Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 02.06.2009 08:51

O. To może być jakaś odmiana, zwlaszcza, że planowalem powrot przez Postojną; dzieciaki widzialy ją jeszcze w zeszłym wieku...
KevinTworog
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KevinTworog » 03.06.2009 11:56

czy jadąc przez zachodnie węgry drogą 86 i przejazd przez słowenie trzeba mieć winetke na słowenia??
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.06.2009 12:01

KevinTworog napisał(a):czy jadąc przez zachodnie węgry drogą 86 i przejazd przez słowenie trzeba mieć winetke na słowenia??

Nazwy państw piszemy dużą literą, winiety na przejazd drogami przez ten kawałek Słowenii do granicy z Chorwacją nie trzeba.
KiNiU
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) KiNiU » 03.06.2009 18:25

Próbowałem skorzystać z cennika płatności za autostrady w Chorwacji który pojawiał się w tym wątku i nie wiem dlaczego nie potrafię tego zrobić. PYTANIE czy mógłby ktoś kto wie o co chodzi zobaczyć ile zapłacę za autostradę z przejścia Węgry/Chorwacja (Letenye/Grorican) do samego końca autostrady okolice Stestanovac ? Będę bardzo wdzięczny za tą małą przysługę :)
Pozdrawiam,
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 19:00

KiNiU napisał(a):....ile zapłacę za autostradę z przejścia Węgry/Chorwacja (Letenye/Grorican) do samego końca autostrady okolice Stestanovac ? ....

36 HRK (Gorican-Zagreb) + 187 HRK (Zagreb-Ravca)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 03.06.2009 20:33

Był na forum link do strony gdzie wpisywało się wjazd i zjazd (np. Zadar I -Vrpolje) i automatycznie przeliczana była cena za autostradę.
Nie mogę go znaleźc, czy ktoś ma to pod ręką?
Bardzo wdzięczna będę :)
Pozdrówki i z góry dziekuję!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.06.2009 20:42

bukmacher3
Croentuzjasta
Posty: 316
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bukmacher3 » 04.06.2009 08:27

Może ktoś zna link do strony gdzie będą wyszczególnione odcinki autostrady w Macedonii (koszt w denarach).
Chodzi mi o oryginalną stronę.
KiNiU
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) KiNiU » 04.06.2009 14:02

Piotrek_B napisał(a):
KiNiU napisał(a):....ile zapłacę za autostradę z przejścia Węgry/Chorwacja (Letenye/Grorican) do samego końca autostrady okolice Stestanovac ? ....

36 HRK (Gorican-Zagreb) + 187 HRK (Zagreb-Ravca)


Dziękuje :)
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 07.06.2009 00:34

Mam pytanie do bardziej zorientowanych :wink:
Czy przejdzie taka kombinacja:
naklejam na szybę od środeczka samoprzylepny kawałek przezroczystej folii (+- 15x10) i tam sobie przyklejam winiety. Po przyjeździe do domku odklejam paseczek z folia wraz z naklejonymi na to winietami.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.06.2009 00:35

Mogę spytać po co ?
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 07.06.2009 00:37

Mosqito napisał(a):Mogę spytać po co ?


o Witam :lol:
już piszę...
"Po przyjeździe do domku odklejam paseczek z folia wraz z naklejonymi na to winietami."

bardzo proszę
pozdrawiam :lol: :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.06.2009 00:39

Chodziło mi o to czemu nie chcesz nakleić winiet bezpośrednio na szybę ?
Również witam :-) i również pozdrawiam :-)
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 07.06.2009 00:43

:)
dlatego że mają mocny klej i ciężko potem się tego pozbyć. A tak po prostu odkleję pasek wraz z nimi. Ale to może nie przejść podczas kontroli Policji. No ale możne ktoś już to praktykował i odniósł sukces :lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 07.06.2009 00:46

Wiem, sam zdrapywałem :-) Obawiałbym się dwóch rzeczy:
w razie kontroli policja mogłaby Ci zarzucić że chcesz tę winietę wielokrotnie wykorzystać/odsprzedać i ze masz nieprzepisowo umieszczoną w aucie
po drugie że skanery nad autostrada mogłyby nie przez warstwę folii nie zczytać że jest naklejona na szybie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone