Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wwwmarco
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 17.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) wwwmarco » 04.07.2024 09:16

Jadąc chyba pierwszy raz do Chorwacji pokusiłem się o omijanie autostrady :) , to był pierwszy i ostatni raz, po prostu szkoda czasu :) 32 euro to nie majątek, a przejazd autostradą to raptem 20/30 min
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.07.2024 09:23

sviva napisał(a):......W zeszłym roku też było napisane na stronach rządowych, że to przejście nie służy do przekraczania granicy a ludzie jak jeździli tak jadą.

Co nie znaczy, że robią dobrze. Można powiedzieć, że sa ludzie co byli głupi i będą głupi (nie chodzi o Cvetlin), są tacy co kradli i bedą kradli.... Mimo, że nie jest to ok i inni im o tym mówią. Chcesz, to pojedziesz przez Cvetlin, tylko nie ma co namawiać innych bo stan prawny i faktyczny jest jaki jest.
Wystarczy jakaś napinka po stronie Słoweńców, wynikająca z niczego, może ktoś będzie miał zły dzień i trzeba będzie bejmy na stół wyłożyć...
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.07.2024 09:30

wwwmarco napisał(a):Jadąc chyba pierwszy raz do Chorwacji pokusiłem się o omijanie autostrady :) , to był pierwszy i ostatni raz, po prostu szkoda czasu :) 32 euro to nie majątek, a przejazd autostradą to raptem 20/30 min

Jak jechałem pierwszy raz to nie było chyba śladu autostrady :) Jak już sukcesywnie powstawała to jeździłem i autostradą i objazdem MLP. Bardziej dla widoków i przyjemności jazdy. Teraz płacę za winietę bo to koszt w całości żaden. I oszczędność czasu. Argumenty typu wolę zaoszczędzić i kupić dziecku loda są dla mnie słabe. I tak się kupi tego loda. Jakoś nikt nie oszczędza na browarach i fajkach na rzecz loda dla dziecka...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.07.2024 14:17

wwwmarco napisał(a):Jadąc chyba pierwszy raz do Chorwacji pokusiłem się o omijanie autostrady :) , to był pierwszy i ostatni raz, po prostu szkoda czasu :) 32 euro to nie majątek, a przejazd autostradą to raptem 20/30 min


Dziękujemy że nas o tym poinformowałeś, jednak ten topic nie jest o Twoich rozterkach budżetowych.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 14.07.2024 12:15

Czy można bez winiety wjechać na stację benzynowa przy autostradzie jeśli się wjeżdża z lokalnej drogi?
Wydaje się to logiczne ale ten znak przed wjazdem trochę mnie zbił z pantałyku.

https://www.google.pl/maps/@46.6057969, ... &entry=ttu
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9290
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 14.07.2024 13:49

Ten znak, informuje, o winiecie obowiązującej na wjazd na autostradę.
A Ty, domyślam się, że masz zamiar zrobić kółeczko na stacji, i dalej jechać drogą lokalną.
Możesz śmiało wjechać, chyba, że masz inne plany, i wjechać na autostradę, to wtedy musisz kupić winietę.
patryk_85
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 28.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) patryk_85 » 14.07.2024 15:45

Patrząc co Słoweńcy wyprawiali z turystami w sprawie mandatów (mandat za brak winiety na rondzie pod autostradą) ja bym nie ryzykował.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 14.07.2024 22:04

Wczoraj pierwszy raz próbowałem...... ominąć w drodze powrotnej.... chyba ze 2,5 godziny straciłem wyskoczyłem już za Graz , koło 150 km od Wiednia ... Pola i pastwiska słoweńskie i austriackie poznane z bliska....w pewnym momencie solidarnie Google i Sygic uparcie mnie kierowali na słoweńską autostradę, jako opcję bezpłatną ???.. konkluzja...szkoda czasu i nerwów. Miałem winiety czeską i austriacką, bo pod koniec czerwca jechaliśmy do Włoszech, dlatego zdecydowałem się na powrót z Chorwacji po śladach, omijając Słowenię .....z Pag wyjechaliśmy około 9 rano, w Mikulovie na nocleg zameldowaliśmy się około 21 .... Także jak ktoś ma czas i nerwy..... jego wybór.... wracam do mojej poprzedniej trasy przez Słowację i Węgry.... Jeszcze nigdy na drogach słowackich i węgierskich nie spotkałem w sierpniu, w weekendy tylu samochodów, co wczoraj na drogach austriackich..... mało tego, w sierpniu w weekendy na drogach słowackich i węgierskich nie ma 1/4 tego, czego doświadczyłem wczoraj pokonując trasę Słowenia -Austria-Czechy......a zwyczajowo sierpniu ruch jest dwukrotnie większy, niż obecnie. Podziwiam wszystkich amatorów jazdy przez Słowenię.....bez winiet w szczególności.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.07.2024 06:39

SebastianM napisał(a):Także jak ktoś ma czas i nerwy..... jego wybór.... wracam do mojej poprzedniej trasy przez Słowację i Węgry.... Jeszcze nigdy na drogach słowackich i węgierskich nie spotkałem w sierpniu, w weekendy tylu samochodów, co wczoraj na drogach austriackich..... mało tego, w sierpniu w weekendy na drogach słowackich i węgierskich nie ma 1/4 tego, czego doświadczyłem wczoraj pokonując trasę Słowenia -Austria-Czechy......a zwyczajowo sierpniu ruch jest dwukrotnie większy, niż obecnie. Podziwiam wszystkich amatorów jazdy przez Słowenię.....bez winiet w szczególności.

Cieszę się, że się bracie nawróciłeś po tym jednym grzechu, witamy Cię z powrotem w społeczności SK+H :verryhappy:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.07.2024 08:44

SebastianM napisał(a):Wczoraj pierwszy raz próbowałem...... ominąć w drodze powrotnej.... chyba ze 2,5 godziny straciłem wyskoczyłem już za Graz , koło 150 km od Wiednia ... Pola i pastwiska słoweńskie i austriackie poznane z bliska....w pewnym momencie solidarnie Google i Sygic uparcie mnie kierowali na słoweńską autostradę, jako opcję bezpłatną ???.. konkluzja...szkoda czasu i nerwów. Miałem winiety czeską i austriacką, bo pod koniec czerwca jechaliśmy do Włoszech, dlatego zdecydowałem się na powrót z Chorwacji po śladach, omijając Słowenię .....z Pag wyjechaliśmy około 9 rano, w Mikulovie na nocleg zameldowaliśmy się około 21 .... Także jak ktoś ma czas i nerwy..... jego wybór.... wracam do mojej poprzedniej trasy przez Słowację i Węgry.... Jeszcze nigdy na drogach słowackich i węgierskich nie spotkałem w sierpniu, w weekendy tylu samochodów, co wczoraj na drogach austriackich..... mało tego, w sierpniu w weekendy na drogach słowackich i węgierskich nie ma 1/4 tego, czego doświadczyłem wczoraj pokonując trasę Słowenia -Austria-Czechy......a zwyczajowo sierpniu ruch jest dwukrotnie większy, niż obecnie. Podziwiam wszystkich amatorów jazdy przez Słowenię.....bez winiet w szczególności.

Czyli najprawdopodobniej poprowadziło Cię drogą B66 na Ilz. W tym roku w drodze do Chorwacji miałem nocleg w Krapinie więc pojechałem trasą przez Słowenię z ominięciem ich autostrad. Poza tym że przegapiłem właśnie zjazd na B66 w Ilz (bo tak planowałem jechać) i pojechałem standardowo na Mureck - Lenart i Ptuj. Po drodze nie było żadnych problemów. Powrót jednak przez Węgry (bez winiet na Kőszeg) - Austrię i Czechy.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.07.2024 10:13

wielbiciel napisał(a):Cieszę się, że się bracie nawróciłeś po tym jednym grzechu, witamy Cię z powrotem w społeczności SK+H :verryhappy:

Miałem winiety z końca czerwca, początek urlopu mieliśmy we Włoszech. Pomyślałem sobie, że to świetna okazja, żeby sprawdź trasę przeze Słowenię Austrię Czechy. Kiedyś jechałem tamtędy do Chorwacji w dobie kontroli, było to nieporozumienie. Mój kolega równocześnie jadąc przez Słowację i Węgry z tego co przypominam sobie w Lučko zameldował się bodajże 4 godziny szybciej ( jeździliśmy zawsze przełom lipca i sierpnia w sobotę). Nie chcę wiedzieć co dzieje się na tej trasie w dni robocze, jak puszczą ciężarówki ;) . Przez Słowację i Węgry droga jest prosta jak drut i płaska jak stół :) w porównaniu do tej austriacko słoweńskiej.
kuba_a1
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 15.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuba_a1 » 15.07.2024 16:01

Po pierwsze serdeczne cześć Wszystkim Użytkownikom forum, z którego kiedyś czerpałem dużo informacji (za co bardzo dziękuję).

Specjalnie na okoliczność tego wątku zarejestrowałem się i chciałbym podzielić się paroma uwagami/ informacjami.

Kilkakrotnie w ubiegłych latach objeżdżałem autostradę w Słowenii (Gmina Središče ob Dravi/ Trnovec--> Varaždin).
W tym roku chciałem zahaczyć o Ptuj (zwiedzanie + inne względy), również unikając autostrady i... trafiłem na ten wątek. Trochę poczytałem, pootwierałem linki m.in. do strony rządowej i pojawiła się rozterka- które przejścia są legalne, które nie itp.

Ze względu na sprzeczne/ niepełne informacje z różnych, w sumie oficjalnych stron, napisałem do Ministerstwa, a dzisiaj spłynęła odpowiedź z konsulatu.

Generalna konkluzja- mimo strefy Schengen- poza wymienionymi na mapce/ w wykazie policyjnym przejściami granicznymi, przejazd jest nielegalny, a w praktyce (moje przypuszczenie) - kwestia penalizacji będzie uznaniowa, więc niektórzy mogą dostać mandat, a innym się uda.


Tak więc w tym roku autostrada lub przejście Gmina Središče ob Dravi/ Trnovec--> Varaždin, w zależności od samopoczucia i długości urlopu:) i Grebastica po raz 4. :)

Zdaję sobie sprawy, że były w tym wątku wyciągane podobne wnioski, ale mnie przekonuje oficjalna odpowiedź konsulatu. Decyzję każdy podejmuje sam.

Dzięki i pozdrav!

konsulat.jpg
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 15.07.2024 19:16

kuba_a1 napisał(a):Po pierwsze serdeczne cześć Wszystkim Użytkownikom forum, z którego kiedyś czerpałem dużo informacji (za co bardzo dziękuję).

Specjalnie na okoliczność tego wątku zarejestrowałem się i chciałbym podzielić się paroma uwagami/ informacjami.

Kilkakrotnie w ubiegłych latach objeżdżałem autostradę w Słowenii (Gmina Središče ob Dravi/ Trnovec--> Varaždin).
W tym roku chciałem zahaczyć o Ptuj (zwiedzanie + inne względy), również unikając autostrady i... trafiłem na ten wątek. Trochę poczytałem, pootwierałem linki m.in. do strony rządowej i pojawiła się rozterka- które przejścia są legalne, które nie itp.

Ze względu na sprzeczne/ niepełne informacje z różnych, w sumie oficjalnych stron, napisałem do Ministerstwa, a dzisiaj spłynęła odpowiedź z konsulatu.

Generalna konkluzja- mimo strefy Schengen- poza wymienionymi na mapce/ w wykazie policyjnym przejściami granicznymi, przejazd jest nielegalny, a w praktyce (moje przypuszczenie) - kwestia penalizacji będzie uznaniowa, więc niektórzy mogą dostać mandat, a innym się uda.


Tak więc w tym roku autostrada lub przejście Gmina Središče ob Dravi/ Trnovec--> Varaždin, w zależności od samopoczucia i długości urlopu:) i Grebastica po raz 4. :)

Zdaję sobie sprawy, że były w tym wątku wyciągane podobne wnioski, ale mnie przekonuje oficjalna odpowiedź konsulatu. Decyzję każdy podejmuje sam.

Dzięki i pozdrav!

konsulat.jpg

Przytoczona informacja zawarta jest na rządowej stronie Słowenii https://www.gov.si/en/registries/projec ... anji-meji/
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 770
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 15.07.2024 22:04

Nie wiem, gdzie w sumie przekraczaliśmy granicę, trasa dla mnie kompletnie obca ale.....gdzieś na granicy chorwacko-słoweńskiej była kontrola i musieliśmy pokazać dowody.....na słoweńsko austriackiej podobnie. Drugim zjazdem nas ściągnęło z autostrady przed Słowenią.
MarcinGR
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.07.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinGR » 24.07.2024 18:00

Witajcie miłośnicy Chorwacji i objazdu drogiej autostrady w SLO. Pytanie mam czy poniższy objazd jest prawidłowy? Nie nadzieję się na płatnośc na drode 430 w Mariborze?
Udostępniona trasa
Z Cvetlin do EUROSPAR przez Zlogonje.

2 h (98 km)
2 h przy bieżącym natężeniu ruchu
Unikam autostrad, Unikam opłat, Unikam promów


1. Kieruj się Cvetlin na południowy wschód
2. Skręć w lewo, pozostając na Cvetlin
3. Skręć w lewo
4. Skręć w lewo, pozostając na Donja Višnjica
5. Skręć w lewo, pozostając na Zlogonje
6. Zlogonje skręca łagodnie w lewo i przechodzi w Meje
7. Skręć w lewo w Gruškovec
8. Skręć w lewo, pozostając na Gruškovec
9. Skręć w lewo, pozostając na Cirkulane
10. Skręć w prawo w Mali Okič
11. Skręć w prawo w Repišče
12. Skręć w lewo, pozostając na Spodnji Leskovec
13. Dojedź do lokalizacji: Border crossing Zgornji Leskovec
14. Kieruj się Gradišče na północny zachód w stronę Velika Varnica
15. Dojedź do lokalizacji: Videm pri Ptuju
16. Kieruj się Videm pri Ptuju na północny zachód
17. Na rondzie pierwszy zjazd w Videm pri Ptuju
18. Na rondzie drugi zjazd w Zagrebška cesta
19. Dalej prosto po Ptuj
20. Na rondzie drugi zjazd w Ptuj/trasa 710
21. Zjedź z ronda w Ptuj/trasa 710
22. Trzymaj się lewej strony, jadąc dalej po Priključek Hajdina/trasa 454
23. Dalej prosto po Hajdoše
24. Na rondzie pierwszy zjazd w Zlatoličje, kierunek: Starše/Zlatoličje
25. Zjedź z ronda w Zlatoličje, kierunek: Starše/Zlatoličje
26. Dalej prosto, pozostając na Miklavž na Dravskem polju
27. Na rondzie prosto na Ptujska cesta
28. Na rondzie prosto na Ptujska cesta
29. Skręć łagodnie w prawo, pozostając na Ptujska cesta
30. Dojedź do lokalizacji: Shell
31. Kieruj się Ptujska cesta na północny zachód w stronę trasa 1
32. Skręć w prawo w Tržaška cesta (drogowskazy, kierunek: 10/Center/Avstrija)
33. Dalej prosto po Titova cesta
34. Na rondzie drugi zjazd w Titova cesta
35. Zjedź z ronda w Titova cesta
36. Na rondzie prosto na Titova cesta
37. Skręć w lewo, pozostając na Partizanska cesta (drogowskazy, kierunek: Šentilj)
38. Dalej prosto, pozostając na Šentiljska cesta
39. Skręć w lewo, pozostając na Šentiljska cesta (drogowskazy, kierunek: Avstrija/Zg. Kungota/Murska Sobota)
40. Skręć w lewo, pozostając na Šentiljska cesta (drogowskazy, kierunek: Jurij)
41. Skręć w prawo, pozostając na Rošpoh - del
42. Dalej prosto po Spodnje Dobrenje
43. Na rondzie pierwszy zjazd w Spodnje Dobrenje
44. Na rondzie drugi zjazd w Pesnica pri Mariboru
45. Dalej prosto, pozostając na Pesnica pri Mariboru
46. Skręć łagodnie w lewo, pozostając na Ranca
47. Skręć łagodnie w prawo, pozostając na Mariborska cesta
48. Dojedź do lokalizacji: Petrol
49. Kieruj się Mariborska cesta na północny zachód w stronę Ob kapeli
50. Wjedź na Dunajska cesta
51. Kontynuuj wzdłuż Grazer Str./B67
52. Dalej prosto po Gersdorf/B67
53. Na rondzie prosto na B67
54. Skręć w lewo
55. Skręć w lewo
56. Dojedź do lokalizacji: EUROSPAR
Załączniki:
Screenshot_20240724-175904.png
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 408
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone