Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Novalja... Chorwacka Ibiza?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lechud
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechud » 01.07.2009 21:36

W obydwie strony jechałem mostem. Wracając prom nie kursował ze względu na pogodę. Mostem wydaje się szybciej, przede wszystkim w sezonie. Lecisz autostradą prawie do samego końca a poźniej ok70 km zwykłych ale dobrych dróg do samej Novalji.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2775
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 05.07.2009 10:35

Witam serdecznie.
Ja dopiero wyjeżdzam wraz z grupą znajomych do Novalji. Będziemy tam od 18.07.

Wszystko udało już się zaplanować i zorganizować pomyślałem, że mogę się z wami podzielić moimi informacjami, które udało mi się zebrać i usystematyzować.

Więc po kolei:
1. Trasa:
Przygotowana przeze mnie trasa zakłada objazd Słowenii, w której trzeba zapłacić 35 euro za przejechanie 40 km autostradą. Generalnie można nią jechać i przejechać dalej autostradą. Ja wybrałem drogę przez Czechy, Słowację, Austrię i Słowenię.
Plik do pobrania z opisem trasy, linkiem do strony w której można przygotować trasę oraz screenami obrobionymi w photoshopie z dokładnymi powiększeniami:
http://www.gastrotop.pl/cro/trasa.rar

2. Kilka słówek po chorwacku. Wiem, że teraz większość się dogaduje po angielsku ale czytałem, że starsi chorwacki po tym jak przeszli wojnę patrzą bardzo życzliwie na ludzi, którzy próbują się komunikować z nimi w ich ojczystym języku:
http://www.gastrotop.pl/cro/podstawowe_zwroty.rar

3. W tym linku znajdziecie listę ludzi, którzy wybierają się do Chorwacji - ci którzy mają CB podają swoje ksywki więc w prosty sposób idzie znaleźć kogoś kto też w tym samym czasie jedzie w podobnym do naszego kierunku a w razie jakichkolwiek problemów można znaleźć szybko pomoc w rodzimym języku:
forum/viewtopic.php?t=21509&highlight=novalja

4. To co nas coupetowców obchodzi najbardziej, czyli ceny paliw w europie ;P:
http://www.gastrotop.pl/cro/ceny_paliw.rar

5. Ogólne informacje dla kierowców i ludzi podróżujących (Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Chorwacja)
http://www.gastrotop.pl/cro/informacje_dot._krajow.rar

6. Jako, że Novalja leży na Pagu (wyspa) trzeba się na nią dostać promem (jest most ale szkoda nadkładać drogi)
W pliku jest rónież link do firmy, która obsługuje promy i można na ich stronie znaleźć wszystkie możliwe połączenia promowe w Chorwacji:
http://www.gastrotop.pl/cro/prom_na_pag.rar


Mam nadzieję, że komuś pomogę...
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 05.07.2009 20:09

W Novaliji byłem w zeszłym roku. Tutaj jest moja mała relacja: forum/viewtopic.php?t=20017&highlight=
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to z chęcią odpowiem :)
dudu
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 14.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudu » 15.07.2009 12:54

Pytanie CZy niedaleko zrce i Novalji jest inny Camping Niz " STRASKO " ??
evil
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 18.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) evil » 15.07.2009 13:12

sviva napisał(a):Witam serdecznie.
Ja dopiero wyjeżdzam wraz z grupą znajomych do Novalji. Będziemy tam od 18.07.

Wszystko udało już się zaplanować i zorganizować pomyślałem, że mogę się z wami podzielić moimi informacjami, które udało mi się zebrać i usystematyzować.

Więc po kolei:
1. Trasa:
Przygotowana przeze mnie trasa zakłada objazd Słowenii, w której trzeba zapłacić 35 euro za przejechanie 40 km autostradą. Generalnie można nią jechać i przejechać dalej autostradą. Ja wybrałem drogę przez Czechy, Słowację, Austrię i Słowenię.
Plik do pobrania z opisem trasy, linkiem do strony w której można przygotować trasę oraz screenami obrobionymi w photoshopie z dokładnymi powiększeniami:
http://www.gastrotop.pl/cro/trasa.rar

2. Kilka słówek po chorwacku. Wiem, że teraz większość się dogaduje po angielsku ale czytałem, że starsi chorwacki po tym jak przeszli wojnę patrzą bardzo życzliwie na ludzi, którzy próbują się komunikować z nimi w ich ojczystym języku:
http://www.gastrotop.pl/cro/podstawowe_zwroty.rar

3. W tym linku znajdziecie listę ludzi, którzy wybierają się do Chorwacji - ci którzy mają CB podają swoje ksywki więc w prosty sposób idzie znaleźć kogoś kto też w tym samym czasie jedzie w podobnym do naszego kierunku a w razie jakichkolwiek problemów można znaleźć szybko pomoc w rodzimym języku:
forum/viewtopic.php?t=21509&highlight=novalja

4. To co nas coupetowców obchodzi najbardziej, czyli ceny paliw w europie ;P:
http://www.gastrotop.pl/cro/ceny_paliw.rar

5. Ogólne informacje dla kierowców i ludzi podróżujących (Czechy, Słowacja, Austria, Słowenia, Chorwacja)
http://www.gastrotop.pl/cro/informacje_dot._krajow.rar

6. Jako, że Novalja leży na Pagu (wyspa) trzeba się na nią dostać promem (jest most ale szkoda nadkładać drogi)
W pliku jest rónież link do firmy, która obsługuje promy i można na ich stronie znaleźć wszystkie możliwe połączenia promowe w Chorwacji:
http://www.gastrotop.pl/cro/prom_na_pag.rar


Mam nadzieję, że komuś pomogę...


Dzieki za bardzo przydatne informacje :D link do punktu 5 się nie otwiera ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.07.2009 14:16

dudu napisał(a):Pytanie CZy niedaleko zrce i Novalji jest inny Camping Niz " STRASKO " ??

W pobliżu jest jeszcze Simuni
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 18.07.2009 18:30

Odnośnie plaży Zrce jako małej Chorwackiej Ibizy ;)

Wg. mnie na takie miano jak najbardziej zasługuje ;) Szczgólnie Papaya Club ;) Ja będę tam napewno na koncercie Armina Van Buurena, a jeśli się uda to na Tiesto również ;) zwykłe imprezki też zaliczę :D

Obrazek
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 18.07.2009 18:38

Pag - chorawcka IBIZA
Hvar- chorwacka MAJORKA
Dubrownik - chorwacka Wenecja
Goli Otok - chorwackie Alcatras
Opatia - chorwacka Nicea czy coś tam...

To głupie tak wszystko porównywać od czegoś tam...

Te miejsca same w sobie zasługują na uwagę i nie wymagają takich porównań!!!
Karol099
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 628
Dołączył(a): 25.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karol099 » 18.07.2009 18:51

Tomasz W napisał(a):Pag - chorawcka IBIZA
Hvar- chorwacka MAJORKA
Dubrownik - chorwacka Wenecja
Goli Otok - chorwackie Alcatras
Opatia - chorwacka Nicea czy coś tam...

To głupie tak wszystko porównywać od czegoś tam...

Te miejsca same w sobie zasługują na uwagę i nie wymagają takich porównań!!!


Kolega widzę mądrzejszy od piątoklasisty... Nie chodzi tutaj o to że te miejsca nie są wyjątkowe. W takich porównaniach chodzi o to żeby przybliżyć innym czego mogą się spodziewać po tych miejscach.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 20.07.2009 13:02

Karol, czekam niecierpliwie na twoje opisy z podróży.
Sami wybieramy sie tam ale dopiero 22.08 na 5 dni,
jestem ciekawy czy w takiej imprezowej miejscowości też jest tak łatwo znaleść nocleg jak wszędzie w Cro , czy ceny obiadów są jeszcze wyższe :)
jak te cluby , czy rzeczywiście tak jak w netcie to wszystko wygląda :)
opisz wszystko
EdiSk8
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 28.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) EdiSk8 » 20.07.2009 17:52

ja śmigam 5 sierpnia i mam zamiar też zaliczyć jakieś porządne imprezki na Zrce :D jak są normalne party to wlot za free do papaya i aquarius ?
Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 20.07.2009 18:19

Karol099 napisał(a):
Tomasz W napisał(a):Pag - chorawcka IBIZA
Hvar- chorwacka MAJORKA
Dubrownik - chorwacka Wenecja
Goli Otok - chorwackie Alcatras
Opatia - chorwacka Nicea czy coś tam...

To głupie tak wszystko porównywać od czegoś tam...

Te miejsca same w sobie zasługują na uwagę i nie wymagają takich porównań!!!


Kolega widzę mądrzejszy od piątoklasisty... Nie chodzi tutaj o to że te miejsca nie są wyjątkowe. W takich porównaniach chodzi o to żeby przybliżyć innym czego mogą się spodziewać po tych miejscach.


O co chodzi to ja się domyślam i bez nieocenionych uwag Kolegi Opiekuna :lol:

Co nie zmienia faktu, że takie są moje odczucia po przeczytaniu podobnych porównań. A tego forum używam między innymi do zaprezentowania moich odczuć.
Pozdrawiam :wink:
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 21.07.2009 11:37

jakie sa ceny alkoholi w tych clubach? papaya i aquaris? oraz koszt wejscia ?
zna ktoś bo na stronach nic nie ma
Kometa
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kometa » 22.07.2009 20:55

i czy orientuje się ktoś czy można kupić bilet tylko na koncert Tiesto? A nie 4dniowy.
jarekrk
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarekrk » 22.07.2009 22:36

tak sobie myśle Novaljia to jest małe miasteczko 3400 osob wg wikipedi, a pewnie w wakacje to tam drugie tyle jest turystów:)

czemu to jest tak mało popularna miejscowość , mało inforamcji na CRo.pl o niej jest,
ciekawi mnie czy tam też jest tak dużo kwater jak wszędzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Novalja... Chorwacka Ibiza? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone