Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nin i błękitna laguna

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Włóczykij_nh
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 05.03.2019
Nin i błękitna laguna

Nieprzeczytany postnapisał(a) Włóczykij_nh » 05.03.2019 18:23

Witam wszystkich serdecznie,

jesteśmy ze znajomymi na etapie planowania wakacji. Padło na Chorwację :)
Miałem przyjemność już zwiedzić kilka fajnych miejsc w Chorwacji min zaliczona cała Istria, rejony w okolicach Makarskiej.
Tym razem padło na Nin. Trochę spontanicznie zaklepaliśmy sobie miejsce bo trafiło się coś fajnego w dobrej cenie więc szybka decyzja bez zgłębiania co tam jest i czy równie fajnie jak gdzie indziej (z góry założyliśmy że tak).
Jedziemy w dwie rodzinki z małymi dziećmi (4l.), trochę późno na takie pytanie ale... Czy zdaniem osób znających Nin i jego okolice, warto spędzić tam 10 dni urlopu?? Nie szukamy głośnego nocnego życia, zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, fajnej piaszczystej plaży (z tym w Chorwacji trochę słabo), oczywiście miło jak popołudniami będzie się można gdzieś wybrać na dobry obiad czy kawę - do przytulnej kawiarenki czy restauracji.

Ponad to, chciałbym się poradzić, będąc tam gdzie warto jechać, co zobaczyć, zwiedzić ??
Jedziemy na kołach więc jeżeli w okolicy jest coś fajnego, co grzechem było by nie zobaczyć , to dobrze się wcześnie rozeznać i przygotować :)

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie cenne wskazówki i informacje.
Pozdrawiam
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1260
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 06.03.2019 21:21

Włóczykij_nh napisał(a):Witam wszystkich serdecznie,

jesteśmy ze znajomymi na etapie planowania wakacji. Padło na Chorwację :)
Miałem przyjemność już zwiedzić kilka fajnych miejsc w Chorwacji min zaliczona cała Istria, rejony w okolicach Makarskiej.
Tym razem padło na Nin. Trochę spontanicznie zaklepaliśmy sobie miejsce bo trafiło się coś fajnego w dobrej cenie więc szybka decyzja bez zgłębiania co tam jest i czy równie fajnie jak gdzie indziej (z góry założyliśmy że tak).
Jedziemy w dwie rodzinki z małymi dziećmi (4l.), trochę późno na takie pytanie ale... Czy zdaniem osób znających Nin i jego okolice, warto spędzić tam 10 dni urlopu?? Nie szukamy głośnego nocnego życia, zależy nam przede wszystkim na ładnych widokach, fajnej piaszczystej plaży (z tym w Chorwacji trochę słabo), oczywiście miło jak popołudniami będzie się można gdzieś wybrać na dobry obiad czy kawę - do przytulnej kawiarenki czy restauracji.

Ponad to, chciałbym się poradzić, będąc tam gdzie warto jechać, co zobaczyć, zwiedzić ??
Jedziemy na kołach więc jeżeli w okolicy jest coś fajnego, co grzechem było by nie zobaczyć , to dobrze się wcześnie rozeznać i przygotować :)

Z góry bardzo dziękuje za wszystkie cenne wskazówki i informacje.
Pozdrawiam


Cześć.
W Nin Byłem w Sierpniu 2018, dwie rodziny i też małe dzieci, a przynajmniej część z nich.
Mi się podobało. Plaże piaszczyste, woda bardzo płytka, ciepła, trochę mętna ale dla dzieci (4 lata) to chyba obojętne.
Jest pare fajnych knajpek z dobrym jedzeniem i piwem (nie podam nazw bo nie pamiętam), pare starych budowli, pomników, plac zabaw dla dzieci na pewno jest jeden. W dwa popołudnia miasteczko ogarniecie.
Możecie popłynąć na spotkanie z delfinami Na wyspę Veli Rat (jednym z organizatorów jest polak, co wieczór stał na deptaku w mieście). Wycieczka całodniowa.
Okolica, ta bliska, to Vir, Zaton, Privlaka, plaże bardziej żwirowe, czasem beton, było ciekawie, ale nie byliśmy na wszystkich.
Dzień lub dwa możecie poświęcić na wyspę Pag, niedaleko od Nin-u i wiele pięknych plaż (czytaj na forum), i oczywiście bardzo dobry ser owczy i jagnięcina z rożna. Pycha.
Dalsze wycieczki to np. Zadar, ale bardziej dla dorosłych, troche chodzenia, wielu turystów. Skradin i wycieczka statkiem na wodospady krka-ciekawe, ale z małymi dziecmi może być cięzko. Ścieżki kręte, czasem wąskie, schody i tyyyysiące ludzi. Tłok, i kolejki wszędzie. (Najlepiej jechać z samego rana, jest mniej turystów)

Czy polecam Nin?
Tak, choć sam przed wyjazdem do Nin-u czytałem negatywne opinie o tym mieście,
to wiem, że to czy będzie się wam tam podobało, czy nie, to tylko od was samych, i pogody, będzie zależało.
Zyczę miłego pobytu i pozdrawiam. :D
Luki88
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 31.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki88 » 07.03.2019 01:30

Witam jak najbardziej Nin na tak.Duzo piaszczystych plaż ładne muszle mozna wyłowić i mnóstwo krabow.
Obowiązkowo Zadar do zwiedzenia który jest magiczny...
Blisko jest na Pag + Lun gdzie polecam zachód słońca.
W Nin rakija dobrze smakuje :D .
Calkiem spoko widoki w Zaton.Aaa i żólwie spacerują po drogach w dużych ilościach.
Jesli z dzieciakami to plaże w Ljubac/Krneza polecam. :boss:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1482
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 07.03.2019 12:45

Myślę, że będziecie zadowoleni. W Ninie plaże są bardzo rozległe, a kąpieliska idealne dla dzieci. Piasek jest dosyć gruboziarnisty, zdecydowanie mniej przyjemny niż nad Bałtykiem (nie radzę tam zakładać butów do kąpieli, bo można sobie tym piachem obetrzeć stopy, w okolicach Ninskiej Laguny spokojnie można wchodzić do wody boso). Warto też przejechać się na Pag i spróbować poplażować na którejś z łatwiej dostępnych plaż kamyczkowych. Jest tu na forum też kilka relacji z nieodległego Zatonu, gdzie jest mnóstwo atrakcji dla dzieci. A i w samym Zadarze blisko promenady jest plac zabaw. :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.03.2019 12:56

Janusz zapodał kompendium wiedzy w linkach.
W skrócie ta błękitna laguna to tak trochę marketingowo.
Jeżeli zależy Wam tylko na wypoczynku dzieci to jak najbardziej bo tam jest woda płytka i piaszczyste plaże.
Ale widokami Nin nie grzeszy.
Dobra baza wypadkowa do Zadaru i kilku super plaż Pagu.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 464
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.03.2020 12:06

Czy pomiędzy plażami Kraljičina i Ždrijac jest możliwość przejścia w bród? Czy ten wodny przesmyk jest głęboki, jak z prądami morskimi i dnem (zapadliska, dziury)?

Nin plaże.jpg


Rozważam nocleg na wsch. od Ninu, a nie chce mi się obchodzić całego Ninu, żeby dostać się na Plażę Królowej (wyjazd bez auta).
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 22.03.2020 13:17

Jest tam wytyczony tor podejścia do portu, więc sądzę że jest tam zbyt głęboko na przejście.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 464
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 24.03.2020 21:01

Tak mi się wydawało, że jakieś łódki widziałem w tej wewnętrznej lagunie, a te pewnie jakoś muszą na pełne morze się wydostać. Miałem tylko nadzieję, że to tylko jakieś małe płaskodenne skorupki... ale w sumie to byłoby mało logiczne, żeby jakieś jachty, kuterki itp. nie mogły się przeprawić na morze :( więc pozostaje iść dookoła.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone