Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niedlugo wyjazd do Cro. Kilka pytan pomocy

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008
Niedlugo wyjazd do Cro. Kilka pytan pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.08.2008 16:48

Witam. Za tydzien z hakiem wybieram sie do Cro na ciovo. Mam kilka pytan. Zebralem juz w sumie wszystko, ale mam jeszcze kilka watpliwosci i chcialbym je tutaj rozwiac :) Napisze kilka pytan w punktach i odpowiadajcie tez w punktach wtedy bedzie bardziej czytelne:

1. Jesli chodzi o objazd autostrady w Slowenii to biore pod uwage dwie mozliwsci i nie wiem ktora lepiej wybrac:
I - W austrii opuszczam A9 droga 228 na Spielfeld. Droga B67 przejezdzam granice ze slowenia. w slowenii jade droga 437 az do ronda przed mariborem. Na rodzie w lewo na droge nr 3 i za chwile w prawo. Przejezdzam pod autostrada i wjezdzam na ul Sentilijska Cesta, potem Partizanska, nastepnie w lewo na Tivota Cesta i na koncu w lewo na Ptujska Cesta droga nr 1 i jade w kier Ptuj i granicy z Chorwacja.

II - W austrii opuszczam A9 droga 228 na Spielfeld. Droga B67 prosto i przejezdzam granice Austria-Slowenia. Jade droga 437 az do ronda przed Mariborem. Na rodzie w lewo i jade droga nr 3 na Lenart i tam skrecam w prawo na droge 229 na Ptuj. Po wyjechaniu na wproet droga z miasta na duzym skrzyz E59 w lewo wjezdzajac na droge E59 czyli wracam na stara droge w kier granicy w Chorwacja.

Ktora lepiej pojechac?

2. Jesli jade na Ciovo przez Czechy, Austrie, Slowenie, Chorwacje to w jakich miejscach najlepiej kupowac winiety? i gdzie beda mi potrzebne? Dla tych co byli w tym roku to powinni wiedziec.

3. Ile Euro/Kun przeznaczyc na winiety i oplaty po drodze na Ciovo?

Narazie tyle pozdrowka :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2008 16:57

Będzie bardziej czytelne , jak napiszesz post zgodnie z pkt. 4 regulaminu forum.

Jeśli czytałeś forum , to na wszystkie Twoje pytania są odpowiedzi :!:

Na razie tyle - pozdrowionka :)
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 23.08.2008 17:08

Janusz Bajcer napisał(a):Będzie bardziej czytelne , jak napiszesz post zgodnie z pkt. 4 regulaminu forum.

Jeśli czytałeś forum , to na wszystkie Twoje pytania są odpowiedzi :!:

Na razie tyle - pozdrowionka :)


ale rozni ludzie pisza roznie..dlatego chce sie zapytac. Wiem ze sa ale tu chce konkretniej, aby doradzili ktora. :)
pozdr
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 24.08.2008 10:09

Pomoze kto? :/
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2008 10:52

Janusz ci poradził co robić - chyba jasne
artmal
Odkrywca
Posty: 101
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) artmal » 24.08.2008 11:53

pkt. 4 mówi o używaniu polskich znaków , może dlatego cię ignorują
Johnas
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Johnas » 24.08.2008 13:17

Oczywiście, że różni ludzie piszą różnie bo to tak jakbyś zapytał który samochód kupić -można pisać i pisać. Ja jechałem trasą Mureck-Lenart-Ptuj bo był to początek sierpnia w sobotę i jechanie wtedy przez Maribor i Ptujską Cestą to byłby czysty masochizm ale we wrześniu i jeszcze może w inny dzień tygodnia to pewnie wybrałbym najkrótszą trasę czyli wariant I z tych co napisałeś. Uważam, że w Twoim wypadku jechanie z Kołobrzegu przez całą Polskę i Czechy jest bez sensu -stracisz mnóstwo czasu. Ja wybrałbym szybką i bezproblemową trasę przez Niemcy -przejście w Kołbaskowie i potem same autostrady -Berlin-Lipsk-Hof-Regensburg-Wels-Graz itd. Winiety kupuje się w zależności od trasy jaką się jedzie -tu też różni ludzie piszą różnie bo do Chorwacji to można jechać naprawdę wieloma drogami.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Niedlugo wyjazd do Cro. Kilka pytan pomocy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone