Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2128
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.04.2021 11:21

Tam jakieś owieczki czy baranki.
Wolę czołgi :devil: :devil: :devil:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6657
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 15.04.2021 08:02

Czy ktoś coś takiego pamięta ?
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2872
Dołączył(a): 20.10.2013
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 15.04.2021 20:17

empire13 napisał(a):Tam jakieś owieczki czy baranki.
Wolę czołgi :devil: :devil: :devil:

Zdecydowanie, albo np Wilków...



:twisted: :twisted:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2128
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 15.04.2021 20:44

:devil: :devil: :devil:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6657
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.04.2021 22:31

Może Bracia w muzyce pomogą ;)

Szukam w formacie flac lub wav takich utworów:

Sexbomba-Halo, to ja
AyaRL-Ulice miasta
Róże Europy-Stańcie przed lustrami
Hazard-Ciągły ból głowy ( na ten utwór nie liczę :( )
Piersi- Chodź tu miła, Oszukałaś mnie, Będziemy piwo pić, Zośka, Całuj mnie, Balkanica
Gaelic Storm-Black is the colour
Hurt-Załoga G
Krywań-Szalała szalała
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6657
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 22.04.2021 23:07

głuchych jest tu sporo :)
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2872
Dołączył(a): 20.10.2013
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 04.05.2021 20:51

empire13 napisał(a)::devil: :devil: :devil:


Nadchodzi nowe :)

Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2872
Dołączył(a): 20.10.2013
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 07.05.2021 10:56

MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 10:01

Zbyszko666 napisał(a):Panowie i panie może jakieś podsumowania płytowe by zrobić ?? Oczywiście @MRK uciekł gdzieś na odsiecz i nie widać chłopa. No to ruszamy z podsumowaniem 2020 roku. Więc wyglądało, by to następująco:

Świat

1. AC/DC - PWRUP

2. Onslaught - Generation Antichrist

3. Napalm Death - Throes of Joy in the Jaws of Defeatism

4. Anaal Nathrakh - Endarkenment

5. Ozzy Osbourne - Ordinary Man

6. Benediction - Scriptures

Polska

1. Odraza - Rzeczom

2. Vader - Solitude in Madness

3. Okrutnik - Legion Antychrysta

4. Hostia - Carnivore Carnival

5. Kazik - Zaraza

6. Over The Voids - Hadal

7. IT Follows - XXI

Oczywiście miejsca nie są uzależnione pod względem, co lepsze, a co gorsze.


A mogę spóźniony?:) Czas mi się życiowo mocno skurczył, ale obiecuję poprawę. Zacznę od tego, że w maju podsumuję zeszły rok. Podsumowania zawsze robię tylko z płyt, które kupiłem. No tak mam. Wrzuciłbym zdjęcia, ale nie pamiętam, jak to się tutaj robiło, a nie mam czasu na przypominanie:).

Najpierw Polska, z krótkimi komentarzami.

1. FIASKO - Mizantropolia (Not On Label)
Niestety, urzekła mocno. Wkręciła się pod czaszkę i wyjśc nadal nie chce. Wszystko mi pasuje, łącznie z niedookreślnością. Dorzucając do tego świetne teksty - staje się wyznawcą!!

2. BESIDES - Bystanders (Not On Label)
Ekipa z matecznika Beaty Szydło, na swojej trzeciej płycie, umieszcza najlepszy do tej pory materiał. Post rock/post metal/alternative... łatki. Ważne, że samym dźwiękiem powodują, iż człowiek siedzi i się wsłuchuje.

3. ODRAZA - Rzeczom (Godz Of War)
Wszystko jasne. Totalnie mnie zaskoczyło to, że ta płyta aż tak mi weszła, bo Esperal kilka razy próbowałem i bez szans. A tutaj...

4. THE DOG - Avenge Us (Arcadian Industry)
Bardzo dobrze, że zwolnili. Bardzo dobrze to robią. Świetna płyta!

5. EMBITTER - 1134 (Mark My Words Records)
No!!!! O taki metalcore nic nie robiłem. Ten dobry metalcore, a nie słodkie do porzygu refreniki itd. Ten spod znaku H8000.

6. BLAZE OF PERDITION - The Harrowing Of Hearts (Metal Blade Records)
Podobnie, jak z Odrazą...

7. VADER - Solitude In Madness (Nuclear Blast)
Podoba mi się. I uważam, że generator chwilowo poszedł w odstawkę, a Vader nagrał dobrą płytę, która już rzeczonemu nie zdarzyła się daaaawno. No i J. Stewart!! Nie ma pytań, cóże to za zdolna bestia, a widziałem dodatkowo z Antigamą i Decapitated.

8. CZERŃ - Zgliszcza (Selfmadegod Records)
Dobry kierunek i czekam na więcej.

9. MUN - Presomnia (Piranha Music)
Tool na sludge'owo-stonerowo-postrockowym hype'ie? Mi to siedzi bardzo. Tę płytę powinien obadać każdy fan wspomnianych gatunków, a i fan Toola.

10. ZATRATA - Zatrata (N.I.C. / DIY Koło)
No i kapela, której chyba najbliżej do mojej głównej stylistyki, jednakże siłą napędową, jest tutaj death metal, ale grindy, czy punki również słyszalne.

11. MORDERCA - Demo II (Not On Label)

12. CLAIRVOYANCE - Demo '20 (Putrid Cult)

Dwa demosy, które namieszały mi w odtwarzaczu. Pierwszy potwierdził, że to mniamniuśna ekipa z pomysłem, a drugi wyskoczyć znienacka i zmiótł. Morderca pewno wyda kolejnego cdr'a haha, a w przypadku C. czekam na solidnego pełniaka.

13. SHODAN - Death, Rule Over Us
Tak! Płyta do bardzo dobra. Zresztą od samego początku kibicuję kapeli. Kompletnie nie przeszkadza mi to, że balansują pośród różnych odmian hałasu.

14. RAGEHAMMER - Into Certain Death
Uważam, że wcześniejsza lepsza, ale poziom nadal wysoki.

15. TRAUMA - Ominous Black
Płyta bdb, ale Vader dla mnie lepszy.


A komentując Twoje... Okrutnik dobre granie, ale balladę mogli sobie darować. Zobaczymy, jak dalej się będą rozwijać. A Hostia lekko zawiodła. Jakoś debiut lepiej mi wszedł. Do OTV przymierzałem się często i mam tak samo, jak z Mgłą. Nudzi mnie w dłuższym odsłuchu:). A o IT Follows pierwsze słyszę:).
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2872
Dołączył(a): 20.10.2013
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 17.05.2021 10:16

^^No proszę kto się pojawił.. 8O 8O

Dzisiaj na mały początek dnia



https://youtu.be/2Q_DKXmxsn4?list=RD2Q_DKXmxsn4
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 10:25

No i zagranica. Uważam, że 2020 był cholernie płodny. Bez szans na krótkie podsumowanie a i jakiś sensowny ranking. Stąd pierwsze cztery pozycje zrankingowane, a pozostałe już alfabetycznie. Wyszło mi 30+1. Z krótkimi komentarzami, albo i nie. No i na początku mała moja korba niestety:). Proszę....

1. NAPALM DEATH - Throes Of Joy In The Jews Of Defeatism
ND nagrało bardzo dobry album. Bardzo. Nie spodziewałem się, że Pieczara zrobi tak dobrą robotę.

2. NAPALM DEATH - Throes Of Joy In The Jews Of Defeatism
No co? Inna ciut? Inna.

3. NAPALM DEATH - Logic Ravaged by Brute Force
Niezły szok dla niektórych. Dla wprawionych w sumie żadne zaskoczenie, bo jednak takie klimaty pojawiały się już wcześniej.

4. NAPALM DEATH - All Things Being Equal
No:).

I teraz mogę już alfabetycznie, bo nie ułożę:). Gdzieniegdzie dwa zdania.

5. ACxDC - Satan Is King (Prosthetic Records) - sztos piękny.

6. ANAAL NATHRAKH - Endarkenment (Metal Blade Records) - lubię, niestety. I wedlug mnie, przebili tą płytą przynajmniej dwie poprzednie. Tu są mniamniuśne riffy i w większości bardzo dobre melodie. Czasem podjedzie Sabatonem, ale mam to gdzieś, bo w całości mi się dobrze słucha.

7. ARMORED SAINT - Punching The Sky (Metal Blade Records) - zaskoczenie. Nie sądziłem, że taka muza mi wejdzie, a wałkowałek niemiłosiernie. Bush król.

8. BENEDICTION - Scriptures (Nuclear Blast) - i ja taki death metal bardzo lubię. Taki z prostym strzałem w pysk, bez kombinowania, szukania dźwięków i wielkich majestatycznych klimatów, które są zwyczajnie nudne. Nie zacząłem słuchać death metalu, bo klimat, mrok i chgw co jeszcze:).

9. BENIGHTED - Obscene Repressed (Season Of Mist) - bdb materiał.

10. BRAVE THE COLD - Scarcity (Mission Two Entertainment) - projekt Harrisa z ND i garowego Megadeth. Mimo wokali dość specyficznych - wszedł.

11. CAUSTIC WOUND - Death Posture (Profound Lore Records) - cudo!

12. DOOL - Summerland (Prophecy Productions) - szok i niedowierzanie nr 1. Ja i takie klimaty? No to sam siebie zadziwiłem. Absolutnie cudowna płyta!

13. FEASTEM - Graveyard Earth (EveryDayHate) - hie hie... cóże za śliczny łomot. Genialny materiał.

14. GRID - Livsleda (Selfmadegod Records) - jak wyżej. Karol rok rocznie wyskakuje z czymś, co potem jest wysoko w podsumowaniach. Rok temu wypuścił przecież świetne Takafumi Matsubara.

15. HATEBREED - Weight Of The False Self (Nuclear Blast) - weszło mocno. Lepsza niż dwie poprzednie.

16. IN MALICE'S WAKE - The Blindness Of Faith (Not On Label) - amerykański thrash grany przez Australijczyków. Bardzo dobra płyta. Brak w UE niestety, bo brak wydawcy i należało ściągnąć z Australii, ale warto.

17. KATATONIA - City Burials (Peaceville) - no, lubię. Wolę tę nową, po przemianie wieki temu, niż starą. A ta mi się podoba. I cieszy, iż jest bardziej... rockowa? W sensie lekko przeprosili się z przesterowanymi gitarami i jest troszkę więcej mocy, niż smętów, jak to troszkę wcześniej bywało. Smęty też mi wchodzą. Różnicę tylko chciałem pokazać.

18. KILLER BE KILLED - Reluctant Hero (Nuclear Blast) - he he... all stars band... he he... bezpłciowe... he he... bardzo dobre:).

19. MARILYN MANSON - We Are Chaos (Loma Vista) - szok i niedowierzanie nr 2. Płyta, która wkręciła się mi mocno. Świetny klimat, świetne piosenki. Nie przypuszczałbym nigdy, że jeszcze jakiś MM tak zaskoczy u mnie.

20. PARADISE LOST - Obsidian (Nuclear Blast) - dobra na tyle, aby ją tu wrzucić.

21. PIG DESTROYER - The Octagonal Stairway (Relapse Records) - malina.

22. PLAGUE YEARS - Circle Of Darkness (eOne) - Power Trip wannabee, ale w bardzo pozytywnym sensie. Bardzo dobry materiał.

23. PUCIATO, GREG - Child Soldier: Creator Of God (Federal Prisoners) - ocie... no to tak... zaskoczenie dość mocne. Myślałem, że będzie więcej DEP i w ogóle myślałem, że będzie z powykręcanym pazurem. A jest? hm... nie opiszę chyba, bo należałoby opisać każdy kawałek, ale powiem szczerze, że nawet jak poleci tribute to Justin Timberlake, to mi to wchodzi. Facet umie śpiewać, umie w melodie, umie się drzeć. Jest ogólnie uzdolniony, a jeśli tak, to poniekąd to, co jest w podkładzie mu nie przeszkadza. Mi już też nie.

24. TERYKY - Overcome (Hasiok Records / Moment Of Collapse Records) - warto.

25. TESTAMENT - Titans Of Creation (Nuclear Blast) - no i co z tego, że generyczny itd. Dużo słuchałem.

26. ULCERATE - Stare Into Death And Be Still (Debemur Morti Productions) - nie mają sobie równych w tym death metalu, który uprawiają.

27. VENOMOUS CONCEPT - Politics Versus The Erection (Season Of Mist) - świetny hcpunk bez dwóch zdań. All stars band robiący wszystko bardzo dobrze.

28. WAKE - Devouring Ruin (Translation Loss Records) - niezłą drogę przeszedł ten band. A ten materiał, to majstersztyk.

29. XIBALBA - Anos En Infierno (Southern Lord) - oooooooo!!!! Piękny album!!!!

30. YEAR OF THE KNIFE - Internal Incarceration (Pure Noise Records) - wszyscy fani zakręconego hc powinni się z YotK zapoznać. Kosa.

Na koniec jednakże muszę wrzucić osobne wyróżnienie.
OATHBREAKER - Ease Me & 4 Interpretations (Deathwish) - ciężko wrzucić do powyższej listy, bo to jeden nowy kawałek i trzy remiksy tegoż kawałka. Przekładałem dwunastkę nie wiem, ile razy. Zarówno oryginał, jak i remiksy robią mi bardzo dobrze.

Już:).
Ostatnio edytowano 17.05.2021 10:37 przez MRK, łącznie edytowano 1 raz
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 17.05.2021 10:36

Onslaught bdb, ale się nie załapał:).

Obiecuję poprawę haha. W tym roku już kilka killerów wyszło. Siądę jakoś później i podrzucę:).
Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2872
Dołączył(a): 20.10.2013
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 18.05.2021 11:44

No wyszło wyszło. Np zespół HORE

MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 18.05.2021 14:16

Ja, póki co, zostałem powalony min. poniższą płytą:

Zbyszko666
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2872
Dołączył(a): 20.10.2013
Re: ogólna dyskusja na tematy muzyczne

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszko666 » 19.05.2021 11:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ogólna dyskusja na tematy muzyczne - strona 599
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone