Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której wyjechac?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
izis
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 19.05.2006
O której wyjechac?

Nieprzeczytany postnapisał(a) izis » 01.07.2008 00:49

Witam! pierwszy raz wybieramy się samochodem z Krakowa do Makarskiej. Trasa : Słowacja, Austria, Słowenia itd. Chcemy byc na 12 lipca w Makarskiej, rano, aby mieć mozliwość znalezienia jakiejs kwatery. W związku z tym mam pytanie: o której wyjechać z Krakowa aby byc a Makarskiej na ok 10?
petr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 370
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) petr » 01.07.2008 07:55

Odpowiedz jest prosta jak sznurek w kieszeni, 12 lipca to sobota wiec juz od piatku w kierunku Chorwacji beda jechaly tlumy i nikt precyzyjnie tego nie okresli ile czasu bedzie trwala podroz, moze 15 godzin a moze i 24 jesli (a napewno) przed mala kapela lub sv. rok tylko kwestia na jak dlugo, utkniecie w korku , ktos tu ostatnio pisal ze na wjazd stali 6 km korku co przeklada sie nawet na 3 godz. stania
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 01.07.2008 08:04

My wyjeżdzamy z Chorzowa do Makarskiej przewaznie w piatek około 15:00 i na miejscu jestesmy koło 12:00 na drugi dzień.Dodam że jedziemy z dzieckiem 6 lat co automatycznie zmusza nas do częstych postojów.Nam jeszcze nie zdarzyło sie stać w korku a jeżdzimy tą samą trasą.
Pozdrawiam i życze miłego urlopu!!!!
:papa: :papa: :papa:
izis
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 19.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) izis » 01.07.2008 08:30

Ancia a jezdzicie w sezonie czy poza sezonem?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.07.2008 08:54

W ubiegłym roku jechałem w Piątek 29.06 Na Hvar,więc za Makarską wjeżdżałem na prom(Drvenik) ,w okolicy Makarskiej byliśmy ok.8:00.Wyjechałem z Opola ok.13:00(Jechałem przez Czechy,Austria,Słowenia) :!:
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2422
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 01.07.2008 09:32

Jeżdzimy zawsze w sierpniu!
:D :D :D :D
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 01.07.2008 09:49

Ze Szczecina w czwartek około 16 - 17.00.
Po drodze w okolicach Grazu małe 3 - 4 godzinne spanko. Na miejscu w Sukosanie w piątek około 11 - 12.00.
Z powrotem około południa w każdy dzień, oprócz piątku, soboty i niedzieli - z wiadomych powodów :)
pozdrowionka
--
damian
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 01.07.2008 11:19

wyjeżdzając ok 17 z Krakowa spokojnie o świcie wjedziesz do Chorwacji później to już zależy od korków przed tunelami i korku przy zjeździe na jadrankę przed Brelą jadranka ma pierwszenstwo gospodyni w Baśce Vodzie mówiła że majowy weekend stało się 2h
drogomir
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) drogomir » 01.07.2008 11:29

Strasznie cięzko wejść na forum.
Ja w 11 czerwc wyjechałem o 5 rano i byłem zakwaterowany o 20 w baśce vodzie Chyżne, Bratysława Gratz Maribor Zagrzeb BV ale wracalem przez Węgry i zmieniam trasę na Kraków Budapeszt Zagrzeb ten odcinek planuje pokonywać nocą wyjazd z Krakowa ok 20
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 01.07.2008 12:53

Również jedziemy z Krakowa 11 lipca.Ponieważ w tym roku na Murter-więc żeby nie zajeżdżać po łuku przez Austrię -Słowenię, to jedziemy :Cieszyn-Bratysława-zachodnia strona Węgier do Varazdin. Wyjazd planowany na ,najpóżniej 18,Ponieważ jedzie z nami drugi samochód z mniej wprawnym kierowcą-to chcemy mieć trochę zapasu w razie jakiejś nieprzewidzianej historii.Myślę,że
w Murterze będziemy ok 12 w sobotę.Tzn nie pojedziemy na "wariata".
Zwykle wyjeżdżaliśmy do Cro na początku lipca i wracając,bardzo współczułam tym,których widzieliśmy w korkach. Teraz niestety przypuszczam, że nam się też trafi niejeden nieprzewidziany postój.
Ale czy to jest pogoń za pociągiem; 12 czy 16 godzin-jaka sprawa,skoro jedziemy na wakacje ??
Jak mawia mój Szanowny Kolega Małżonek: jeżdimy PO PRZYGODĘ !!!
Gdyby móc wszystko zaplanować,zweryfikować,ustawić i poukładać-to nir byloby o czym opowiadać po powrocie.
ankas
Odkrywca
Posty: 62
Dołączył(a): 01.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankas » 01.07.2008 15:21

My wyjeżdżamy jutro - też z Krakowa. Schemat przećwiczony podczas ostatniego wyjazdu: wyjazd 16.00 z Krakowa na Cieszyn, potem kawałek Czechy, Słowacja na Bratysławę, Austria, Słowenia i Chorwacja. Ostatnim razem (z mniej więcej 3-godzinnym spaniem na parkingu w Austrii + kilka psotojów-droga z małym dzieckiem) o 10.00 byliśmy pod wejściem do parku w Plitvicach. Teraz jedziemy od razu do Splitu, więc zakładam, że na spokojnie dotrzemy między 12 a 15.
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 01.07.2008 16:49

Zatem życzę dobrej drogi i miłych wrażeń do opisania po powrocie.[/list]
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 02.07.2008 10:45

Witam
Troszke szokują mnie Wasze wypowiedzi, ja start z Katowic 09.07 planuję na 18.00 i na miejscu Ciovo chcę być 10.07 w godz. 8-9 - chyba coś muszę zweryfikować swoje plany :) Katowice -Cieszyn-Bratysława,Wiedeń-Grazz-Maribor-Zagrzeb-Ciovo.
To jest 1150 km myślałem ze w 14 h to spokojnie zrobię.
Na majówce byłem we Frankfurcie nad Menem 900 km w 8,15 , teraz zakładam mniejszą średnia ale więcej jak 15 h nie chcę jechać _żona , dzieci.
miike
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 15.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) miike » 02.07.2008 11:42

Ja zawsze ale to zawsze jak sobie policzę kilometry i godziny to doliczam 20 % do czasu.
Nie ważne czy jadę do Cro, do Zakopanego, czy gdzieś indziej.
Zawsze coś wyskoczy niespodziewanego po drodze. Tu remoncik autostrady, kolejka na bramce, dłuższy obiadek :)
damiangres
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 14.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) damiangres » 02.07.2008 11:59

miike napisał(a):Ja zawsze ale to zawsze jak sobie policzę kilometry i godziny to doliczam 20 % do czasu.
Nie ważne czy jadę do Cro, do Zakopanego, czy gdzieś indziej.
Zawsze coś wyskoczy niespodziewanego po drodze. Tu remoncik autostrady, kolejka na bramce, dłuższy obiadek :)


Dokładnie, a jak dojedziesz wcześniej - to miła niespodzianka :) a nie wkurzenie, że jesteś trzy godziny po czasie :)
pozdrowionka
--
damian
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O której wyjechac?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone