Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2008 22:56

Grzesis- z postu Piotrka może wynikać,że jednak musisz opuścić autostradę by wjechać na obwodnicę Zagrzebia :D W praktyce jest jednak tak,że nie odczuwasz w ogóle,ze gdziekolwiek zjeżdżasz - za bramkami w Sv.Helena jedziesz dalej przed siebie kierując się tylko drogowskazami.A obwodnica Zagrzebia niczym sie od autostrady nie rózni.No może trochę gorszą nawierzchnią :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2008 06:28

wojan napisał(a):...W praktyce jest jednak tak,że nie odczuwasz w ogóle,ze gdziekolwiek zjeżdżasz ....

Wojanku - tego stwierdzenia brakło w mojej wypowiedzi, dzięki :lol:
grzesis
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesis » 19.08.2008 12:58

Piotrek i Wojan dziękuję za wyjaśnienie. Ja myślałem że jak przejadę przez bramkę w Gorican to dopiero zapłacę w na ostatniej bramce, a tu w Sv. Helenie pierwsze opłaty. Czy do zjazdu w Sestanowac jeszcze będę miał jakieś opłaty po drodze np. za tunel czy na jakiejś bramce.
Pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2008 13:29

grzesis napisał(a):Piotrek i Wojan dziękuję za wyjaśnienie. Ja myślałem że jak przejadę przez bramkę w Gorican to dopiero zapłacę w na ostatniej bramce, a tu w Sv. Helenie pierwsze opłaty. Czy do zjazdu w Sestanowac jeszcze będę miał jakieś opłaty po drodze np. za tunel czy na jakiejś bramce.
Pozdrawiam


Na bramce Lučko pobierzesz bilecik a w Sestanovac na końcu autostrady zapłacisz 171 kun (dwa ponad 5 kilometrowe tunele: Mala Kapela i Sveti Rok są bezpłatne - pozostałe mniejsze na trasie też)
Ostatnio edytowano 19.08.2008 13:34 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.08.2008 13:30

Witam.
Z tego co wiem to zapłacisz dopiero na samym końcu przy zjezdzie z autostrady i żadnej dodatkowej opłaty np.za tunele itp. juz nie ma!!!!!
Pozdro. :D :D :D
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 19.08.2008 14:54

Janusz Bajcer napisał(a):
Na bramce Lučko pobierzesz bilecik a w Sestanovac na końcu autostrady zapłacisz 171 kun (dwa ponad 5 kilometrowe tunele: Mala Kapela i Sveti Rok są bezpłatne - pozostałe mniejsze na trasie też)


Dobrze gada dać mu wódki :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.08.2008 14:57

Janusz Bajcer napisał(a):
grzesis napisał(a):Piotrek i Wojan dziękuję za wyjaśnienie. Ja myślałem że jak przejadę przez bramkę w Gorican to dopiero zapłacę w na ostatniej bramce, a tu w Sv. Helenie pierwsze opłaty. Czy do zjazdu w Sestanowac jeszcze będę miał jakieś opłaty po drodze np. za tunel czy na jakiejś bramce.
Pozdrawiam


Na bramce Lučko pobierzesz bilecik a w Sestanovac na końcu autostrady zapłacisz 171 kun (dwa ponad 5 kilometrowe tunele: Mala Kapela i Sveti Rok są bezpłatne - pozostałe mniejsze na trasie też)


No i wszystko jasne :idea: :D A dla pełności obrazu:
odcinek Gorican - Sv.Helena 36 kun
odcinek Lucko - Sestanovac 171kun.
grzesis
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesis » 19.08.2008 19:37

Dziękuję.Już wszystko jasne. Rano 7:00 jadę na podbój Chorwacji. Pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.08.2008 19:53

grzesis napisał(a): Rano 7:00 jadę na podbój Chorwacji. Pozdrawiam


Szerokiej drogi i dobrej zabawy :D :D :papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4240
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 05.09.2008 23:05

Wybaczcie pytanie, pewnie usłyszę że już było więc z góry przepraszam ale...w której grupie jest samochód osobowy kombi (chodzi o autostrady w Chorwacji)
1. Vozila s dvije osovine, visine do 1,30m mjereno kod prve osovine, osim kombi vozila
2. Vozila s tri ili više osovina, visine do 1,30m mjereno kod prve osovine, uključujući kombi vozila
3. Vozila s dvije ili tri osovine, visine veće od 1,30m mjereno kod prve osovine, uključujući kombi vozila s prikolicom
4. Vozila s četiri ili više osovina, visine veće od 1,30m mjereno kod prve osovine

Dzięki za odpowiedź.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2008 00:21

Jakie to kombi :wink:

Kombi osobowe I kategoria

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.09.2008 13:27

roszel napisał(a):czy ktos wie gdzie znajde ceny paliw? zeszły rok jechalismy autkiem na gal a w tym dieslem ale do cro dojedziemy na paliwie za 3 zł po znajomosci! a jak na miejscu?:)

ceny paliw znajdziesz na stacjach paliw :lol:

Cro - sierpień 2008
Obrazek

gazik miodzio - na nim jechałem, a ropa droższa od 95 i 98

8)
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006
[b]Obwodnica Cadcy płatna[/b]

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 19.09.2008 17:31

Uwaga :!: :!: :!:
Obwodnica Cadcy z tunelem Horelica stała się odcinkiem płatnym:
http://www.ndsas.sk/spoplatnene-koridory/10789s

Jeżeli ktoś nie zdąży z kupnem winiety przed Cadcą powinien pojechać przez miasto.
silgin
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.08.2004
stacja tifon

Nieprzeczytany postnapisał(a) silgin » 22.09.2008 16:22

Jesli chodzi o ten gazik na tej stacji tifon, to nie wiem jakim cudem zapakowali mi 45Litrow do butli, do ktorej wchodzi normalnie 39Litrów?
No ale faktycznie przejechalem tyle jakbym mial 45 litrow.
Albo gaz dobry (ale oszukuja) albo nabijaja butle na maxa.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: stacja tifon

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 23.09.2008 08:14

silgin napisał(a):Albo gaz dobry (ale oszukuja) albo nabijaja butle na maxa.

Autoplin jest do bani. To zasługa klimatu :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Opłaty za autostrady (dyskusja przeniesiona z FAQ) - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone