Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2009 15:18

EdiSk8 napisał(a):My śmigamy na wyspę pag w nocy, kolega który będzie kierował mówił mi że przez noc nie trzeba winet, że uda nam się dojechać bez nich czy to prawda ?

Powiedz koledze, że jak mu się uda uciec ze stacji po zatankowaniu ze dwa razy, to CAŁA podróż wyjdzie mu za free... :evil: :evil:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.06.2009 20:54

A jak uda się nawiać z kwatery w ostatnią noc to nawet cały pobyt też za free :-) :-) :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2009 22:50

Mosqito napisał(a):A jak uda się nawiać z kwatery w ostatnią noc to nawet cały pobyt też za free :-) :-) :-)

....no i właśnie tu dochodzimy do sedna...nie płać za przejazd (winietki), nie płać za tankowania, nie płać za kwaterę.....cały pobyt za free...zostaw ślad pt. "Polak tu był"...no i k....wa luuuzik...Juroooop jest nasza...My cwaniaki, Oni frajerzy...do następnego....za rok...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.06.2009 22:54

I właśnie dlatego:

Mosqito napisał(a):Dziadostwu, kombinatorstwu, polactwu i złodziejstwu tudzież parówkowym skrytożercom mówimy NIE !!!
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 02.07.2009 20:28

Jakie są ceny winet w tym roku w Czechach,Austrii,Słoweni?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 20:34

agneess napisał(a):Jakie są ceny winet w tym roku w Czechach,Austrii,Słoweni?

a nie chciałoby Ci się wpaść na stronę Nr 1 tego wątku 8O :?: :wink:
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 02.07.2009 20:35

Owszem wpadłam są tam posty z 2007 roku 8O
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 20:50

agneess napisał(a):Owszem wpadłam są tam posty z 2007 roku 8O

Serio, serio :?:
To zobacz kiedy posty z cennikami były edytowane a nie kiedy wątek został założony :lol:
Ten dział z założenia ma być non-stop aktualny i póki mi się to nie znudzi to tak będzie :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 20:56

Ostatnio zmieniony przez Piotrek_B dnia 13-06-2009 19:41, w całości zmieniany 22 razy


Co by sie dziewczę nie musiało fatygować ;)
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 02.07.2009 22:11

:oops: Ok, dzięki i sorki za niedoczytanie :lol:
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 02.07.2009 22:32

Czechy na miesiąc 330 koron
Austria na 10 dni 7 z czymś w euro
Słowenię omijamy
Słowacja na tydzień 4 z czymś euro
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 02.07.2009 22:58

Nie wiem czy gdzieś jest, ale można by spróbować opisać, jak w Słowenii ominąć ten krótki aczkolwiek drogi (konieczność kupienia winiety za 35 Euro) odcinek pomiędzy granicą austriacką a Mariborem w Słowenii. Ja dwa tygodnie będąc w Chorwacji w tym roku w czerwcu miałem z omijaniem tego odcinka spore problemy. Na GPS-sie wpisałem aby mnie zaprowadził do Mariboru z ominięciem autostrad i dróg płatnych. Ni i mnie poprowadził przez pola i doliny. Dobrze, że mam terenówkę z odpowiednią ilością blokad to się nie bałem. Ale mówiąc poważnie, to by się przydał taki road book w stylu: Tuż za dawnym punktem granicznym Austria - Słowenia po 3 metrach, koło czerwonego budynku za wiaduktem, należy zjechać... Bo przejechanie odcinka w miarę krótką i prosta drogą nie jest wcale łatwe. Mnie to kosztowało po półtora godziny w obie strony, za każdym razem innymi wariantami.
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 02.07.2009 23:03

Na ten temat jest osobny temat ale niech będzie...
W Austrii zjazd na Mureck, potem Lenart i Ptuj i na przejście graniczne, jechałem z Garminem i CN 2009 i bez problemów a w sobotę 19 jechało tyle ludzi że nawigacja nie była potrzebna
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 05.07.2009 17:58

Ja wyjechałem z Polski przez Cieszyn potem kawałek przez Czechy dalej na Słowacji autostradą (miesięczna winieta 58 zł na polskiej stacji benzynowej - uwaga strasznie się targają) do Bratysławy potem na Rajkę zwykłą drogą. Przez Węgry droga 86 potem kawałek przez Słowenię (Lendava z pominięciem autostrady) i w Chorwacji autostrady najwpierw A4 - 36 kun a potem A1 - 53 kuny do Zuta Lokva.
Daral7
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Daral7 » 05.07.2009 18:37

JAK TO JEST ? WINIETA NA SŁOWACJE TO 9.9 euro, czyli jakies 44 zł., to dlaczego 58 zł ? gdzie ją kupic po 44 zł ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone