Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

O której wyjechac?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 02.07.2008 14:34

W ub. roku, dokładnie 21/07 wracaliśmy z wakacji z wyspy Cres/Losinj i coż:2 godz opóżnienia na starcie .1,Oczekiwanie 1/2 h na mostku przy wyjeżdzie z Mali Losinj-zapomnieliśmy o tej kładce-2,prom Krk-Cres kursował tylko jeden,Póżniej, mimo GPS-a pogubilismy sie w Słowenii przed przekroczeniem granicy z Austrią.Efektywnie wracaliśmy do Krakowa ponad 16 godzin.
Obserwacje ilości turystów wjężdżających 21 lipca w ub. roku do Chorwacji ,jakos w tym roku nie napawają mnie zadnym optymizmem.
Ale luzik !!Jak pisze Damiangres-jak przyjedziemy wcześniej,będzie miła niespodzianka.
kozak71
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozak71 » 03.07.2008 11:32

Witam, planuje wyjechac 8 albo 9go lipca, 8go moge wyjechac ok. 22, tylko czy jest sens zarywac nocke ? Czy nie moze wyjechac z samego rana np. o 4. Jade pod namiot, wiec chcialbym zajechac o rozsadnej godzinie, zeby bylo jeszcze widno.
Wroclaw-czechy-Austria-Cro - makarska Baska Voda lub Orasac.
miike
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 89
Dołączył(a): 15.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) miike » 03.07.2008 12:41

Ja np. nie lubię jeździć w nocy. Tzn na krótkie trasy tak - po Polsce. Ale nie w długą trasę. Zbyt szybko się męczę. Ale wiele osób preferuje jazdę nocną do Cro. Indywidualna sprawa.
(ja nie preferuje)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 12:54

tomaszc_r4 napisał(a):Witam
Troszke szokują mnie Wasze wypowiedzi, ja start z Katowic 09.07 planuję na 18.00 i na miejscu Ciovo chcę być 10.07 w godz. 8-9 - chyba coś muszę zweryfikować swoje plany :) Katowice -Cieszyn-Bratysława,Wiedeń-Grazz-Maribor-Zagrzeb-Ciovo.
To jest 1150 km myślałem ze w 14 h to spokojnie zrobię.
Na majówce byłem we Frankfurcie nad Menem 900 km w 8,15 , teraz zakładam mniejszą średnia ale więcej jak 15 h nie chcę jechać _żona , dzieci.


Czy winietę na przejazd autostradą przez Austrię na Poczcie Polskiej w Katowicach już kupiłeś :wink: :lol:
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 03.07.2008 13:37

Janusz Bajcer napisał(a):
Czy winietę na przejazd autostradą przez Austrię na Poczcie Polskiej w Katowicach już kupiłeś :wink: :lol:

Kupię dziś lub jutro - pytałem miesiąc temu - były.
victoo
Croentuzjasta
Posty: 232
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 03.07.2008 13:45

Ja startuje z zachodniej małopolski (Gorlice) i zawsze wyjezdzam okolo godz 17-19. W Makarskiej jestem o poranku godz 7-9. Trzy razu juz tak jechałem i zawsze zero problemów. Tylko, że ja pruję przez Presov, Miskolc, Budapeszt, Zagrzeb itd
A na autostradach raczej się wlokę bo 120km/h nie przekraczam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 14:03

tomaszc_r4 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Czy winietę na przejazd autostradą przez Austrię na Poczcie Polskiej w Katowicach już kupiłeś :wink: :lol:

Kupię dziś lub jutro - pytałem miesiąc temu - były.


8O Dziwne - w Nowym Sączu i w Krakowie na Poczcie twierdzą, że zadnych zagranicznych winietek Poczta Polska nie sprzedawała i nie sprzedaje :lol:

Coś "ściemniasz" czyli inaczej :wink:

Obrazek
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 03.07.2008 15:13

Właśnie wykonałem telefon na poczte w Katowicach przy ul. Pocztowej.
Pani powiedziała, że nie sprzedają winiet zagranicznych, jedynie krajowe.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 18:55

I dobrze powiedziała - miesiąc temu też ich poczcie nie było, Tomaszowi polskie z zagranicznymi się pomyliły , albo instytucje.
Winiet zagranicznych Poczta Polaka nie sprzedaje , trudni się tym PZMot ale ma "paskarskie" ceny.
Część ludzi u nich kupuje - zakazu nie ma , przymusu też :wink: :wink:
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 03.07.2008 19:18

Hm jakby to powiedzieć - dzwoniłem na pocztę, zapytałem czy mają zagraniczne - pani kier. poczty powiedziała, że mają i mam podać kraj i za jaką cenę - jak podałem to powiedziała, żę akurat takich (A,S) nie mają.
Więc nie wiem, albo pani za przepr. niedoumiana - bo ja raczej jasno sie wyraziłem. Wyszło na wasze - nie udało mi się na pozcie winiet kupić :)
Jutro atak na PZmot
Krzyziu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyziu » 03.07.2008 19:45

a gdzie najlepiej kupić winiety? Chyba nie ma aż tak drastycznych różnic.
Kombinuje jak najlepiej udać się na Cro z ominięciem Słowenii..
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.07.2008 21:08

Tomaszu jak chcesz przepłacać - atakuj

Krzyziu - a skąd wyjeżdżasz, bo to ważne w Twojej kombinacji :lol:
Tomasz.M
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz.M » 03.07.2008 22:03

Z reguły wyjeżdżam z Gliwic ok. 19.00 i w okolicach Zagrzebia jestem najpóźniej na 4 rano.

Pozdrawiam
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 04.07.2008 00:27

JANUSZU - ważniejsz dla mnnie jest spokój żony i dzieci (ewentualny brak winietek i szukanie po stacjach - tak bywa wiem) niż pare złotych.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.07.2008 00:33

tomaszc_r4 napisał(a):JANUSZU - ważniejsz dla mnnie jest spokój żony i dzieci (ewentualny brak winietek i szukanie po stacjach - tak bywa wiem) niż pare złotych.


Co racja to racja - skoro wiesz jak bywa , kupuj w PZMocie i po kłopocie. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
O której wyjechac? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone