Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.06.2024 15:38

BartNS napisał(a):A czy ta trasa są ok czy raczej wybić sobie je zgłowy. ? Tym razem będę wracać przez dzień i szukam odmiany od autostrady

https://maps.app.goo.gl/DYCUtSZ5UgiN93wx9

https://maps.app.goo.gl/V5bV6XiyifL6omqn9


Jeżeli miałbym wybierać, to druga, ale i tak jedziesz kawałkiem autostrady A5 :idea:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 829
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 21.06.2024 09:00

Obie sa ok, ale także wybrałbym 2 trasę :)
BartNS
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 21.06.2024 10:45

te kiero napisał(a):Jeżeli miałbym wybierać, to druga, ale i tak jedziesz kawałkiem autostrady A5 :idea:

Dzięki, tak dokładnie nie wyznaczałem, bardziej chodzi o zamysł jak wjechać do Austrii w tamtym rejonie, te 5 km sobie jakoś objadę, bo to już by był szczyt burzujstwa płacić winiete za kilka km
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 215
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 22.06.2024 18:43

Sorry. Mam pytanie, szczególnie po tej odpowiedzi:
Ostatnio edytowano 23.06.2024 00:04 przez szakal36, łącznie edytowano 1 raz
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 215
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 23.06.2024 00:01

tshkoa napisał(a):Witam szanownych kolegów, od razu proszę o wyrozumiałość, jest to mój pierwszy post tutaj. Od razu nadmienię że przeczytałem prawie cały(!) wątek tutaj dotyczący sławnego ronda w Pesnicy i drogi H2 od ów ronda do kontynuacji w drogę 430. Nie jechałem tamtędy od 2021 i się ucieszyłem jak przeczytałem tutaj że od 2022 roku nie trzeba kombinować z rondem (wcześniej zjazd). Tylko że ostatnia informacja o tym odcinku drogi jest z 2023 roku, więc chciałem potwierdzić tutaj co nieco. Niestety Google dalej pokazuje aby te rondo ominąć (ale już dalej "poprawnie" pokazuje że można kontynuować H2). Mapy.cz pokazują natomiast że nie ma żadnych przeszkód (po zaznaczeniu omijania opłat) na tym odcinku. Więc tak jakby wszystko jest OK, jak pisali przedmówcy... ale mam jedno ale, otóż na najnowszych zdjęciach z Google Street View z 2024 widać znak z winietą przy zjeździe z ronda w drogę H2. Niestety jako zielonka nie mogę wrzucić zdjęcia. Tutaj współrzędne znaku: 46.5955717,15.6701606
Oczywiście także sprawdziłem na stronie DARS, i także tam chyba widać że jest "czysto".
Skąd więc ten znak? Może jednak w 2024 coś się jednak pozmieniało? Jechał może ktoś ostatnio tą drogą? Oczywiście chodzi mi o ominięcie winiety typu 2A. Może jestem za bardzo przewrażliwiony ale czytałem tutaj już o wybrykach Słoweńców w związku z mandatami na tym rondzie, Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Edit: znak który pojawia się przy "googlowym objeździe" wskazuje już jakoby H2 od tego miejsca była płatna dla 2B (współrzędne znakuL 46.5929556,15.6666245)... zgłupieć można... Może to pułapka zastawiona dla kierowców w 2024roku(cwaniaki z ronda przenieśli się paresetmetrów dalej)?

Edit2: przepraszam za zamieszanie, znak przy zjeździe z ronda wskazuje na winiety tylko dla 2B, a nie dla 2A, tam Google Street View ma zdjęcia z 2024 i z 2018. Zobaczyłem zdjęcie z 2024 i chciałem przybliżyć na winietę i nie zauważyłem że przeskoczyło mi na stare zdjęcie z 2018. Tak więc chyba jednak nie ma się czym przejmować tylko jechać i wypocząć. Szerokiej drogi dla wszystkich!



Sorry. Mam pytanie, szczególnie po tej odpowiedzi

Jadę Renautl Trafic. A więc winieta 2B.
Czy ten objazd dla takich pojazdów jest również darmowy?
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie, ale pierwszy raz zamierzam jecha tą drogą. 64 euro to "trochę" dużo.
Pozdrawiam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8042
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.06.2024 00:19

Jeżeli nie jedziesz drodami płatnymi to normalne potrzebujesz winiety .
szakal36
Croentuzjasta
Posty: 215
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szakal36 » 23.06.2024 09:09

Właśnie specjalnie chcę ominąć drogi płatne. Zawsze jeździłem autostradą, ale jak pisałem, ta cena to przegięcie. Po przekroczeniu granicy w Cvetlin, lierujesz się na Gornij Macelj?
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 23.06.2024 13:29

dids76 napisał(a):Jeżeli nie jedziesz drodami płatnymi to normalne potrzebujesz winiety .

Na niepłatne potrzeba winietę? :oczy:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1357
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.06.2024 16:24

szakal36 napisał(a):
tshkoa napisał(a):Witam szanownych kolegów, od razu proszę o wyrozumiałość, jest to mój pierwszy post tutaj. Od razu nadmienię że przeczytałem prawie cały(!) wątek tutaj dotyczący sławnego ronda w Pesnicy i drogi H2 od ów ronda do kontynuacji w drogę 430. Nie jechałem tamtędy od 2021 i się ucieszyłem jak przeczytałem tutaj że od 2022 roku nie trzeba kombinować z rondem (wcześniej zjazd). Tylko że ostatnia informacja o tym odcinku drogi jest z 2023 roku, więc chciałem potwierdzić tutaj co nieco. Niestety Google dalej pokazuje aby te rondo ominąć (ale już dalej "poprawnie" pokazuje że można kontynuować H2). Mapy.cz pokazują natomiast że nie ma żadnych przeszkód (po zaznaczeniu omijania opłat) na tym odcinku. Więc tak jakby wszystko jest OK, jak pisali przedmówcy... ale mam jedno ale, otóż na najnowszych zdjęciach z Google Street View z 2024 widać znak z winietą przy zjeździe z ronda w drogę H2. Niestety jako zielonka nie mogę wrzucić zdjęcia. Tutaj współrzędne znaku: 46.5955717,15.6701606
Oczywiście także sprawdziłem na stronie DARS, i także tam chyba widać że jest "czysto".
Skąd więc ten znak? Może jednak w 2024 coś się jednak pozmieniało? Jechał może ktoś ostatnio tą drogą? Oczywiście chodzi mi o ominięcie winiety typu 2A. Może jestem za bardzo przewrażliwiony ale czytałem tutaj już o wybrykach Słoweńców w związku z mandatami na tym rondzie, Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Edit: znak który pojawia się przy "googlowym objeździe" wskazuje już jakoby H2 od tego miejsca była płatna dla 2B (współrzędne znakuL 46.5929556,15.6666245)... zgłupieć można... Może to pułapka zastawiona dla kierowców w 2024roku(cwaniaki z ronda przenieśli się paresetmetrów dalej)?

Edit2: przepraszam za zamieszanie, znak przy zjeździe z ronda wskazuje na winiety tylko dla 2B, a nie dla 2A, tam Google Street View ma zdjęcia z 2024 i z 2018. Zobaczyłem zdjęcie z 2024 i chciałem przybliżyć na winietę i nie zauważyłem że przeskoczyło mi na stare zdjęcie z 2018. Tak więc chyba jednak nie ma się czym przejmować tylko jechać i wypocząć. Szerokiej drogi dla wszystkich!



Sorry. Mam pytanie, szczególnie po tej odpowiedzi

Jadę Renautl Trafic. A więc winieta 2B.
Czy ten objazd dla takich pojazdów jest również darmowy?
Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie, ale pierwszy raz zamierzam jecha tą drogą. 64 euro to "trochę" dużo.
Pozdrawiam.

Tak. Przejazd jest darmowy dla samochodów do 3,5 t dmc. https://www.google.pl/maps/@46.5956052, ... &entry=ttu na mapie fotka z kwietnia 2024.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 24.06.2024 08:56

Aktualna mapa dróg w Słowenii z opłatą i bez opłaty

https://evinjeta.dars.si/pl/rodzaje-e-winiet
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2292
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.06.2024 11:32

dids76 napisał(a):Dzisiaj przejechałem przez Cvetlin. Na przejściu nikogo, nie ma też żadnych znaków czy informacji że przejscie zamknięte. Mijałem też po drodze auta na rejestracjach czeskich i austriackich.


Udało Ci się, ale - czytając informację o przedłużeniu kontroli na słoweńskich przejściach granicznych z Chorwacją i Węgrami, mam wątpliwości, czy przekroczyłeś granicę legalnie.

Zwłaszcza, że nasz MSZ ostrzega, żeby nie jeździć tą właśnie drogą:
Do Ambasady RP w Lublanie docierają liczne sygnały polskich obywateli o tym, że na granicy chorwacko-słoweńskiej istnieją przejezdne, często asfaltowe drogi, na których nie ma ani stałych przejść granicznych, ani odpowiednich ostrzeżeń o zakazie przekroczenia granicy. Proceder ten dotyczy przede wszystkim granicy zlokalizowanej na drodze publicznej nr 690 w pobliżu miejscowości Cvetlin. Kilkadziesiąt metrów za granicą słoweńska policja nakłada mandaty za nielegalne przekraczanie granicy nie tylko na kierowcę, ale na wszystkich podróżnych.


W życiu nie jechałem przez Cvetlin i w tym roku też nie pojadę, ale chciałem zwrócić uwagę forumowiczów na tę kwestię. Zapraszam do dyskusji.
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 25.06.2024 12:16

Dzięki za informację. Faktycznie na stronie policji jest wskazanych 12 przejść granicznych ale Cvetlin tam nie występuje.
Pozostaje autostrada, lepiej zapłacić 30 niż 800 euro za każdego w samochodzie.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2292
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 25.06.2024 12:20

Ja tam słoweńskiej autostrady tradycyjnie unikam jak ognia. Moje ulubione przejście jest wskazane na mapie, więc tamtędy pojadę. Ale myślałem, żeby kiedyś dla odmiany skoczyć na Cvetlin - cóż, chyba nie w tym roku :)
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1014
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 25.06.2024 13:34

drogo jest i będzie. drogie winiety drogie paliwo a najdroższe ubezpieczenia po cholernie poszły w górę.
ja do finansowych krezusów nie należę ale dla mnie bez sensu szukać objazdów. 32 euro miesięczna winieta Słowenia to w Chorwacji 1 obiad i to średniej klasy. :la: :la: :la:
yarko2000
Cromaniak
Posty: 829
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 25.06.2024 14:03

leswac napisał(a):drogo jest i będzie. drogie winiety drogie paliwo a najdroższe ubezpieczenia po cholernie poszły w górę.
ja do finansowych krezusów nie należę ale dla mnie bez sensu szukać objazdów. 32 euro miesięczna winieta Słowenia to w Chorwacji 1 obiad i to średniej klasy. :la: :la: :la:


Ale jak byś poświęcił ok 30-40 minut na objazd, co przy takim przelocie daje tylko kilka % czasu, to byś miał już 2 obiady średniej klasy... jest różnica :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja - strona 405
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone