Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 16.08.2024 10:26

wielbiciel napisał(a):
figusek napisał(a):Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.

Szczególnie jak jedzie się po zmroku :P


A jakie to ma znaczenie, zazwyczaj pojazd jest wyposażony w oświetlenie ?
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 907
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.08.2024 15:41

wielbiciel napisał(a):
figusek napisał(a):Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.

Szczególnie jak jedzie się po zmroku :P


Zawsze wypada mi Słowenia w drodze do cro po zmroku,na powrocie za dnia. Najważniejsze mieć wybor. Świadomie wybieram objazd i bardzo się na tą drogę cieszę. Ładne widoki, fajne kręte odcinki a same okolice Cvetlin to kilka fajnych serpentyn. Co kto lubi ale ja lubię angażować się w jazdę, szczególnie po 900km jazdy na tempomacie.
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 17.08.2024 10:33

figusek napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
figusek napisał(a):Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.

Szczególnie jak jedzie się po zmroku :P


Zawsze wypada mi Słowenia w drodze do cro po zmroku,na powrocie za dnia. Najważniejsze mieć wybor. Świadomie wybieram objazd i bardzo się na tą drogę cieszę. Ładne widoki, fajne kręte odcinki a same okolice Cvetlin to kilka fajnych serpentyn. Co kto lubi ale ja lubię angażować się w jazdę, szczególnie po 900km jazdy na tempomacie.


Popieram, w Ilz mam już serdecznie dość autobahnu. Poza widokami można też dobrze zjeść, zdecydowanie lepiej niż przy autostradzie.
piti-ski
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piti-ski » 20.08.2024 20:18

To w końcu można przez Cvetlin czy nie? Ostatnie dwa wyjazdy tamtędy jeździłem jak były jeszcze kontrole na granicach i nie było żadnego problemu. W pobliżu przejścia stały radiowozy słoweńskiej policji, ale nikogo nie kontrolowały. Moja koleżanka w lipcu tego roku w obie strony jeździła przez Cvetlin i mówiła, że nie było żadnej kontroli na granicy i żadnej policji po drodze. To w końcu jak jest? Czy ktoś jechał tym przejściem i rzeczywiście zatrzymała go słoweńska policja i nałożyła mandaty po 800 Euro? Na stronę ministerstwa piszą, że takie sygnały od turystów do nich trafiają, ale tutaj tego nie znalazłem. Proszę o info, bo jutro wybieram się do Cro i granicę w Cvetlin zamierzam przekraczać 22.08.
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 21.08.2024 09:30

Sześć razy w obie strony jeździłem przez Cvetlin, w zeszłym roku dwukrotnie.Żadnych problemów, widywałem radiowozy Słoweńców. W tym roku również jadę.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 21.08.2024 13:25

azrael napisał(a):Sześć razy w obie strony jeździłem przez Cvetlin, w zeszłym roku dwukrotnie.Żadnych problemów, widywałem radiowozy Słoweńców. W tym roku również jadę.

To jest takie tłumaczenie jak "kolega jeździ pijany parę lat i nikogo nie zabił to ja też mogę. Co z tego, że jest przepis, rozporządzenie mówiące, że niewolno.
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 21.08.2024 14:13

Dopóki nie stanie znak, wyraźnie informujący, że brak możliwości przejazdu, to zamierzam tamtędy jeździć. Tobie nic do tego. Kolega piti-ski ma dylemat, ale niestety wybór należy do niego.
piti-ski
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 07.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) piti-ski » 22.08.2024 20:46

Dzisiaj po 10:00 rano przejechałem przez Cvetlin. Na przejściu nie było żywej duszy. Ruchu w obie strony praktycznie nie było, przede mną jechał tylko Słoweniec, a od strony CRO na odcinku ok 10 km minąłem się może z dwoma Chorwatami i dwoma Niemcami. Teraz już zasłużony odpoczynek w Baśka Voda
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 23.08.2024 09:36

:piwo:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 832
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 23.08.2024 10:50

piti-ski napisał(a):Dzisiaj po 10:00 rano przejechałem przez Cvetlin. Na przejściu nie było żywej duszy. Ruchu w obie strony praktycznie nie było, przede mną jechał tylko Słoweniec, a od strony CRO na odcinku ok 10 km minąłem się może z dwoma Chorwatami i dwoma Niemcami. Teraz już zasłużony odpoczynek w Baśka Voda


Jednak można :)
Marcelina900
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcelina900 » 28.08.2024 19:13

Witam
Wracaliśmy z Chorwacji jadąc przez Węgry i przez przypadek omineliśmy zjazd i wjechaliśmy do Słowenii na 250metrow w Pince. Zaraz po przekroczeniu znaku Słowenia jest stacja MOL. Wjechaliśmy w nią i wyjechaliśmy z autostrady na drogę lokalną cofając się na Węgry.

Nie było żadnej innej możliwości zatrzymania się czy nawrotki wcześniej.
Niby to tylko kilkaset metrów, ale jednak po autostradzie słowieńskiej bez winety...
Czy wineta jest wymagana na tym odcinki? Czy ktoś miał podobną sytuację i otrzymał.mandat za brał winety?
Slawek67
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawek67 » 02.09.2024 09:16

Chciałbym potwierdzić że Cvetlin normalny przejazd jest . jechaliśmy koło północy 28 zielone światło na przejściu i żywej duszy w budkach.Dajcie znać jak droga powrotna :mg:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 410
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone