Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nieważny D.O. - pilne :!:

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
flaming
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2011
Nieważny D.O. - pilne :!:

Nieprzeczytany postnapisał(a) flaming » 12.09.2011 02:14

Ahoj,

śledzę forum od jakiegoś czasu, przyszedł czas na wyjazd do Chorwacji, trochę spontan :)

Pojawił się niestety problem, spory. Nie mam paszportu, a właśnie się zorientowałem, że dowód był ważny do 25.07.2011 czyli jest nieważny! :x

Nie wiem co możecie mi poradzić, czy jest szansa na wjechanie (czy raczej wyjechanie z węgier i potem wjazd do węgier - EU) na prawo jazdy (znaczek EU), bądź najzwyczajniej w świecie na ten nieważny dowód? Czy ktoś to skrupulatnie kontroluje czy raczej nie...? Jakie macie doświadczenia? Czytałem jedną relację, gdzie ktoś napisał, że babka na granicy węgierskiej zwróciła uwagę na nieważny dowód, ale mieli paszport...

Może ktoś miał taką sytuację i może coś bliżej napisać...

Nie ukrywam, że jestem załamany, nie mówiąc o tym, że już mam sajgon w domu ze strony dziewczyny, ale fakt, nie dopilnowałem. :roll: :?

Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.09.2011 07:31

Patrz tu.

Musisz mieć dowód lub paszport.
flaming
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flaming » 12.09.2011 08:43

ok, wiem, że muszę mieć, ale raczej pytam, czy sprawdzają daty ważności na granicy, czy raczej nie, jak wygląda kontrola teraz we wrześniu, czy tez puszczają czy kontrolują. Czy jest szansa, żeby w takiej sytuacji pokazać prawko i ugadać babkę/kolesia (bo z wyjazdem już nie będzie problemu) czy raczej nie.

Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.09.2011 09:10

flaming napisał(a):ok, wiem, że muszę mieć, ale raczej pytam, czy sprawdzają daty ważności na granicy, czy raczej nie, jak wygląda kontrola teraz we wrześniu, czy tez puszczają czy kontrolują. Czy jest szansa, żeby w takiej sytuacji pokazać prawko i ugadać babkę/kolesia (bo z wyjazdem już nie będzie problemu) czy raczej nie.

Pozdrawiam


Chybił-trafił.
Chorwat będzie miał to w nosie,ale Węgier może Cię wyhaczyć.
Chociaż nie musi.
adrian1
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adrian1 » 12.09.2011 10:18

Poczytaj o paszporcie tymczasowym, to Cię może uratować. Inaczej nie polecam.
crodream
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 27.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) crodream » 12.09.2011 12:04

My przekraczaliśmy granicę wczoraj, czas jaki celnik poświęcił na sprawdzenie dokumentów (powrót) wystarczył maksymalnie na przeczytanie może jednego nazwiska - sprawdzili tylko czy liczba dokumentów które dostali do ręki zgadza się z liczbą osób w aucie. Na wjeździe żadna ze stron ani słoweńska ani chorwacka nawet nie raczyła wziąć dokumentów do ręki tylko machali żeby jechać dalej. Przejście Macelij.
Jednak nie sugeruj się tym aby jechać na nieważnym dowodzie wszystko zależy od indywidualnego "widzimisię" celnika, rozczarowanie może być ogromne - pokombinuj j/w z tymczasowym paszportem.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 12.09.2011 12:16

Witam.
Wszystko zalezu od tego na kogo trafisz na granicy. Według mnie to loteria ale chyba nie masz wyjscia musisz sprawdzić co będzie. Niekiedy nie patrza wogóle, nawet nie wołają dokumentów, nieraz biorą dokumenty do ręki i licza z ilością osób, nieraz patrza na zdjęcia, być może patrza tez na date wazności, nie wiem bo nie jestem w stanie odczytać z twarzy co czytają z dowodu. Powtarzam nie ma reguły, jedź na żywioł jak Cię nie wpuszczą wtedy bedziesz sie martwił, ktoś tu pisał ze paszport tymczasowy, moze to jest wyjscie.
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 12.09.2011 12:31

Jak się zorientuje i Cie zawróci zawsze możesz odczekać 15-20 min i podjechać do innego okienka - może się udać. Byłam już świadkiem, że na jednym okienku na dowód nie wpuścili, a za 15 min. na innym okienku spokojnie przejechali.
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 12.09.2011 12:35

Właściwie to możesz próbować, aż do skutku. W końcu musi się udać.:)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.09.2011 12:35

Bonuz napisał(a):Właściwie to możesz próbować, aż do skutku. W końcu musi się udać.:)


A jak nie to zostaje Ci jeszcze jedna opcja.
Taran. :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.09.2011 12:40

anakin napisał(a):
Bonuz napisał(a):Właściwie to możesz próbować, aż do skutku. W końcu musi się udać.:)


A jak nie to zostaje Ci jeszcze jedna opcja.
Taran. :wink:


Albo zielona...


...gorzej jak wezmą Cię za terrorystę. :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2011 12:41

Można też nadłożyć drogi i przejechać innym przejściem. Generalnie to w tym roku jak już ktoś spoglądał do paszportów to tylko do tego od córy. Wybieraj takie okienko gdzie jest facet, kobity są z reguły bardziej dociekliwe :wink:
Bonuz
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 27.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bonuz » 12.09.2011 13:04

Chyba to jest rozwiązanie, bramki z facetami.
flaming
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flaming » 12.09.2011 13:33

Dzięki wielkie za rady, spróbuję zaraz załatwić dowód, coś na szybko i zobaczymy, paszport lipa, bo żeby wyrobić jakikolwiek paszport musisz mieć dowód :lol:

A jak nie to na żywioł, zresztą tak chciałem jechać, ale kobita się uparła, że nie... :roll:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.09.2011 13:37

flaming napisał(a):A jak nie to na żywioł, zresztą tak chciałem jechać, ale kobita się uparła, że nie... :roll:


W tym przypadku to Ty się jej lepiej posłuchaj,bo jak Was nie wpuszczą ............to tornado po Tobie pewnie przejdzie! :lol:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Nieważny D.O. - pilne :!:
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone