Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
freyu
Croentuzjasta
Posty: 142
Dołączył(a): 25.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) freyu » 13.06.2009 21:12

Jak dla mnie to Viamichelin po prostu źle liczy. Ja też sie sugerowałem na początku tym tworem, ale dobrze że poszukałem sam i poczytałem na forum. Daruj sobie VM jeśli chodzi o koszty.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.06.2009 21:48

damiangres napisał(a):Viamichelin to raczej pewne źródło informacji - może więc przy przejeździe tą trasą (przez okolice Ptuj i Mariboru) nie będzie konieczny ten wydatek?


Jeśli pojedziesz przez Mureck - Lenart - Ptuj - Macelj omijająć ok. 20 km odcinek autostrady od Sentilj do Mariboru oraz "słynne" rondo w Mariborze, to winieta na tej trasie nie jest Ci potrzebna :!:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 13.06.2009 22:10

freyu napisał(a):Jak dla mnie to Viamichelin po prostu źle liczy. Ja też sie sugerowałem na początku tym tworem, ale dobrze że poszukałem sam i poczytałem na forum. Daruj sobie VM jeśli chodzi o koszty.


A mnie liczył ok. Różnica w kosztach podróży a zaplanowanych przez viamichelin była minimalna (jak pamiętam, dwa lata temu jakieś dwadzieścia kilka euro).
Bardziej interesuje mnie jednak w tym kontekście sprawa opłaty za winietę w Słowenii.
Januszu, czyli jednak gdybym próbował jechać planem wytyczonym przez vm to program kłamie, bo winietę musiałbym mieć?
pozdrawiam
--
damian
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2009 22:20

damiangres napisał(a):...czyli jednak gdybym próbował jechać planem wytyczonym przez vm to program kłamie, bo winietę musiałbym mieć?....

Wszystko fajnie tylko jest mały problem bo póki co to rozmowa o niczym :lol:
Może wklej to co vm zapodał i wtedy będzie wiadomo jaka to drogo bo że przez SLO to trochę za mało informacji żeby się wypowiadać kto ma rację :wink:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 13.06.2009 22:29

Piotrek_B napisał(a):
damiangres napisał(a):...czyli jednak gdybym próbował jechać planem wytyczonym przez vm to program kłamie, bo winietę musiałbym mieć?....

Wszystko fajnie tylko jest mały problem bo póki co to rozmowa o niczym :lol:
Może wklej to co vm zapodał i wtedy będzie wiadomo jaka to drogo bo że przez SLO to trochę za mało informacji żeby się wypowiadać kto ma rację :wink:


Otóż nie do końca. Podałem miejsca startu i mety do wklepania w vm, bo link jest straaaszny, a nie potafię go skrócić. Jeśli jednak masz życzenie, wklejam, tylko pocięty, bo inaczej wątek by się rozjechał:

LINK do ViaMichelin

Po scaleniu i wklejeniu do paska adresu powinien zadziałać. Niestety nie umiem inaczej, więc łatwiej będzie jeśli po prostu w vm wklepiesz sobie w miejscu startu Szczecin, a mety Sukosan, przy zachowaniu opcji trasy polecanej. I jak wół znów jest - winiety tylko w Austrii. A mam wydruk sprzed około 2 m-cy, gdzie w kosztach winiet jest jeszcze Słowenia?
Przy tej samej trasie. Pytanie - błąd programu, czy jakieś (poztywne w tym momencie) zmiany zaszły?
pozdrawiam
--
damian
Bogdan007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 118
Dołączył(a): 08.03.2005
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogdan007 » 13.06.2009 22:42

Arkadiusz N napisał(a):
wilga napisał(a):Witam forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj, choć podczytuję od dawna :)

Chciałam zakupić węgierską winietę przez internet, ale na stronie http://www.autopalyamatrica.hu/ żadają ode mnie zarejestrowania karty płatniczej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że adres strony jest bez https oraz brakuje symbolu kłódeczki. Mam poważne obawy przed podawaniem poufnych danych, takich jak numer karty na nieszyfrowanej stronie. Z drugiej strony wolałabym kupić winietę wygodnie przez interent niż szukać jej po stacjach benzynowych w środku nocy. Czy ktoś juz kupował w tym roku winietę przez interent? W ubiegłym roku wszystko było OK, strona szyfrowana i sprawny przebieg transakcji.


Ale po co szukać na necie, skoro można kupić winietę praktycznie wszędzie. Ja dokonałem zakupu w przydrożnym hotelu, tam gdzie nocowałem. Zapłaciłem kartą za pokój oraz winietę i dalej w drogę. Jadąc w drodze powrotnej kupiłem w kantorze tuż za granicą. Miałem przy sobie Euro, więc zapłaciłem tą walutą. Dając banknot o nominale 10EU, co dziwne otrzmałem resztę 4EU w bilonie:)


A po co w ogóle kupować winietę - jeżeli jedziesz od strony Bratysławy przez zachodnie Węgry, np. drogą nr 86 (lub inną nie płatną) to nie potrzebujesz w ogóle kupować winiety.
Patrz na aktualne opłaty http://www.motorway.hu/engine.aspx?page=Polish
Pomogą Ci wybrać odpowiednią trasę i pewność jazdy węgierskimi drogami. Nastepnie opracuj własną trasę przy pomocy
http://mapy.google.pl/
a później rób, co chcesz.

Powodzenia.
Bogusław :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2009 22:50

damiangres napisał(a):....Po scaleniu i wklejeniu do paska adresu powinien zadziałać. Niestety nie umiem inaczej, więc łatwiej będzie jeśli po prostu w vm wklepiesz sobie w miejscu startu Szczecin, a mety Sukosan, przy zachowaniu opcji trasy polecanej. ....

Pozwoliłem sobie zrobić korektę tego linku bo w takiej postaci nawet wklejanie nic nie dało (za bardzo go "pociąłeś")
Jakbyś na przyszłość potrzebował skrócic taki długi link to możesz to zrobić za pomocą np.: www.tinyurl.pl (proste jak budowa cepa) :wink:
Co do trasy póki co wymiękam bo mi coś komp wariuje i wyświetla mi tylko że zadałeś warunek "Szczecin - Sukosan" natomiast nie otwiera mi się mapka.
Ale będę walczył z tym :lol: chyba, że ktoś będzie szybszy...
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 13.06.2009 23:12

Bogdan007 napisał(a):
Arkadiusz N napisał(a):Ale po co szukać na necie, skoro można kupić winietę praktycznie wszędzie.

A po co w ogóle kupować winietę - jeżeli jedziesz od strony Bratysławy przez zachodnie Węgry, np. drogą nr 86 (lub inną nie płatną) to nie potrzebujesz w ogóle kupować winiety.


Kupuję przez internet, ponieważ dla mnie tak jest wygodniej. Nie można? Trudno, kupię gdzie indziej. A do www.autopalya.hu napisałam maila z moją opinią o ich mało bezpiecznej stronie.

Po co kupować? Ponieważ najkrótsza i najszybsza trasa z Lublina do Dalmacji wiedzie węgierskimi autostradami. Niecałe 40zł za 2x400km wygodną autostradą to uczciwa cena.
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 13.06.2009 23:14

Piotrek_B napisał(a):
damiangres napisał(a):....Po scaleniu i wklejeniu do paska adresu powinien zadziałać. Niestety nie umiem inaczej, więc łatwiej będzie jeśli po prostu w vm wklepiesz sobie w miejscu startu Szczecin, a mety Sukosan, przy zachowaniu opcji trasy polecanej. ....

Pozwoliłem sobie zrobić korektę tego linku bo w takiej postaci nawet wklejanie nic nie dało (za bardzo go "pociąłeś")
Jakbyś na przyszłość potrzebował skrócic taki długi link to możesz to zrobić za pomocą np.: www.tinyurl.pl (proste jak budowa cepa) :wink:
Co do trasy póki co wymiękam bo mi coś komp wariuje i wyświetla mi tylko że zadałeś warunek "Szczecin - Sukosan" natomiast nie otwiera mi się mapka.
Ale będę walczył z tym :lol: chyba, że ktoś będzie szybszy...


Dzienks.
Spróbuję nauczyć się "krótszych" linków. No w każdym razie zastanawia mnie ta zmiana i przyznam, że wiążę z nią pewne nadzieje na "ocalenie" 35 euro, bez kombinowania ze zjazdem ze sprawdzonej drogi. Czekam z niecierpliwością i pozdrawiam
--
damian
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 10:59

Damian, jak dla mnie to ewidentny błąd VM:
Obrazek
VM kieruje Cię na drogę płatną i dodaje komentarz:
"Pesnica toll: 0,00 EUR" - chyba drogówka słoweńska sponsoruje ten link :lol:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 14.06.2009 17:06

A więc jednak błąd programu. Widocznie gdzieś po drodze pogubili dane, bo - jak już wspomniałem - mam wydruk z takiej samej trasy, zrobiony około lutego - gdzie opłata jest uwzględniona.
Cóż - żegnaj 35 euro za samochód, a raczej dwadzieścia kilka za motocykl :) Jakoś odżałuję :) Dzięki i pozdawiam
--
damian
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 17:09

damiangres napisał(a):....żegnaj 35 euro za samochód, a raczej dwadzieścia kilka za motocykl :) Jakoś ....

a nie czasami 17,50 euro (6 m-cy) bo tyle za moto śpiewają :?: :wink:
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 14.06.2009 19:38

Piotrek_B napisał(a):
damiangres napisał(a):....żegnaj 35 euro za samochód, a raczej dwadzieścia kilka za motocykl :) Jakoś ....

a nie czasami 17,50 euro (6 m-cy) bo tyle za moto śpiewają :?: :wink:


A to tym lepiej. Nie wiem skąd mi się ubzdurało 29,50 euro???? :)
Może za dużo na różnych forach siedzę ;)
Natomiast część naszej wyprawy (cztery motocykle i dwa samochody) będzie musiała niestety odżałować 35 euro. No chyba, że do tej pory rozgryzę jakoś nawigację i zaryzykuję objazd odcinków płatnych wg instrukcji z forum.
Ale to jeszcze dwa miesiące mi zostały na zastanowienie :) Jeszcze raz dzięki i pozdrowienia z Dni Morza w Szczecinie :)
--
damian
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 20:06

damiangres napisał(a):... Nie wiem skąd mi się ubzdurało 29,50 euro???? :)
....

a dokładnie 27,50 :wink:
Chyba zasugerowałes się ceną rocznej winiety a 17,50 jest za pół roku.
Nie wiem kiedy jedziesz ale śledź info bo od 1 lipca zmieniają ceny winiet na podobno niższe. Tylko nie wiem czy dotyczy to wyłacznie samochodów czy moto też.
TU masz stronę z ichnim cennikiem winiet - jak się zmieni to będziesz miał info z pierwszej ręki.
Pozdrav
jjs
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 09.03.2004
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) jjs » 14.06.2009 20:15

Piotrek_B napisał(a):Fakt na str 16 jest coś na ten temat :lol:
W ub. roku było OK. W tym mam ten sam dylemat więc grzecznie Madziarom podziekuję za współpracę :wink:
wilga napisał(a):.... niż szukać jej po stacjach benzynowych w środku nocy.....

O tym też było ale.....
NICZEGO NIE MUSISZ SZUKAĆ
Jedziesz, zatrzymujesz sie na pierwszej z brzegu stacji koncernu MOL i czy to godzina 9.30 czy 0.15 bez żadnych problemów kupujesz e-winietę i dodatkowo jak nie masz forintów to bez problemu zapłacisz kartą.
Nawet z trasy nie musisz nigdzie zjeżdzać żeby znaleźć


Nie tak do końca... Na tej stacji MOL (pierwsza za granicą, po prawej stronie) zarówno w ubiegłym roku jak i dwa lata wcześniej były problemy - raz nie było prądu, a raz mieli awarię terminali...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone