Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nin kolo Zadaru jak tam jest?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bormio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.05.2008
Nin kolo Zadaru jak tam jest?

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormio » 14.05.2008 12:49

Witam. Chciałbym się w tym roku wybrać od miejscowości Nin w rejonie Zadaru. Czy są tam dobre warunki na pobyt z 2,5 letnim dzieckiem? Chodzi oczywiscie o plaże. Widziałem pare fotek z tamtego tejonu i wyglądało to nawet ciekawie,stąd moja decyzja żeby tam pojechać. Potrzebuję jednak konkretnych opini.
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 14.05.2008 17:02

witam

Nin i okolice na pobyt z małym dzieckiem to akurat dobry wybór. Rejon ten "słynie" z piaszczystych plaż ( oczywiście nie mylić z piaskiem bałtyckim :) )
ale nie o to chodzi , głownie rzecz w tym że zejścia do wody są bardzo łagodne i są bardzo długie płycizny.
Masz już wybraną kwaterę czy się rozglądasz ?
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1625
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 14.05.2008 18:12

Z tego co pamiętam w okolicach Ninu jest jakaś laguna (kawałek za miasteczkiem w stronę przeciwną niż Zadar) tam jest płytko i piaszczyście. Mnie osobiście Nin bardzo się podobał (mimo, że byłam tam właściwie przejazdem przez około 2h) - taka spokojna, leniwa mieścinka, która ma coś w sobie. Oczywiście ktoś o tym samym Ninie może powiedzieć "dziura zabita dechami" ale wszystko zależy od tego co kto woli.
bormio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormio » 14.05.2008 22:05

Na razie się rozglądam za kwaterą, mam nawet coś na oku. Ale jeżeli masz "rysiek" coś wartego polecenia to wezmę pod uwagę.
rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 15.05.2008 21:14

bormio napisał(a):Na razie się rozglądam za kwaterą, mam nawet coś na oku. Ale jeżeli masz "rysiek" coś wartego polecenia to wezmę pod uwagę.



Witam

Byliśmy w Ninie dwukrotnie, nie mieszkaliśmy jednak w samej miejscowości tylko jakieś 1,5 km dalej . Osada nazywa się Ninski Stanovi - to praktycznie wioska (administracyjnie należy do Ninu) i chociaż na plażę trzeba dojeżdżać to miejsce jest fantastyczne a gospodarze jeszcze bardziej.
bormio
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 13.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bormio » 16.05.2008 22:55

Dzieki za informacje. Wychodzi, że na pobyt z dzieckiem miejsce będzie się nadawać. Szkoda tylko, że nie ma tam jakiej promenady nadmorskiej na której można wieczorem pospacerować lub przysiąść. Chyba muszę temat przemyśleć. Oczywiście mógłbym jechać na Krk plaża Baśka, gdzie byłem w zeszłym roku, ale wolę poznawać nowe miejsca. Na razie muszą być to miejsca z piaszczystymi plażami z uwagi na malucha mimo iż osobiście preferuję plaże kamieniste z przejrzystą wodą bo lubie popływać z maską i rurką. :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108003
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2008 23:38

rysiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 394
Dołączył(a): 11.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) rysiek » 18.05.2008 19:04

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Janusz - dzięki za filmik - to kwintesencja Ninu i okolic a to kilka zdjęć
Brama wejściowa na stare miasto,Biskup Grzegorz Ninski i kościół św. krzyża -najmniejsza katedra na świecie i wreszcie słynne piaszczyste plaże.
A co do promenady nadmorskiej- to może nie jest to Baska ale zapewniam że jest gdzie pospacerować i przysiąść na kawę
My lubimy Nin


Pozdrawiam - rysiek
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 19.05.2008 22:40

Super miasteczko, po sezonie naprawdę fajnie.
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1625
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 20.05.2008 10:47

Iwona_PB napisał(a):po sezonie naprawdę fajnie.


Ja byłam w sezonie (II połowa sierpnia) i też było napawdę fajnie. W miasteczku wczesnym popołudniem kręciło się może 5 turystów (z czego nas dwoje :wink: ) i generalnie zionęło specyficznym, południowym spokojem (chyba że ktoś ma zupełnie odmienny pogląd to taką samą sytuację nazwie nudą), którego próżno było szukać gdzie indziej.

Jak teraz zobaczyłam zdjęcia plaży to zaczynam żałować, że nie zdedycowaliśmy my się pogrzać trochę w słoneczku :( .
roksana_l
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 04.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) roksana_l » 10.06.2008 19:53

W tamtym roku spędziliśmy jedną noc na kempingu w Ninie.
Według mnie jest to miejsce odpowiednie na pobyt z małym dzieckiem- właśnie za względu na piaszczyste plaże i łagodne zejścia do wody. Jednak dla nas, nie bardzo- zero życia pod wodą :)
Również byliśmy tam w sezonie- lipiec- i jakoś nie zauważyłam tłumów ludzi. Ciche i spokojne miasteczko.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nin kolo Zadaru jak tam jest?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone