Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 25.07.2024 10:28

A nie lepiej odpocząć od nudnej autostrady wcześniej i zjechać już w Ilz ? Do granicy chorwackiej w ślimaczym tempie 2h, przez piękny interior.
MarcinGR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinGR » 25.07.2024 17:02

Piękna sprawa, rozważę tę opcję przy następnym powrocie. Widoczki na Hvarze nasyciły mój lilimt piękna. Teraz już tylko kombinuję jak myknać prz z Słowenię.

P.S. zauwazył może ktoś że dzisiaj woda w Adriatyku na wyspach zrobiła się znacznie zimniejsza? Czym to może być spowodowane.
MarcinGR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinGR » 28.07.2024 11:47

Objechałem autostradę w Słowenii - użyłem też drogi 430 (H2) w Mariborze - tam poprowadziło mnie WAZE z włączona opcją unikania opłat. Za Mariborem jest trochę rozkopane - więc ok 2 godziny zajęła podróż. Mam nadzieję że nie przyjdzie mandacik.
kouczan
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) kouczan » 04.08.2024 11:06

Witam wszystkich. W tym roku padło na wyjazd na Istrię (Fazana). Pytanie do bywalców tych okolic. Jest sens się bawić w omijanie słoweńskich autostrad czy odżałować kasę na winiety? GM pokazuję mi trasę przez Maribor w kierunku Dragonji.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.08.2024 11:14

kouczan napisał(a):Witam wszystkich. W tym roku padło na wyjazd na Istrię (Fazana). Pytanie do bywalców tych okolic. Jest sens się bawić w omijanie słoweńskich autostrad czy odżałować kasę na winiety? GM pokazuję mi trasę przez Maribor w kierunku Dragonji.


Na Istrię nie ma zbytnio sensu rezygnować z winiety. Od Mariboru aż do Koper masz duży odcinek autostrady.
Tym bardziej, że pewnie będziecie też chcieli wstąpić do Postojnej.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.08.2024 11:17

Na Istrię czy nawet Krk lepiej kupić winietę słoweńską i kierować się na Ljubljanę.
kouczan
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 04.08.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) kouczan » 05.08.2024 12:01

dids76 napisał(a):Na Istrię czy nawet Krk lepiej kupić winietę słoweńską i kierować się na Ljubljanę.


marekkowalak napisał(a):Na Istrię nie ma zbytnio sensu rezygnować z winiety. Od Mariboru aż do Koper masz duży odcinek autostrady.
Tym bardziej, że pewnie będziecie też chcieli wstąpić do Postojnej.


Dziękuję za odpowiedzi i potwierdzenie. Postojna lub Szkocjańskie są w planie, jak również parę dni w Alpach Julijskich.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.08.2024 22:19

kouczan napisał(a): Postojna lub Szkocjańskie są w planie, jak również parę dni w Alpach Julijskich.



O tak, polecam Planicę. Widoki niezapomniane!
astalavista
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) astalavista » 12.08.2024 14:28

Tak tylko w ramach ciekawostki...plan był taki że jade jak zawsze przez Słowenie z winietą...ale jakoś tak się stało że z uwagi na ogromne korki blisko przejścia SLO -CRO navi zrzuciła mnie na boczne drogi i tym sposobem o 5 nad ranem wylądowałem na przejściu Cvetlin...oczywiście pusto i ani żywej duszy 8) ...przejechałem bo co mi zostało 8) co do samej drogi po tych mieścinkach to podziwiam że komuś tam chce się kręcić zamiast jechać normalnie autostradą z winietą 8)
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 13.08.2024 10:16

Bo to jest droga dla kierowców, radość z jazdy :D
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 13.08.2024 10:37

azrael napisał(a):Bo to jest droga dla kierowców, radość z jazdy :D

A to autostrada nie jest dla kierowców? :lol:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 907
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 16.08.2024 08:40

Marlowe1994 napisał(a):
azrael napisał(a):Bo to jest droga dla kierowców, radość z jazdy :D

A to autostrada nie jest dla kierowców? :lol:


Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 16.08.2024 08:46

figusek napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
azrael napisał(a):Bo to jest droga dla kierowców, radość z jazdy :D

A to autostrada nie jest dla kierowców? :lol:


Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.

Każdy kto prowadzi auto to kierowca, tyle, że lepszy czy gorszy. I dotyczy to używania każdego rodzaju drogi :)
azrael
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 21.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) azrael » 16.08.2024 09:30

figusek napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
azrael napisał(a):Bo to jest droga dla kierowców, radość z jazdy :D

A to autostrada nie jest dla kierowców? :lol:


Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.


:piwo:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 16.08.2024 09:43

figusek napisał(a):Nie kazdy, kto prowadzi samochód może nazwać się kierowca ;) też lubię objazd w Słowenii, miła odmiana po monotonii autostradowej.

Szczególnie jak jedzie się po zmroku :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 409
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone