Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2009 21:28

skittle napisał(a):Ktoś wcześniej pisał, że robią zdjęcia i mają mój numer rej. w bazie. Policja pewnie ma do niej dostęp.
Z tego postu wynika, że robią zdjęcia na autostradzie więc pewnie przy przypadkowej kontroli jak będę wracał do Polski skasują mnie.

Czekać aż przyjdzie wezwanie do Polski, czy opłacić gdzieś tę karę, czy też może kombinować coś innego?



Pierdoły.
Przeciez w skali roku a zwłaszcza w sezonie po autostradach przejeżdżają miliony samochodów.Wszystkim mieliby zrobić zdjęcie a potem porównywać z bazą systemu komputerowego ,gdzie jest odnotowywane wykupienie winetek?
Tego by nawet amerykańskie systemy NASA w Huston nie wytrzymały :wink:
A potem jeszcze ustalanie w polskich urzędach własciciela samochodu i egzekucja mandatu?

Bardziej prawdopodobne Jorgusiowe:
możliwośc jej sprawdzenia istnieje jedynie podczas zatrzymania i kontroli przez RENDŐRSEG
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.06.2009 21:34

hepik napisał(a):
skittle napisał(a):Ktoś wcześniej pisał, że robią zdjęcia i mają mój numer rej. w bazie. Policja pewnie ma do niej dostęp.
Z tego postu wynika, że robią zdjęcia na autostradzie więc pewnie przy przypadkowej kontroli jak będę wracał do Polski skasują mnie.

Czekać aż przyjdzie wezwanie do Polski, czy opłacić gdzieś tę karę, czy też może kombinować coś innego?



Pierdoły.
Przeciez w skali roku a zwłaszcza w sezonie po autostradach przejeżdżają miliony samochodów.Wszystkim mieliby zrobić zdjęcie a potem porównywać z bazą systemu komputerowego ,gdzie jest odnotowywane wykupienie winetek?
Tego by nawet amerykańskie systemy NASA w Huston nie wytrzymały :wink:
A potem jeszcze ustalanie w polskich urzędach własciciela samochodu i egzekucja mandatu?

Bardziej prawdopodobne Jorgusiowe:
możliwośc jej sprawdzenia istnieje jedynie podczas zatrzymania i kontroli przez RENDŐRSEG


No i błąddddddd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na polsko-czeskim przejściu granicznym w Jakuszycach, byłem świadkiem (było widać przez okno bardzo dokładnie; stałem za tym focusem), jak kamera zczytała w budzie czeskiej nr rej. polskiego focusa, pojawił się czerwony komunikat po czesku, następnie Polak zapłacił potulnie zalegly mandat i dopiero pozwolono mu wjechac na terytorium Czech...
Tak więc proszę sie nie zdziwić, jak na granicy, że ktoś załapie sie na podobną przyjemność...


.... czego nikomu nie życzę!
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 25.06.2009 21:40

hepik napisał(a):Przeciez w skali roku a zwłaszcza w sezonie po autostradach przejeżdżają miliony samochodów.Wszystkim mieliby zrobić zdjęcie a potem porównywać z bazą systemu komputerowego ,gdzie jest odnotowywane wykupienie winetek?
Tego by nawet amerykańskie systemy NASA w Huston nie wytrzymały :wink:
A potem jeszcze ustalanie w polskich urzędach własciciela samochodu i egzekucja mandatu?

Bardziej prawdopodobne Jorgusiowe:
możliwośc jej sprawdzenia istnieje jedynie podczas zatrzymania i kontroli przez RENDŐRSEG


Na trasie E8 na odcinku Wrocław-Bełchatów jest urządzenie, które automatycznie zczytuje numer rejestracyjny samochodu. Tam ten numer wyswietla się, gdy samochod przekracza prędkość. Skąd wiadomo, ze Wegrzy nie stosują czegoś analogicznego? Poźniej porówanie go z bazą danych wykupionych winietek wg okreśonego algorytmu, to kwestia odpowieniego oprogramowania. Na pewno nie potrzeba do tego komputerów o wyskiej mocy obliczeniowej.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 25.06.2009 21:44

hepik napisał(a):Pierdoły.

A potem jeszcze ustalanie w polskich urzędach własciciela samochodu i egzekucja mandatu?


A co za problem wynająć do takich poszukiwań firmę windykacyjną w Polsce czy gdziekolwiek indziej?
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 25.06.2009 22:55

gospodarz napisał(a):A co za problem wynająć do takich poszukiwań firmę windykacyjną w Polsce czy gdziekolwiek indziej?

O matko! Panowie z bejsbolem Skittlego namierzą za tą nieszczęsną winietkę, a właściwie jej brak ;)
skittle
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) skittle » 26.06.2009 21:03

FUX napisał(a):No i błąddddddd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na polsko-czeskim przejściu granicznym w Jakuszycach, byłem świadkiem (było widać przez okno bardzo dokładnie; stałem za tym focusem), jak kamera zczytała w budzie czeskiej nr rej. polskiego focusa, pojawił się czerwony komunikat po czesku, następnie Polak zapłacił potulnie zalegly mandat i dopiero pozwolono mu wjechac na terytorium Czech...
Tak więc proszę sie nie zdziwić, jak na granicy, że ktoś załapie sie na podobną przyjemność...


.... czego nikomu nie życzę!


Jak widziałem przejście graniczne Węgry-Słowacja to była jedna wielka ruina - budki z powybijanymi szybami, rozwalona wiata... Nie wiem czy w ogóle ktoś tam w pobliżu pracuje.

Z informacji wcześniej zamieszczonych wynika że kara za nieuprawnione korzystanie z dróg to 15 300 HUF jeżeli zapłacone będzie w ciągu 15 dni od dostania mandatu lub wezwania. Nie jest to znowu jakaś porażająca kwota - na PLN = 255. Już trudno jestem w stanie odżałować gapowe. Kwestia tylko żeby nie okazało się więcej i właśnie o to chodzi - jak postąpić żeby więcej nie było.

PS. No historia się niezła zrobiła - ściganie, firmy windykacyjne, nie wypuszczenie za granicę ... czy to aby nie lekka przesada :D
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
[b]Nowa mapa samochodowa Chorwacji[/b]

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.06.2009 11:36

W NOITRCH nowa mapa samochodowa Chorwacji:

http://pl.croatia.hr/News/Document.aspx?idNews=1890
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 30.06.2009 12:33

My śmigamy na wyspę pag w nocy, kolega który będzie kierował mówił mi że przez noc nie trzeba winet, że uda nam się dojechać bez nich czy to prawda ?
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 30.06.2009 12:39

Kolega się mija z prawdą :)
lechud
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechud » 30.06.2009 12:46

Nie no EdiSk8 masz w zupełności rację. Pewnie , że się uda dojechać bo niby dlaczego miałoby się nie udać? Zapytaj jednak kolegi czy uwzględnił ewentualną stratę czasu i dodatkową gotówkę na miłą pogawędkę z policją przynajmniej w Austrii.
Winieta austriacka na tydzień kosztuje 6 euro. Czy to aż tak wielki majątek ?
Pozdrawiam
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 30.06.2009 13:03

wiesz ja nie jestem kierowcą dlatego nie orientuję się w temacie, będę jechał 1 raz na Chorwację, czytałem początek wątku i dałem kumplowi linka i mnie zdziwiła jego reakcja - ja tam wole wydać kasę na te winety a mieć spokój
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 30.06.2009 13:18

lechud napisał(a):Winieta austriacka na tydzień kosztuje 6 euro.


Wejdź na pierwsza stronę tego wątka :wink: winiety są 10 dniowe i kosztują 7,7 euro :)
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 30.06.2009 13:26

EdiSk8 napisał(a):czytałem początek wątku


Kumpel śmiga z Anglii furką i mówi że nie kupuje nigdy żadnuch winet, więc to dla mnie dziwne
lechud
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechud » 30.06.2009 13:41

Ok, jorgus. Niech i tak będzie. Dla mnie tydzien w CRO = 10 dni :) Chociaz jadąc do CRO 2 tyg temu zaplaciłem za winietę 6 euro a zdziwiłem się jak w drodze powrotnej skasowali ojca za 2 winiety 15.
Chodzi o sam fakt zakupu winiet jedynie. Po co kombinować?
Pozdrawiam
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 30.06.2009 13:48

EdiSk8
samych odwaznych kumpli masz, noramlnie wymiatają na maxa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 23
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone