Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której wyjechac?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bietka1964
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 08.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bietka1964 » 10.07.2008 06:55

To nasz dziewiczy wyjazd.Wyjeżdżajdąc z Zakopanego 14 07ok 22.00 do Breli unikniemy tych korków?Trasa przez Austrię wg WAs jest Ok?czy jednak przez Węgry?Aby się nie zakorkować powrót planujemy w piątek również po kolacji czy to dobry pomysł?
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1877
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 10.07.2008 07:12

Wszystko zależy kto z skąd i dokąd jedzie,my w tym roku nocleg po drodze w obie strony.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.07.2008 07:46

bietka1964 napisał(a):To nasz dziewiczy wyjazd.Wyjeżdżajdąc z Zakopanego 14 07ok 22.00 do Breli unikniemy tych korków?Trasa przez Austrię wg WAs jest Ok?czy jednak przez Węgry?Aby się nie zakorkować powrót planujemy w piątek również po kolacji czy to dobry pomysł?


Jeśli kierowcy/kierowców nocna jazda nie męczy to o 22.00 w poniedziałek można jechać, najgorsze korki są w soboty.
Trasa przez Austrią jest OK , tylko trzeba pamiętać , jak nie zapłacić 35 euro w Słowenii za przejazd 20 km odcinkiem autostrady.
Wyjazd w piątek po kolacji wydaje się dobrym pomysłem - korki mniej prawdopodobne niż w sobotę
(chyba ,że więcej osób wpadnie na taki dobry pomysł, wtedy z korkiem może być różnie} :wink:

Ale pamiętajcie jadąc tam i z powrotem Tata vozi polako :wink: :papa:
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 14.07.2008 11:24

Ja wyjechalem z Wrocławia o 20ej, jechalem do Primosten, ok 1300km wyszlo, dojechalem na miejsce ok 12 w południe, bardzo fajnie sie jechało.
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 21.07.2008 17:42

Jesteśmy już "PO" :(
Wyjechaliśmy z Katowic w środę 18:30 na Ciovo byliśmy czwartek ranko 9:00 po drodze postoje, zakupy w Tesco samej jazdy ok 12,5 godziny. Zero korków rewelacja trasa C/S/A/SLO (pominięcie winiet)/CRO
Droga powrotna Start z Ciovo Niedziela 18:00 w Katowicach poniedziałek 10:30 - ok 1,5 godziny przerw, wzmożony ruch do Zagrzebia - stolica wracała z Weekendu jak dla mnie.
W obu przypadkach spokojna jazda między 100 a 140 km/h.
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 512
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 21.07.2008 19:25

i ja też już "PO" (niestety) wyruszyłem 19.30 z Makarskiej w Niedzielę i w Łodzi byłem koło 13. Jazda rewelacja, choć od Makarskiej do skrętu na Autostradę lekki korek na magistrali w stronę Splitu. Dalej juz luz i tylko na Słowenii z powodu gradobicia i burzy jechało sie nie najlepiej (omijałem autostradę). W drogę do Cro wyruszyliśmy w niedzielę wczesnym popołudniem z Łodzi i w Splicie byłem parę minut po 6 rano, akurat na prom. Ngdzie nie stałem w korku, Nawet tunele w Chorwacji nie były zakorkowane. Pozdrawiam
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 22.07.2008 10:29

tomaszc_r4 napisał(a):Jesteśmy już "PO" :(
Wyjechaliśmy z Katowic w środę 18:30 na Ciovo byliśmy czwartek ranko 9:00 po drodze postoje, zakupy w Tesco samej jazdy ok 12,5 godziny. Zero korków rewelacja trasa C/S/A/SLO (pominięcie winiet)/CRO
Droga powrotna Start z Ciovo Niedziela 18:00 w Katowicach poniedziałek 10:30 - ok 1,5 godziny przerw, wzmożony ruch do Zagrzebia - stolica wracała z Weekendu jak dla mnie.
W obu przypadkach spokojna jazda między 100 a 140 km/h.

Ja też jadę na Ciovo 15.08 piątek
Jaki wybrałeś wariant objazdu słoweńskich autostrad i jak go oceniasz?
12, 5 godziny to naprawdę dobry czas.
Napisz kilka subiektywnych odczuć na temat Ciovo i okolic i co warto zobaczyć.
Pozdrawiam 8)
asik NS
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 22.07.2008 13:13

Ja nie demonizowałabym jazdy w weekendy- My wyruszyliśmy w piątek 22 do Primosten dotarliśmy bez żadnego korka ( trasa przez Węgry) wracaliśmy również w piątek wieczorem jeden korek przy bramkach w Cro max 30 min i to wszystko.( mówię oczywiście o sezonie w pełni bo wróciliśmy 3 dni temu)
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 23.07.2008 12:19

marcin10 napisał(a):Ja też jadę na Ciovo 15.08 piątek
Jaki wybrałeś wariant objazdu słoweńskich autostrad i jak go oceniasz?
12, 5 godziny to naprawdę dobry czas.
Napisz kilka subiektywnych odczuć na temat Ciovo i okolic i co warto zobaczyć.
Pozdrawiam 8)

Zjazd z autostrady w Austrii na Spielfeld do ronda potem droga nr 3 do Lenart i na Ptuj - w słoweni na tej trasie brak stacji benzynowej otwartej w nocy !!!!
Ciovo (jestem stacjonarny raczej) -ale warto Trogir - super są te uliczki, Split - stare miasto, ponoć Sibenik (nie byłem - był sąsiad z kwatery).
W zasadzie leżałem b.....em za przeproszeniem na plaży, ciepło, słońce, woda, ożulsko - to też warto :) - przerabiałem :)
marcin10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 434
Dołączył(a): 10.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin10 » 23.07.2008 13:46

tomaszc_r4 napisał(a):
marcin10 napisał(a):Ja też jadę na Ciovo 15.08 piątek
Jaki wybrałeś wariant objazdu słoweńskich autostrad i jak go oceniasz?
12, 5 godziny to naprawdę dobry czas.
Napisz kilka subiektywnych odczuć na temat Ciovo i okolic i co warto zobaczyć.
Pozdrawiam 8)

Zjazd z autostrady w Austrii na Spielfeld do ronda potem droga nr 3 do Lenart i na Ptuj - w słoweni na tej trasie brak stacji benzynowej otwartej w nocy !!!!
Ciovo (jestem stacjonarny raczej) -ale warto Trogir - super są te uliczki, Split - stare miasto, ponoć Sibenik (nie byłem - był sąsiad z kwatery).
W zasadzie leżałem b.....em za przeproszeniem na plaży, ciepło, słońce, woda, ożulsko - to też warto :) - przerabiałem :)


No to postaramy się i cosik zobaczyć i co nie co poleżeć w towarzystwie Ożujsko lub Karlovacko :D
Pozdrawiam 8)
ptasznik5
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 03.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ptasznik5 » 24.07.2008 12:09

Zależy jaką jazdę preferujesz. Jeśli lubisz jazdę nocą to polecam, jest na pewno mniejszy ruch lokalny. Jeśli lokalny ruch ci nie przeszkadza i masz auto z klimą, a wolisz jazdę w dzień, to myślę, że to bez znaczenia.
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 27.07.2008 21:39

Wtrące swoje trzy grosze.
Zawsze wyjeżdżam rano z centralnej Polski i zawsze w niedzielę, i tak mi się wydaje, że jak się jest w okolicy tuneli w nocy, to niezależnie od dnia korków nie ma. No i za każdym razem byłem za wcześnie na szukanie kwater tj. 4, 5 rano :)
pozdrav
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 30.07.2008 07:47

Ja wyjadę ok. godz 16-17 lubię jeździć nocą, a rano powitają mnie piękne widoki Chorwacji.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O której wyjechac? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone