Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 06.07.2022 07:24

Freddie napisał(a):Przeedytuj ten pierwszy link, bo teraz już wszyscy wiedzą jakie masz blachy i na jaki okres wykupioną winetę :D


A Ty skopiowałeś jego linki i uwieczniłeś w swoim poście :oczko_usmiech:
cooking
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 04.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooking » 07.07.2022 16:58

Kojarzy ktoś jak wygląda w praktyce sprawdzanie klasy auta jeżeli chodzi o autostrady Słoweńskie, czy patrzą tylko na modele z ich listy? Jedziemy busem Toyota ProAce Verso, więc nie ma tego modelu na liście aut z klasy 2B (ze strony DARS ->lista zmierzonych pojazdow), ale to auto z wypożyczalni i obecnie nie mam jak go zmierzyć czy łapie się na te 1,3 metra... Całe auto nie jest tak wysokie, ma 1,92m wysokości według sieci.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 10.07.2022 15:08

Hej, przeczytałem chyba z 6 stron tego wątku do tyłu i jest dużo dziwnych dywagacji, ale nie ma podstawowej dla mnie informacji mianowicie jak obejść 30 dniowy okres karencji winiety słoweńskiej zakupionej online??
W przypadku austriackiej jest to zaznaczenie, że jest się przedsiębiorcą a słoweńskiej? Jest jakieś obejście czy może nie ma i jedynym wyjściem jest zakup winiety 30 dni przed wjazdem do Słowenii?

Pozdrawiam
Damian_80
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 28.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian_80 » 10.07.2022 15:35

A możesz napisać skąd informacja o 30-dniowym prawie do zwrotu? Ja widzę tylko możliwość "odroczenia" terminu początku obowiązywania winiety o maksymalnie 30 dni. Przejrzałem warunki i nie zauważyłem nic o terminach karencji jak w przypadku austriackiej winiety.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 877
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 10.07.2022 15:47

Winiety można kupić online nawet w dniu wyjazdu. Nie ma żadnej karencji w przypadku winiet słoweńskich.
Ja w tym roku robiłem to po raz pierwszy i kupno winiet na SK, A, SLO zajęło mi mniej niż pół godziny. Po kilku minutach od płatności winiety masz na emailu.
Damian_80
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 28.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian_80 » 10.07.2022 15:50

Można kupić online w dniu wyjazdu pod warunkiem płatności Online. Jak przelewem tradycyjnym - zrób to kilka dni wcześniej (wiem, 99% płaci kartą od razu, tylko tak na marginesie piszę).
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 10.07.2022 16:51

Damian_80 napisał(a):A możesz napisać skąd informacja o 30-dniowym prawie do zwrotu? Ja widzę tylko możliwość "odroczenia" terminu początku obowiązywania winiety o maksymalnie 30 dni. Przejrzałem warunki i nie zauważyłem nic o terminach karencji jak w przypadku austriackiej winiety.


Możliwe, że masz rację i ja błędnie zinterpretowałem ten 30 dniowy okres na tej stronce:
https://www.gov.pl/web/slowenia/sloweni ... -motocykli

Poza słowenią to wcześniej już wszystkie winiety kupowałem online.

Dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Jarek_Lodz
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 23.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek_Lodz » 27.07.2022 14:29

Heja, faktycznie na Czechy nie ma żadnego problemu, natomiast na Austrię mogę dziś (27.07) zakupić winietę najwcześniej od 14.08. Jest jakaś możliwość zakupu natychmiastowego ? Gdzie można kupić w standardowej cenie winietę na Austrię ?

Z góry dzięki za pomoc.
Jarek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 27.07.2022 14:37

Jarek_Lodz napisał(a):Heja, faktycznie na Czechy nie ma żadnego problemu, natomiast na Austrię mogę dziś (27.07) zakupić winietę najwcześniej od 14.08. Jest jakaś możliwość zakupu natychmiastowego ? Gdzie można kupić w standardowej cenie winietę na Austrię ?

Z góry dzięki za pomoc.
Jarek

Możesz zakupić natychmiastowo, tylko musisz podać że jesteś przedsiębiorcą.
ventus
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 08.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventus » 27.07.2022 14:46

Albo bez stresu gdzieś na terenie Słowenii - lub 1 stacja paliw w AU. Każda z ww opcji działa.
Adax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adax » 18.08.2022 13:54

Przypomnijcie proszę - jak oznaczone są bramki w CRO do płatności kartą i jakie tam są też inne możliwości/oznaczenia?
vin
Croentuzjasta
Posty: 321
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 18.08.2022 14:12

Adax napisał(a):Przypomnijcie proszę - jak oznaczone są bramki w CRO do płatności kartą i jakie tam są też inne możliwości/oznaczenia?

opisane są 'Card' albo 'Bank card', na tablicy przed Demerje są chyba też logotypy wystawców kart. Poza tym są oznaczenia 'Gotovina/cash', ENC i Fast ENC, i Smart Card (to chyba coś w stylu naszych kart flotowych/paliwowych, ale głowy nie dam).
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 22.08.2022 12:38

Takie pytanie, może gdzieś odpowiedź jest ale ciężko znaleźć.
Trasa z Cieszyna w kierunku Słowacji: Mosty u Jablunkova.
Tam jest nowa trasa ala autostrada oznaczona literą "M"
Wie ktoś co to oznacza?
Jest ona płatna ?
Wg mapki jest bezpłatna.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.08.2022 12:46

joajer napisał(a):Takie pytanie, może gdzieś odpowiedź jest ale ciężko znaleźć.
Trasa z Cieszyna w kierunku Słowacji: Mosty u Jablunkova.
Tam jest nowa trasa ala autostrada oznaczona literą "M"
Wie ktoś co to oznacza?
Jest ona płatna ?
Wg mapki jest bezpłatna.

OMG 8O

uwaga-droga-nr-11-e75-juz-platna-t43628-60.html
deauville
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) deauville » 04.09.2022 18:15

Cześć, czy dobrze widzę, że za Austriacką winetkę nie zapłacę ani przelewem ani kartą płatniczą ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 207
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone