Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niepełnosprawni w cro

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006
Niepełnosprawni w cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 19.11.2006 23:40

Ponieważ wybieram się do cro z osobą niepełnosprawną interesuje mnie w jaki sposób jest to traktowane w Chorwacji. np. w Słowacji na wszystkich płatnych parkingach kierowca przewożący osobę niepełnosprawną nie płaci za postój nawet jeżeli stoi na innym miejscu niż wyznaczone. W Polsce nawet gdy jest bardzo duży parking nie płaci się tylko za miejsce wyznaczone, a takie miejsce jest często tylko jedno. Jeżeli macie jakieś doświadczenia, lub macie jakąś wiadomość na ten temat napiszcie o tym.
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 10.06.2007 23:33

Interesuje mnie każda informacja nawet taka czy w CRO są wyznaczone miejsc dla inwalidów.
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 29.08.2007 19:11

Właśnie wróciłem z CRO i muszę przyznać, że z miejscami parkingowymi nie jest źle. Nie płaciłem za żaden postój nawet w strefie płatnej mimo iż nie stałem ma miejscu wyznaczonym. Jeżeli macie w tym temacie pytania chętnie odpowiem.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 29.08.2007 19:50

Ja w tym roku na kilka minut zatrzymalem sie przed apartamentem jakies kobiety,a ta chodzila obok auta i machala rekama cos klekoczac ;).Nie slyszalem, co mowi, bo disel wlaczony zeby klima chlodzia ;).Karte parkingowa wyciagalem, ale liczylem sie z tym, ze moga to o....ac i wlepic mandat.
Robert Baran
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert Baran » 29.08.2007 22:36

:D ja uważam iż w dużych miastach jest żle jeśli chodzi o miejsca parkingowe. W Dubrowniku nie można powiedzieć iż jest żle. trzeba rzec_ porzućcie wszelką nadzieję. tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! do tego laweta z dżwigiem skrzętnie wybierająca samochody turystów spośród samochodów chorwackich jakby przypadkiem omijanych-kpina! A co do niepełnosprawnych-na jeziorach plitwickich byłem na campie Corana. toaleta dla niepełnosprawnych- zlew zatkany i biegają czarne i szybkie robale a o cenie aż szkoda mówić! za 5os. w tym 3 dorosłe bez prądu 50 euro za dobę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 30.08.2007 09:07

Jednym słowem niepełnosprawni nie mają łatwo iść przez życie. Na innym z postów poruszony został temat przejazdu niepełnosprawnych po Chorwackich autostradach. Właśnie tam pokazana została i opisana strona dotycząca zwolnienia z opłat dla osób niepełnosprawnych. Wyjeżdżając z autostrady w okolicach Splitu pokazałem taką kartę i usłyszałem możesz sobie pokazywać a zapłacić i tak musisz. W czasie przejazdu tylko w Słowacji nie musiałem płacić za autostradę.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 30.08.2007 09:43

Te ulgi dla ON na autostradach w Cro, to tylko dla Chorwatow, nawt nie probuje wyciagac karty i sie tlumaczyc, bo za plecami sznur spragninonych slonca europejczkow ;)...zatrabili by mnie ;).
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.08.2007 09:59

WLODEK40K napisał(a): W czasie przejazdu tylko w Słowacji nie musiałem płacić za autostradę.


Czy na taki wolny przejazd jest jakiś paragraf :?:
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 30.08.2007 17:49

Tego nie wiem. Ja przed wjazdem na autostradę spytałem się policjantów okazując im kartę parkingową. Oni powiedzieli mi żeby nie płacić.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.08.2007 18:21

OK
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 30.08.2007 18:41

WLODEK40K napisał(a):Tego nie wiem. Ja przed wjazdem na autostradę spytałem się policjantów okazując im kartę parkingową. Oni powiedzieli mi żeby nie płacić.


A co m do tego Policja?. Podjezdzam do bramki jest szlaban, place i jade innego wyjsca nie ma.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 30.08.2007 18:49

Lubuszanin napisał(a):
WLODEK40K napisał(a):Tego nie wiem. Ja przed wjazdem na autostradę spytałem się policjantów okazując im kartę parkingową. Oni powiedzieli mi żeby nie płacić.


A co m do tego Policja?. Podjezdzam do bramki jest szlaban, place i jade innego wyjsca nie ma.


Na Słowacji, o której była mowa, to niewykonalne z racji braku bramek :)
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 30.08.2007 19:04

Na Słowacji są winiety, które sprawdza policja i od nich zależy czy zapłacisz za ich brak czy też nie. Dlatego uważam że jeżeli policja stwierdziła żeby nie płacić, ja po prostu nie płaciłem
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 30.08.2007 19:29

WLODEK40K napisał(a):Na Słowacji są winiety, które sprawdza policja i od nich zależy czy zapłacisz za ich brak czy też nie. Dlatego uważam że jeżeli policja stwierdziła żeby nie płacić, ja po prostu nie płaciłem


Ups sorry zapomnialem, ze niektorzy jezdza przez Slowacje ;).
WLODEK40K
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 19.11.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) WLODEK40K » 14.04.2008 21:19

Witam ponownie!
Ponieważ zbliża sie czas wyjazdów do CRO proponuję, żeby osoby które mają jakąś wiedzę na temat podróży osób niepełnosprawnych, wypowiedzieli się w tym poście i podzielili się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Niepełnosprawni w cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone