Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 22.06.2009 20:56

hepik napisał(a):
wilga napisał(a):, bo w drodze do Chorwacji od razu kupiłam dwutygodniową, aby była ważna również przy powrocie.
.


Kiedy wprowadzili dwutygodniowe?


Upsss, to była 10-dniowa, a nie dwutygodnowa.
tomekania
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 28.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekania » 22.06.2009 21:40

Potwierdzam - w Letenye można kupic winiety bez problemu. Ja kupowałem na stacji benzynowej - można płacić kartą.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 23.06.2009 15:01

do Piotrka_B

Na pierwszej stronie, w Słowacji nie działa link do wykazu płatnych odcinków. Warto też chyba zamieścić wyraźną informację, że objazd Cadcy tunelem jest także płatny.
Jak poprawisz to wywal ten post
Pozdrawiam
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.06.2009 15:04

gospodarz napisał(a):do Piotrka_B

Na pierwszej stronie, w Słowacji nie działa link do wykazu płatnych odcinków. Warto też chyba zamieścić wyraźną informację, że objazd Cadcy tunelem jest także płatny.
Jak poprawisz to wywal ten post
Pozdrawiam

Gospodarzu, mógłbyś coś więcej o tym płatnym tunelu w Czadcy rozwinąć?
30-go czerwca śmigam przez Zwardoń-Żylinę na południe Europy więc ten temat jest dla mnie gorący. Czy tam obowiązuje po prostu winietka czy płaci się myto extra? Bo jeśli winietka to trzeba będzie ją kupić już na granicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2009 16:11

gospodarz napisał(a):do Piotrka_BNa pierwszej stronie, w Słowacji nie działa link do wykazu płatnych odcinków. Warto też chyba zamieścić wyraźną informację, że objazd Cadcy tunelem jest także płatny.....

U mnie działa ten link z pierwszej strony 8O
I nawet w pkt D3 jest info, że tunel Cadca jest płatny czyli: "spoplatnené pre všetky dvojstopové motorové vozidlá "
www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 23.06.2009 19:02

niezawodny napisał(a):30-go czerwca śmigam przez Zwardoń-Żylinę na południe Europy więc ten temat jest dla mnie gorący. Czy tam obowiązuje po prostu winietka czy płaci się myto extra? Bo jeśli winietka to trzeba będzie ją kupić już na granicy.

Tylko winietka. Trzeba ją nalepić przed Cadcą jeżeli chce się przejechać tunelem i obwodnicą. Z jej kupieniem nie ma problemu bo przed miastem jest całodobowa stacja OMV.
W Skalitem jest też stacja ale czynna tylko w dzień.
ps. O robotach drogowych przed Zwardoniem i w Skalitem czytałeś?
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 23.06.2009 19:49

gospodarz napisał(a):W Skalitem jest też stacja ale czynna tylko w dzień.
ps. O robotach drogowych przed Zwardoniem i w Skalitem czytałeś?

O żesz kurna chata, jak nie urok to sraczka.
Chciałem jechać tradycyjnie czyli ulubioną trasą przez Chyżne-Żylinę ale w tym roku zaorali całą zakopiankę i jej odnogę do Chyżnego, więc z konieczności chciałem jechać na Zwardoń (nie lubię tej nudnej drogi) a tu powiadasz że też zaorali... To którędy jechać? Kiedyś człowiek będzie chciał wyjechać z garażu i w każdą stronę będzie zakaz ruchu :wink:

P.S.
Wiedziałem że Słowacy dudrają koło Skalite ale nie wiedziałem nic że nasi dalej dudrają koło Zwardonia bo przecież Skanska wybudowała tam zajebistą drogę. Więc co przeoczyłem?
skittle
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) skittle » 25.06.2009 15:56

Dałem ciała. Nie wiedziałem, że na Węgry potrzebna winieta i przejechałem jakieś 30 km po węgierskiej autostradzie. Nie zwracałem uwagi na znaki z nazwami dróg i informacjami o winiecie bo gps mnie prowadził. Z tego postu wynika, że robią zdjęcia na autostradzie więc pewnie przy przypadkowej kontroli jak będę wracał do Polski skasują mnie.

Poradźcie co teraz można zrobić. Z wsteczną datą winiety nie da się kupić. Z zamieszczonego linku wynika że kara za osobówkę wynosi 15300 HUF (255 PLN). Czekać aż przyjdzie wezwanie do Polski, czy opłacić gdzieś tę karę, czy też może kombinować coś innego?
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 25.06.2009 18:12

skittle napisał(a):Dałem ciała. Nie wiedziałem, że na Węgry potrzebna winieta i przejechałem jakieś 30 km po węgierskiej autostradzie.


Najpierw sprawdź na mapie czy te 30km było odcinkiem płatnym. Po lewej stronie sa narzędzia do powiększania. Bezpłatne odcinki wyświetlasz na biało klikając "Free motorway sections". Może nie ma sie o co martwić?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 25.06.2009 18:46

skittle napisał(a):Z tego postu wynika, że robią zdjęcia na autostradzie więc pewnie przy przypadkowej kontroli jak będę wracał do Polski skasują mnie.


Nic Ci taraz nie grozi :wink: bo teraz winieta drukowana jest jak paragon i nie przykleja jej się na szybe jak dawniej, tylko trzyma do kontroli... :lol: a możliwośc jej sprawdzenia istnieje jedynie podczas zatrzymania i kontroli przez RENDŐRSEG :D :D :D
skittle
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) skittle » 25.06.2009 19:03

wilga napisał(a):
skittle napisał(a):Dałem ciała. Nie wiedziałem, że na Węgry potrzebna winieta i przejechałem jakieś 30 km po węgierskiej autostradzie.


Najpierw sprawdź na mapie czy te 30km było odcinkiem płatnym. Po lewej stronie sa narzędzia do powiększania. Bezpłatne odcinki wyświetlasz na biało klikając "Free motorway sections". Może nie ma sie o co martwić?


No niestety płatny. Jechałem z Miskolc do Mezokovesd.

jorgus111 napisał(a):...Nic Ci taraz nie grozi ...


Ktoś wcześniej pisał, że robią zdjęcia i mają mój numer rej. w bazie. Policja pewnie ma do niej dostęp.
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 25.06.2009 19:29

jorgus111 napisał(a):a możliwośc jej sprawdzenia istnieje jedynie podczas zatrzymania i kontroli przez RENDŐRSEG :D :D :D


W takim razie, w jakim celu należy je przechowywać przez rok od ostatniego dnia ważności, jak to jest napisane na ich stronie internetowej?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2009 19:44

wilga napisał(a):....W takim razie, w jakim celu należy je przechowywać przez rok od ostatniego dnia ważności, jak to jest napisane na ich stronie internetowej?

Dla celów dowodowych.
Po roku jest przedawnienie.
System też może się pomylić i wtedy masz kwitek, że racja jest po twojej stronie.
pc131
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pc131 » 25.06.2009 20:50

Nie wiem czy było:

wyszukiwarka miejsc sprzedaży winiet

link do Excela (po węgiersku) z miejscami sprzedaży
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 25.06.2009 20:55

niezawodny napisał(a):O żesz kurna chata, jak nie urok to sraczka.
To którędy jechać?
P.S.
Wiedziałem że Słowacy dudrają koło Skalite ale nie wiedziałem nic że nasi dalej dudrają koło Zwardonia bo przecież Skanska wybudowała tam zajebistą drogę. Więc co przeoczyłem?


Po naszej stronie problemy są, do końca lipca, od zjazdu z obwodnicy Żywca do ronda w Milówce - zwążenia i wahadła.

Którędy jechać?
W tym roku nie mamy dobrego wyjazdu ale są tacy co pomykają na Cieszyn A4 w stronę Katowic a potem na B-B.
Można też próbować zakopianką do Rabki a potem p. Witów do przejścia w Chochołowie i do Trsteny coby ominąć roboty na dojeździe do Chyżnego. Z tym że od Rabki droga waska i kręta i przez wsie, a przed Witowem dziurawa jak dobry ementaler.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone