Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 11:05

dg napisał(a):

i od razu przepis jak i czym zdzierać :lol: :lol: :lol:


Nie wiem czy osobny wątek ale o tym jak sie tego świństwa pozbyć już było ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2009 11:17

Czy winieta jest już z klejem czy trzeba zabrać ze sobą?
Skąd mam wiedzieć czy kleić od wewnątrz czy od zewnątrz szyby?
...
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 10.06.2009 15:02

JacYamaha napisał(a):Czy winieta jest już z klejem czy trzeba zabrać ze sobą?
Skąd mam wiedzieć czy kleić od wewnątrz czy od zewnątrz szyby?
...

Najlepiej butapren
Jego aromat gwarantuje dobre samopoczucie w podróży
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 10.06.2009 15:05

i mapa sklepów z butapremem w drodze do HR :D

wyrażam zgodę na usuniecie moich idiotycznych postów
hrehor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 14.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrehor » 11.06.2009 20:50

Oczywiście wszystko jest pokazane na winiecie jak i gdzie ją przykleić nie trzeba zabierać kleju, bo on jest na nich i to bardzo mocny do czyszczenia śladów po jej zerwaniu polecam sprawdzoną terpentynę bardzo dobrze klej z szyby schodzi.
8) 8) 8)
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 13.06.2009 09:15

Może zainteresuje to kogoś, kto wybiera się do Chorwacji przez Słowację i Węgry.
Słowacja - winieta minimalna na 7dni (4,90EUR) przyklejana na szybę
Węgry - winieta minimalna na 4 dni (1530HUF) kwit z terminala podobny do wydruku doładowania telefonu w Polsce. tzw. e-matrica/e-winieta
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2009 10:52

Przyda sie wszystkim,którzy zaczynaja lekturę od ostatniego postu a nie od poczatku wątku.
Repetitio est mater studiorum :wink:
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009
zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 13.06.2009 17:50

Witam forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj, choć podczytuję od dawna :)

Chciałam zakupić węgierską winietę przez internet, ale na stronie http://www.autopalyamatrica.hu/ żadają ode mnie zarejestrowania karty płatniczej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że adres strony jest bez https oraz brakuje symbolu kłódeczki. Mam poważne obawy przed podawaniem poufnych danych, takich jak numer karty na nieszyfrowanej stronie. Z drugiej strony wolałabym kupić winietę wygodnie przez interent niż szukać jej po stacjach benzynowych w środku nocy. Czy ktoś juz kupował w tym roku winietę przez interent? W ubiegłym roku wszystko było OK, strona szyfrowana i sprawny przebieg transakcji.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 13.06.2009 17:54

Przeczytaj 16 stronę tego tematu.
Tam chyba coś było o tym.
Użytkownik usunięty
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.06.2009 17:59

Fakt na str 16 jest coś na ten temat :lol:
W ub. roku było OK. W tym mam ten sam dylemat więc grzecznie Madziarom podziekuję za współpracę :wink:
wilga napisał(a):.... niż szukać jej po stacjach benzynowych w środku nocy.....

O tym też było ale.....
NICZEGO NIE MUSISZ SZUKAĆ
Jedziesz, zatrzymujesz sie na pierwszej z brzegu stacji koncernu MOL i czy to godzina 9.30 czy 0.15 bez żadnych problemów kupujesz e-winietę i dodatkowo jak nie masz forintów to bez problemu zapłacisz kartą.
Nawet z trasy nie musisz nigdzie zjeżdzać żeby znaleźć
wilga
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 13.06.2009
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) wilga » 13.06.2009 18:09

Piotrek_B napisał(a):Fakt na str 16 jest coś na ten temat :lol:

Jedziesz, zatrzymujesz sie na pierwszej z brzegu stacji koncernu MOL i czy to godzina 9.30 czy 0.15 bez żadnych problemów kupujesz e-winietę i dodatkowo jak nie masz forintów to bez problemu zapłacisz kartą.
Nawet z trasy nie musisz nigdzie zjeżdzać żeby znaleźć


Ech, pewnie tak zrobię, choć wolałabym ten drobiazg odhaczyć już przed podróżą.
Dzięki za pomoc i potwierdzenie, że stronie węgierskich autostrad lepiej nie ufać. A było tak pięknie...
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 13.06.2009 20:00

hepik napisał(a):Przyda sie wszystkim,którzy zaczynaja lekturę od ostatniego postu a nie od poczatku wątku.
Repetitio est mater studiorum :wink:


Wiem że powtarzanie jest Matką wiedzy :wink:
Miałem raczej na celu uświadomienie, że ceny w odniesieniu do zeszłego roku nie uległy zmianie. Nasz kraj w porównaniu do innych, w tym przypadku różni się diametralnie :)
Arkadiusz N
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2009
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arkadiusz N » 13.06.2009 20:07

wilga napisał(a):Witam forumowiczów, to mój pierwszy post tutaj, choć podczytuję od dawna :)

Chciałam zakupić węgierską winietę przez internet, ale na stronie http://www.autopalyamatrica.hu/ żadają ode mnie zarejestrowania karty płatniczej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że adres strony jest bez https oraz brakuje symbolu kłódeczki. Mam poważne obawy przed podawaniem poufnych danych, takich jak numer karty na nieszyfrowanej stronie. Z drugiej strony wolałabym kupić winietę wygodnie przez interent niż szukać jej po stacjach benzynowych w środku nocy. Czy ktoś juz kupował w tym roku winietę przez interent? W ubiegłym roku wszystko było OK, strona szyfrowana i sprawny przebieg transakcji.


Ale po co szukać na necie, skoro można kupić winietę praktycznie wszędzie. Ja dokonałem zakupu w przydrożnym hotelu, tam gdzie nocowałem. Zapłaciłem kartą za pokój oraz winietę i dalej w drogę. Jadąc w drodze powrotnej kupiłem w kantorze tuż za granicą. Miałem przy sobie Euro, więc zapłaciłem tą walutą. Dając banknot o nominale 10EU, co dziwne otrzmałem resztę 4EU w bilonie:)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 13.06.2009 20:28

Witam,
ja w temacie winiet w Słowenii. Otóż przy planowaniu podróży korzystam z viamichelin. Jeszcze do niedawna, przy wklepaniu trasy ze Szczecina do Sukosanu wyskakiwały mi koszty winiet w Austrii (10 dniowa 7,90 euro) i Słowenii (półroczna - 35 euro).
Dziś natomiast przy kalkulacji trasy ten sam program uwzględnił tylko winietę Austriacką, nie pokazując konieczności wykupu tej w Słowenii.
Dla zainteresowanych dodam, że w programie ustawiłem trasę optymalną.
Czyżby więc nastąpiły jakieś zmiany w zakresie dróg, dla których obowiązują winiety, w Słowenii?
Viamichelin to raczej pewne źródło informacji - może więc przy przejeździe tą trasą (przez okolice Ptuj i Mariboru) nie będzie konieczny ten wydatek?
pozdrawiam
--
damian
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008
Re: zakup winiety na Węgry przez interent

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 13.06.2009 21:12

Arkadiusz N napisał(a):....Miałem przy sobie Euro, więc zapłaciłem tą walutą. Dając banknot o nominale 10EU, co dziwne otrzmałem resztę 4EU w bilonie:)

To bardzo dziwne, bo ode mnie pan na stacji od razu chciał euro i to 9, a przede mną klientowi oczywiście nie miał wydać z 10 E. Ja dałem bilon, ale nie poprosił klienta wcześniejszego (był jeszcze w budynku) żeby mu zwrócić nawet to 1E.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone