Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 07.06.2009 00:54

Więc pomysł niewypał. Więc będę w Lipcu żyletkował winiety na szybie....

aha a czy ktoś wie gdzie jeszcze można kupić winiety w Polsce oprócz PZM?
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 07.06.2009 05:11

nosekdomin napisał(a):...aha a czy ktoś wie gdzie jeszcze można kupić winiety w Polsce oprócz PZM?

w kantorach na przejściach granicznych. :wink:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.06.2009 06:44

nosekdomin napisał(a):Więc pomysł niewypał. Więc będę w Lipcu żyletkował winiety na szybie....

aha a czy ktoś wie gdzie jeszcze można kupić winiety w Polsce oprócz PZM?


Nie musisz w lipcu żyletkować, szkoda palców. Klej schodzi od płynu do mycia szyb. Winiety kupisz także na przygranicznych stacjach benzynowych, zdzierają tak samo jak PZMot. NIegdy nie miałem problemu żeby kupić po cenie nominalnej za granicą na stacji benzynowej.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.06.2009 07:46

Świetnie daje radę na resztki po naklejkach z tą rejestracyjną wlącznie rozpuszczalnik uniwersalny. Później preparat do czyszczenia szyb z alkoholem.
beniu11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 193
Dołączył(a): 06.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) beniu11 » 07.06.2009 08:41

Wystarczy podgrzać winietkę suszarką do włosów :) Schodzi bez problemu.Resztki kleju schodzą po wytarciu szmatką nasączoną płynem do mycia szyb. Pozdr. Jeszcze 10 dni do wyjazdu :) .
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 07.06.2009 10:38

Przed naklejeniem na szybę naklej ją ze dwa razy na spodnie np. jeansy. To troszkę osłabia klej dzięki czemu później lepiej schodzi. Tak samo ze wszystkimi naklejkami, które chcemy po jakimś czasie usunąć. To stary i sprawdzony sposób firm z branży reklamowej.
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 07.06.2009 14:49

gospodarz napisał(a):... Winiety kupisz także na przygranicznych stacjach benzynowych, zdzierają tak samo jak PZMot. NIegdy nie miałem problemu żeby kupić po cenie nominalnej za granicą na stacji benzynowej.


aha czyli wiem o co lata :wink:

Tak sobie kombinuje jak koń pod górkę 8) ponieważ jadę z okolic Leszna na RAB jako jedyny kierowca i w nocy tylko 2-3h spania w aucie. Myślałem że jak udało by mi się w Polsce kupić już winiety to żadnych postojów i szukania stacji benz. tylko rura przez autostrady (jadę przez Niemcy). Ale w PZm przebitka niesamowita :lol:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.06.2009 15:16

nosekdomin napisał(a):Tak sobie kombinuje jak koń pod górkę 8) ponieważ jadę z okolic Leszna na RAB jako jedyny kierowca i w nocy tylko 2-3h spania w aucie. Myślałem że jak udało by mi się w Polsce kupić już winiety to żadnych postojów i szukania stacji benz. tylko rura przez autostrady (jadę przez Niemcy). Ale w PZm przebitka niesamowita :lol:


Na pewno nie będziesz musiał szukać stacji benzynowej, ona znajdzie Ciebie. A zakup i postój możesz połaczyć z przewą na sikanie :)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 07.06.2009 15:21

bukmacher3 napisał(a):Może ktoś zna link do strony gdzie będą wyszczególnione odcinki autostrady w Macedonii (koszt w denarach).
Chodzi mi o oryginalną stronę.


http://www.roads.org.mk/en/cenovnik_po_delnica.html
bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 08.06.2009 11:12

gospodarz napisał(a):
bukmacher3 napisał(a):Może ktoś zna link do strony gdzie będą wyszczególnione odcinki autostrady w Macedonii (koszt w denarach).
Chodzi mi o oryginalną stronę.


http://www.roads.org.mk/en/cenovnik_po_delnica.html


"gospodarz" serdecznie dziękuję.
gluteus1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gluteus1 » 10.06.2009 00:19

Witam mam prośbę.

Czy mógłby Ktoś obeznany z tematem, opisać albo podać link do takiej informacji jak i w których miejscach przyklejać nalepki z opłaty .. winiety.. :oops: :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2009 06:11

Na każdej winecie jest instrukcja obsługi w formie rysunkowej...dasz radę ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.06.2009 07:06

Prawdą jest, że czeskie sa najbardziej dokuczliwe w użyciu...
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 10.06.2009 10:11

Czy ktoś może mnie oświecić:
Czy są jakieś szczegółowe wymagania odnośnie miejsca przyklejenia winiety:
-słowackiej
-austriackiej
-słoweńskiej
??
Gdy chodzi o węgierską winietę to jeżeli dobrze zrozumiałem z niniejszego wątku - już się jej nie przykleja, mam rację?
dg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 07.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) dg » 10.06.2009 10:13

na czoło :)

a tak serio to na każdej masz narysowane jak ją przykleić
to moze nowy temat admini założą - jak przyklejać winiety :lol: :lol: :lol:

i od razu przepis jak i czym zdzierać :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone