Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006
Ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 15.02.2007 08:39

nie chcąć zaśmiecać różnych innych wątków, postanowiłem założyć nowy, na którym każdy, kto chce coś przekazać o muzyce , nie tylko bałkańskiej, może tu pisać...można pisac, o tym, co lubimy słuchać, można polecić jakąś płytkę, piosenkę...

a ja zacznę od muzyki macedońskiej, wczoraj trochę uzupełniłem swoją wiedzę muzyczną z tego kraju i mogę polecić:
- Igor Dzambazov, ma bardzo miłą piosenkę "Skopje, Saraj, Matka i obratno" (ten Igor to pewnie jakiś macedoński bard)
- Nulta Pozitiv (trochę folkloru połączonego z rockiem)
- SITE ZAEDNO - nagrali piosenkę coś jak "Moja Domovina", ich piosenka nosi tytuł "Za Mekodonija"
- ponadto, polecam wykonawców takich jak: Ugro (coś jak hip-hop, choć trudno to sklasyfikować), DD Sintezis, IN, Vlado Janevski, Kristijan...
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 15.02.2007 10:06

Suuuper temat !!! :D :D :D

Ja wczoraj zapoznałam się z Anastasią < tą macedońską oczywiście :lol: > Zmogłam tylko 3 kawałki i ... miałam dość :( Zdecydowanie nie mój klimat :oops: Wolę jednak chorwacko-bosniacko-serbskie słodzizny :lol:
Z piosenką "Za Makedonija" muszę się koniecznie zapoznać - lubię band-aidy :lol: :mrgreen:
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 15.02.2007 12:41

drusilla napisał(a):Suuuper temat !!! :D :D :D

Ja wczoraj zapoznałam się z Anastasią < tą macedońską oczywiście :lol: > Zmogłam tylko 3 kawałki i ... miałam dość :( Zdecydowanie nie mój klimat :oops: Wolę jednak chorwacko-bosniacko-serbskie słodzizny :lol:
Z piosenką "Za Makedonija" muszę się koniecznie zapoznać - lubię band-aidy :lol: :mrgreen:


to mówisz, że słodzą? no właśnie całą płytkę made in Makedonija mam ze "słodyczami", więc to, co wyżej wymieniłem, to chyba najlepsze z tych różnych słodyczy.
sądzę, że SITE ZAEDNO może się Ci spodobać...i z tych, co wymieniłem, spróbuj klimatu Nulta Pozitiv... :lol: m podobnie jak ten Igor Dzambazov. Tak, a propos, w tytule piosenki jest "matka", ale to raczej nie chodzi o mamę a o górę w pobliżu Skopje i coś mi się zdaje, że również pobliskie jezioro nosi taką nazwę...
drusilla
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2864
Dołączył(a): 18.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) drusilla » 15.02.2007 13:58

RobCRO napisał(a):
to mówisz, że słodzą?


:lol: no niekoniecznie wszyscy - ja wybieram tych co słodzą :mrgreen: Aczkolwiek ... nie tylko :idea: Ale przeważnie :devil:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2007 14:52

Jak juz o Macedonii mowa to miejsce, żeby wspomnieć jedną z moich ulubionych exYugo grup pochodzących właśnie stamtąd "Leb i sol", gorąco polecam...
i oczywiście hicior dla którego straciłam głowę :"Makedonija" Dado Topića z repertuaru grupy "Time".
Jeśli jeszcze tego nie znacie, posłuchajcie koniecznie (muza inspirowana folklorem) :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 15.02.2007 16:11

a ja od jakiegoś czasu urzekam się Aleksandrą Kovac... a piosenka "Nije nam vreme" zamyka i otwiera mój każdy dzionek...
Ostatnio też często oglądam telewizję z czarnogóry i przypomnieli mi pewnien utwór boys bandu bodajże o nazwie no name (?) i piosenke którą śpiewali swojego czasu na eurowizji...Kojarzycie może tutuł tego utwóru? Bo ja niestety nie zdążyłam spisać.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2007 16:24

"zauvijek moja" ? na pewno będzie gdzies w historii na oficialnych stronach eurosongu..ja tez ich pamiętam, zwrócili moją uwagę... piosenka była całkiem całkiem
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2007 16:29

a z tego, co teraz dzieje się na pop cro muzycznym rynku, mnie przypadła do gustu Natali Dizdar; taka chillout-owa, bardzo przyjemna...cos w stylu Ani Dąbrowskiej
Pakula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pakula » 15.02.2007 16:47

Wszystko wszystkim ale muzyka Chorwacka jakoś nieprzypadła mi do gustu :(
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.02.2007 16:55

A słyszałeś ostatnią płytę Marko Perkovica :?: Mnie też muzyka Hrvatska wcześniej nie rajcowała teraz słucham go non stop :lol:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 15.02.2007 17:00

madzia1981 napisał(a):Ostatnio też często oglądam telewizję z czarnogóry i przypomnieli mi pewnien utwór boys bandu bodajże o nazwie no name (?) i piosenke którą śpiewali swojego czasu na eurowizji...Kojarzycie może tutuł tego utwóru? Bo ja niestety nie zdążyłam spisać.


Mówisz-Masz i posłuchać można:
No name - Moja Ljubav
TUTAJ
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 15.02.2007 17:11

Juz zdązyłam ściągnąć- emule okazalo się dla mnie wyjątkowo szybko litościwe :D
Ale dziekuję Jarku ślicznie. Też Się Tobie podobała ta piosenka? Bo choć zespoł chyba troszkę odbiega od mojegu gustu to piosenka bardzo mnie zauroczyła.
I przedewszystkim dziekuje Tobie Kasiu- za tytuł. Zobaczymy co wpadnie mi w ucho z Natali. Co możesz polecić?
A wracając do Aleksandry Kovac i tutułu "Nije nam vreme" co oznacza?
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 15.02.2007 17:14

Temat "Ogólne dyskusje na tematy muzyczne" jest w Hyde Parku - nie w Kulturze Chorwackiej więc pozwolę sobie spytać czy ktoś oprócz mnie słucha czegoś takiego:
Iron Maiden - "A Matter Of Life And Death"
:?::?::?::?::?:

Pozdrav :papa:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 15.02.2007 17:16

Za mną to Parni Valjak chodzi......
Trzynastego wieczorkiem wpadłem do Cro-baru na chwileczkę.
Oczywiście Parni Valjak przyszedł za mną :lol:
znajdziecie tam trzy linki :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.02.2007 17:28

madzia1981 napisał(a):Juz zdązyłam ściągnąć- emule okazalo się dla mnie wyjątkowo szybko litościwe :D
Ale dziekuję Jarku ślicznie. Też Się Tobie podobała ta piosenka? Bo choć zespoł chyba troszkę odbiega od mojegu gustu to piosenka bardzo mnie zauroczyła.
I przedewszystkim dziekuje Tobie Kasiu- za tytuł. Zobaczymy co wpadnie mi w ucho z Natali. Co możesz polecić?
A wracając do Aleksandry Kovac i tutułu "Nije nam vreme" co oznacza?


Piosenki nie kojarzę, nie wiem, o czym mówi tekst, ale tytuł przetłumaczyłabym jako "to nie czas dla nas", ...smutne, więc pewnie by mi się podobało.
A z repertuaru Dizdar: svaki put, dan po dan, zamijenit ću te gorim, noć na zemlji, ne daj, sophisticaded lady, istina, rudi, neki drugi dan
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ogólna dyskusja na tematy muzyczne
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone