Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

okolice Dubrovnik i Split

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011
okolice Dubrovnik i Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 25.05.2011 18:27

Witam,
jestem po raz pierwszy na forum, marza mie sie wakacje w Chorwacji ale niestety w tym roku mam ograniczony budzet.
Probowalam znalezc cos ciekawego na tym forum, jakies polecane miejsca, ale czytam i czytam i juz mnie glowa boli a dalej nic nie wiem. Obawiam sie, ze wiekszosc polecanych miejscowosci, jest poza moim zasiegiem bo nie mam samochodu.
Dlatego tez ograniczam sie raczej tylko do rejonu Split lub Dubrovnik (blisko lotniska). Chcialabym jakis tani, lub srednio drogi hotel, blisko plazy, gdzie moge poleniuchowac przez 3 dni. Nie lubie zwiedzac muzeow czy zabytkow, ale chcialabym miec dostep do atrakcji typu nocne zycie, moze jakies nurkowanie, albo inne sporty aktywne?

Kiedy czytam opinie o regionach, sa to opinie encyklopedyczne, typu stare miasto, plaze, zabytki. Niewiele mi to mowi, bo wg tych opisow kazde miejsce jest piekne i warte zobaczenia

Bylabym bardzo wdzieczna za opinie typu:
miejsce A - mala wioska, cisza i spokoj, piekne puste plaze i widoki, niezbyt wiele atracji, ale blisko do wyspy takiej i do miasta takiego
miesce B - turystyczne miasto, duzo ludzi, duzo sklepow, barow i knajp, zawsze znajdzie sie cos do zrobienia i zobaczenia. duzo sie dzieje.

dzieki za pomoc
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 25.05.2011 18:35

ah, no i jak to wyglada cenowo, w sensie drogo, tanio, przeplace, o wiele taniej jest w...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2011 22:23

a ja bym chciał złotą kaczkę na łańcuchu....

i pewnie myślisz, że rzucą się tłumy i wszystko Ci na tacy podadzą? a może jeszcze opisy mamy zmienić, na bardziej atrakcyjne dla Ciebie?

zakładam, że jeśli stać Cię na lot do Cro, i średnio drogi hotel, to masz kasy jak lodu, więc rozwiązanie jest proste. Leć do Cro, wynajmij auto i hulaj dusza....

albo, jedz autobusem, nie zatrzymuj się w hotelu tylko w prywatnej kwaterze, bo te częściej bywają blisko plaży i są o połowę tańsze od tanich hoteli, nie wspominając o tych średnio drogich. A jeśli pojedziesz w sezonie i raczej do większej miejscowości niż na urocze zadupie, to na pewno znajdziesz życie nocne i sporty aktywne.
Towdi
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Towdi » 25.05.2011 22:31

Witam!

Może zamiast samolotu wybierz forumowe auto stop? tutaj

Na pewno będzie taniej i mobilniej a z tego co tam czytałem ludzie z forum są baaardzo ugodowi :)

Poczytaj o miejscowości Primosten w środkowej Dalmacji. Jest niewielka, ale wszyscy przekonują, że bardzo urokliwa, a ponad to niedaleko znajduje się jeden z największych Klubów w Chorwacji Aurora

Pozdrawiam
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 26.05.2011 09:48

A od kiedy to fakt ze lece samolotem oznacza ze mam kasy jak lodu? tym bardziej ze udalo mi sie znalezc lot za 120 zl w obie strony... czyzby podroz samochodem kosztowala 30zl?
nie przypuszczalam tez ze apartamenty beda tansze niz hotele - do tego doszlam sama przeszukujac internet

Arturac - jesli tak bardzo chcesz zlota kaczke na lancuchu wystarczy tylko mocno marzyc...
Jesli nie jestes skory do pomocy to nie trzeba bylo tu odpisywac w ogole.
Na forum jest maly balagan, informacje ktore mnie interesuja znalazlam w zupelnie innym dziale, gdzie nawet wczesniej nie zagladalam.
A ja bylabym bardzo wdzieczna gdyby ktos na tej srebrnej tacy podal mi linki do postow o podobnej tematyce, bo akurat ma je pod reka.
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 26.05.2011 09:52

Towdi napisał(a):Witam!

Może zamiast samolotu wybierz forumowe auto stop? tutaj

Na pewno będzie taniej i mobilniej a z tego co tam czytałem ludzie z forum są baaardzo ugodowi :)

Poczytaj o miejscowości Primosten w środkowej Dalmacji. Jest niewielka, ale wszyscy przekonują, że bardzo urokliwa, a ponad to niedaleko znajduje się jeden z największych Klubów w Chorwacji Aurora

Pozdrawiam


Dzieki Towdi
podniecilam sie na ta chorwacje i wydawalo mi sie, ze warto jechac tylko do wiekszych i wazniejszych miast. Im wiecej w tym grzebie tym wiecej odkrywam i dowiaduje sie o jakichs malych perellkach :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 26.05.2011 10:10

A może po prostu poczytaj kilka relacji w dziale...Relacje... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2011 10:47

Sotie napisał(a):A od kiedy to fakt ze lece samolotem oznacza ze mam kasy jak lodu? tym bardziej ze udalo mi sie znalezc lot za 120 zl w obie strony...


Mam trzy pytania:

1. Jakimi liniami lecisz :?:

2. Gdzie lądowanie - w Splicie czy w Dubrowniku :?:

3. Twoja klawiatura nie ma polskich znaków :?:
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 26.05.2011 11:33

no niestety nie ma...
lece liniami ryanair i laduje w zadarze, ale nie lece z Polski
Laduje... ha! jeszcze nie wiem czy uda mi sie poleciec teraz w czerwcu czy jednak bede musiala to przesunac na wrzesien (i znalezc taki tani bilet)

W kazdym badz razie moje wakacje powoli nabieraja ksztaltu.
Na poczatku myslalam, ze to bedzie hotel gdzies w duzym miescie.
Teraz wiem, ze bedzie to apartament prywatny, prawdopodobnie w jakiejs malej miescinie i w zaleznosci od dlugosci wakacji chcialabym zostac kilka dni tu, kilka dni tam.
Z Zadaru pojechac na poludnie do Splitu i do marusici i do pobliskich miasteczek....
Zastanawiam sie tylko, czy ceny apartamentow np 40 euro, to cena za osobe w apartamencie, czy cena za caly apartament?

I przegladam forum, przegladam. Duzo ciekawyh rzeczy i nieodkrytych tematow :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2011 11:46

No to czytaj dalej forum wszystko znajdziesz.

Jak na razie to coś ściemniasz, najpierw chciałaś coś blisko lotnisk w Splicie i Dubrownika, teraz pisze coś o lądowaniu Zadarze, nie masz auta a chcesz z Zadaru do Splitu jechać i okolicznych miasteczek. :?:
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 26.05.2011 13:30

dlatego ze poczatkowo planowalam leciec innimi liniami, ale maja drogie bilety. Jak poszukalam wiecej wyszlo ze Ryan Air ma najtansze, ale lotniska zupelnie gdzie indziej.
Znalazlam tez linki do linii autobusowych i z tego co wyczytalam siec autobusowa jest dosc rozbudowana. Z Zadaru do Split jest ok 6 godzin autobusem, a do okolicznych miasteczek tez bede jezdzila autobusem

Czy ja to wszystko musze tlumaczyc osobie ze sporym starzem na forum?
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 26.05.2011 13:32

tak czy siak, nie wazne gdzie jest lotnisko i tak chce byc blisko Splitu, wiec nic sie nie zmienilo
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.05.2011 13:57

Sotie napisał(a):Czy ja to wszystko musze tlumaczyc osobie ze sporym starzem na forum?


Skoro piszesz z bykami, nic już nie musisz tłumaczyć.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 26.05.2011 14:03

Janusz Bajcer napisał(a):
Sotie napisał(a):Czy ja to wszystko musze tlumaczyc osobie ze sporym starzem na forum?


Skoro piszesz z bykami, nic już nie musisz tłumaczyć.

Januszku pewno chodziło o to, że jesteś starszy na forum :lol:
Sotie
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sotie » 26.05.2011 14:18

Janusz Bajcer napisał(a):
Sotie napisał(a):Czy ja to wszystko musze tlumaczyc osobie ze sporym starzem na forum?


Skoro piszesz z bykami, nic już nie musisz tłumaczyć.


Amen
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
okolice Dubrovnik i Split
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone