Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.06.2024 16:34

Marsallah napisał(a):
Dorothea1 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja tam słoweńskiej autostrady tradycyjnie unikam jak ognia. Moje ulubione przejście jest wskazane na mapie, więc tamtędy pojadę. Ale myślałem, żeby kiedyś dla odmiany skoczyć na Cvetlin - cóż, chyba nie w tym roku :)


Hej.Jedziesz na Rogatec drogą 432 a dalej Dobovec czy drogą 689 na Dobovec ?Zastanawiam się ,którą trasę wybrać, zawsze jechaliśmy na Cvetlin ale w tej sytuacji musimy zmienić trasę.


432. Mimo tego, że jest tam parę ciasnych miejsc, to jest to lepsza droga. 689 też się da przejechać, raz tak jechałem, ale wolę 432. Zresztą od jakiegoś czasu jeżdżę przez Maribor, nie Ptuj, więc siłą rzeczy...

Raz 432 jechałem jak był korek z Ptuj do granicy (nie było jeszcze autostrady), fajna dróżka dla tych co w dzień jadą.
krzysztof12100
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysztof12100 » 28.06.2024 16:34

W nocy 21/22 czerwca jechałem objazdem autostrady i do Chorwacji wjeżdżałem przez Cvetlin. Po drodze nie było żadnych znaków informujących o zakazie przekraczania granicy w tym miejscu.
Jedyne co spotkałem na drodze to 3 sarny.

W niedzielę wracam do PL, ale czytając wcześniejsze wpisy postanowiłem kupić winietę - 16 euro.

Dodam, że w Austrii zjechałem z autostrady w Ilz i drogą nr 66 dojechałem do Mureck żeby wjechać do Słowenii. Zawsze jeździłem przez Graz. Nie polecam jechać przez Ilz zwłaszcza w nocy bo droga 66 jest bardzo kręta i "pochłania" dużo energii kierowcy.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 29.06.2024 10:07

Tak przy okazji przejścia w Cvetlin - wie ktoś może, czy Słoweńcy przedłużyli jeszcze to przywrócenie kontroli granicznych?
Kiedyś czytałem, że miały być do 22 czerwca, więc już powinno być "po problemie".
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.06.2024 12:55

grab56 napisał(a):Tak przy okazji przejścia w Cvetlin - wie ktoś może, czy Słoweńcy przedłużyli jeszcze to przywrócenie kontroli granicznych?
Kiedyś czytałem, że miały być do 22 czerwca, więc już powinno być "po problemie".

Jak na razie kontrole są do 21 grudnia 2024 - https://www-gov-si.translate.goog/novic ... x_tr_hl=pl
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 29.06.2024 13:28

mchrob napisał(a):Jak na razie kontrole są do 21 grudnia 2024

To dziady, przedłużyli. A na autostradzie, na wjeździe do HR też kontrolują?
zyziozie
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 27.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zyziozie » 29.06.2024 19:14

Kontrole dotyczą wjazdu do Słowenii z terytorium Chorwacji i Węgier czyli tak jak migrują nielegalni.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 441
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 30.06.2024 00:14

zyziozie napisał(a):Kontrole dotyczą wjazdu do Słowenii z terytorium Chorwacji i Węgier czyli tak jak migrują nielegalni.

Nie byłoby tych kontroli, gdyby Węgrzy i Chorwaci potrafili uszczelnić zewnętrzną granicę Schengen.
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 01.07.2024 23:16

Zawsze jeździłem przez Cvetlin, jednak ponieważ nie jest wymieniony na liście dozwolonych przejść wolę nie ryzykować. Wobec tego mam do wyboru Rogatec albo Ormož... Jak lepiej? (Jadę nocą) Obie nawigacje sugerują Rogatec. Jakieś sugestie, doświadczenia?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2411
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 02.07.2024 00:25

komaciek napisał(a):Nie byłoby tych kontroli, gdyby Węgrzy i Chorwaci potrafili uszczelnić zewnętrzną granicę Schengen.


Chorwaci są w Schengen ledwie półtora roku, daj im trochę czasu :D
KOMENTARZ MODERACJI
KOMENTARZ MODERACJI:
Nowy wątek zbędny.

szwarc79
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 27.06.2018
Omijanie autostrad w Słowenii 2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) szwarc79 » 02.07.2024 20:19

Witam.
W tym roku ponownie wybieram się do Chorwacji. Nie byłem już 2 lata. Zastanawiam się czy nie zmieniło się przypadkiem coś odnośnie omijania autostrad w Słowenii, dlatego też zakładam nowy wątek.

Czy można przejechać przez przejście w Cvetlinie ?

W załączniku plan przejazdu przez Chorwację.

trasa bez autostrad.jpg
trasa bez autostrad
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 03.07.2024 12:06

Chryste Panie, co roku to samo. Przejście w Cvetlinie działa i ma się dobrze. Co roku na forum zastanawianie się czy można przekroczyć czy nie można? Czy jest wymienione, czy nie jest wymienione...
szwarc79
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 27.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) szwarc79 » 03.07.2024 15:24

O już tam Chryste Panie. Nie byłem już 2 lata, więc sorki, zawsze lepiej zapytać fachmanów i weteranów. Czyli jak rozumiem, cisnąć na Cvetlin i omijać autostrady w Słowenii ?
A sama traska zaplanowana ok ?
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 03.07.2024 15:29

szwarc79 napisał(a):O już tam Chryste Panie. Nie byłem już 2 lata, więc sorki, zawsze lepiej zapytać fachmanów i weteranów. Czyli jak rozumiem, cisnąć na Cvetlin i omijać autostrady w Słowenii ?
A sama traska zaplanowana ok ?

Parę postów wyżej masz oficjalne stanowisko policji.
100 osób przejedzie a 101 zapłaci 800 euro od osoby w samochodzie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2292
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.07.2024 07:08

sviva napisał(a):Chryste Panie, co roku to samo. Przejście w Cvetlinie działa i ma się dobrze. Co roku na forum zastanawianie się czy można przekroczyć czy nie można? Czy jest wymienione, czy nie jest wymienione...


Widzisz, rugasz człowieka, a sam piszesz bzdury. Przejście w Cvetlinie nie działa i nie można tamtędy przekraczać granicy. (Fizycznie jest możliwe przejechanie nim, ale nie jest to legalne - jak kiedyś - i teraz też - przez Meje.) Wszystko na ten temat parę(naście) postów wyżej w tym wątku.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 04.07.2024 08:51

Marsallah napisał(a):
Dorothea1 napisał(a):
Marsallah napisał(a):Ja tam słoweńskiej autostrady tradycyjnie unikam jak ognia. Moje ulubione przejście jest wskazane na mapie, więc tamtędy pojadę. Ale myślałem, żeby kiedyś dla odmiany skoczyć na Cvetlin - cóż, chyba nie w tym roku :)


Hej.Jedziesz na Rogatec drogą 432 a dalej Dobovec czy drogą 689 na Dobovec ?Zastanawiam się ,którą trasę wybrać, zawsze jechaliśmy na Cvetlin ale w tej sytuacji musimy zmienić trasę.


432. Mimo tego, że jest tam parę ciasnych miejsc, to jest to lepsza droga. 689 też się da przejechać, raz tak jechałem, ale wolę 432. Zresztą od jakiegoś czasu jeżdżę przez Maribor, nie Ptuj, więc siłą rzeczy...

a jechałes przez Cvetlin? Bo ja jechałem kilka razy. W drodze do i z Chorwacji, mijałem patrole i nikt nigdy mimandatu nie dał. Jechałem przed pandemią, w trakcie i po. I co roku te same dywagacje, czy można czy nie można. GM mnie zawracało a celnik machał ręką, żeby jechać.... W zeszłym roku też było napisane na stronach rządowych, że to przejście nie służy do przekraczania granicy a ludzie jak jeździli tak jadą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 407
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone