bartekomega
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekomega » 11.07.2009 09:05

Ale numer .....tak sobie siedzę i czytam o tych winietach i zorientowałem się dziś to znaczy po roku ze w zeszłym roku przejechałem "na lewo" przeZ Słowację bo żadnej winiety nie kupiłem za to wybuliłem na wszystkie inne łącznie ze Słowenią
Gryner
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gryner » 11.07.2009 11:35

Drogi Piotrku B, pewnie odpowiedź na moje pytanie gdzieś na tym forum się znajduje, ale jakoś nie mogę jej znaleźć (choć szukałem, żeby od razu nie być zruganym za pójście na łatwiznę :)). Z tego co wyczytałem jesteś zwolennikiem jazdy przez Węgry. Przyznam szczerze, że jechałem kiedyś przez Węgry, ale to było w czasach, gdy na Cro nie było autostrad i chcoć ruch u Madziarów był niewielki gdyby nie dokładny opis trasy od kolegi to parę razy byłbym się zgubił.
Wybieram się z Bielska-Białej na Riwierę Makarską i gdybyś zechciał mi wskazać drogę przez Węgry (z autostradami, żeby było szybciej ze względu na dzieci) to byłbym wdzięczny. Pierwotnie planowałem przejazd przez Austrię i Słowenię, ale szczerze mówiąc zamiast płacić Słoweńcom za pseudoautostardę wolę wydać to na jakiś obiad lub inną przyjemność :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2009 15:23

Trasa przez zachodnie Węgry opisana jest w dziale FAQ:
www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=17803
Jeżeli Ci nie odpowiada z uwagi na brak autostrad to nie ma sensu pisać jak jechać ale autostradą bo jest do tego genialne narzędzie w necie:
www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl ... mePage.htm - i wszystko jasne :wink:
Gryner
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gryner » 11.07.2009 22:35

Dzięki za pomoc :P
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 11.07.2009 22:39

bartekomega napisał(a):Ale numer .....tak sobie siedzę i czytam o tych winietach i zorientowałem się dziś to znaczy po roku ze w zeszłym roku przejechałem "na lewo" przeZ Słowację bo żadnej winiety nie kupiłem za to wybuliłem na wszystkie inne łącznie ze Słowenią



słowenia akurat nie powalała na kolana
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 14.07.2009 10:24

Pytanie czysto techniczne:
wracając z Chorwacji przez Słowenie do Austrii, jadąc przez Mureck gdzie można kupić winiety na autostrady Austrii?
Czy jest jakaś stacja po drodze? Zakładam, że powrót może byc nocą...
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 14.07.2009 10:28

Gal napisał(a):Pytanie czysto techniczne:
wracając z Chorwacji przez Słowenie do Austrii, jadąc przez Mureck gdzie można kupić winiety na autostrady Austrii?
Czy jest jakaś stacja po drodze? Zakładam, że powrót może byc nocą...


każda stacja benzynowa.
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 14.07.2009 10:32

Jakies 12 km za granica jest całodobowy Shell
ravel
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.07.2009 10:42

Czy mógłby ktoś mi napisać ile kosztuje łącznie przejazd przez Chorwacje od Trakošćan do zjazdu w Sestanovac bo chyba tym się zjeżdza w strone Makarskiej :?: . Nie mogę tego znaleść, na pierwszej stronie tematu jest opłata do Vučevica lub do Ravča.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 14.07.2009 10:45

ravel napisał(a):Czy mógłby ktoś mi napisać ile kosztuje łącznie przejazd przez Chorwacje od Trakošćan do zjazdu w Sestanovac bo chyba tym się zjeżdza w strone Makarskiej :?: . Nie mogę tego znaleść, na pierwszej stronie tematu jest opłata do Vučevica lub do Ravča.


http://www.hac.hr/index.php?task=aut kliknij kalkulator zaznacz gdzie wjeżdżasz gdzie zjeżdżasz i samo sie policzy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.07.2009 10:57

Klik i liczyć różne warianty
Edit: Widzę, że koleżanka mnie ubiegła :)
Pozdrav
ravel
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 09.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ravel » 14.07.2009 12:48

Dzięki :D :D :D
Gal
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 20.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gal » 14.07.2009 13:35

natuchna - b.ogólna podpowiedź na którą każdy sam wpadnie,
APIMA - wilekie dzięki :)
pozdroofka
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 16.07.2009 10:20

mam do was prośbe , na tych stronach Chorwackich nie bardzo się mogę połapać:)
może mi ktoś z was powiedzieć z jakim kosztem muszę się mniej więcej liczyć jadać w Cro tą trasą na wyspę Pag ?

Obrazek

no i 2 pytanie czy jest sens jechać tą autostradą aż po zjazd na PAG czy śmiało można zjechać na trasę E65 i jechać centralnie wzdłuż morza ?Bo boję się , że tam jest droga lipna i korki będą ogromne ?

bardzo dziękuje z góry za odpowiedz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone