Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niebezpieczeństwa w Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005
Niebezpieczeństwa w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 19.02.2006 15:55

Już nie proponuję - temat jest nieprzydatny, wywołuje efekt odwrotny do zamierzonego :-)
Ostatnio edytowano 19.02.2006 21:54 przez Ob.Serwator, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.02.2006 16:21

Napisz, kiedy jedziesz do Cro. Wtedy ja na pewno zostaję w Polsce!!!!!

Przyciągasz do siebie nieszczęścia :wink:

Troszkę więcej wyobraźni nie zaszkodzi.

Uważaj na siebie.

FUX
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.02.2006 17:02

Fuxie, z wyjątkiem p.2 to były rzeczy nie do uniknięcia, największa wyobraźnia by nie pomogła :)

Polecam jeszcze ten temat, Ob.Serwatorze, mógłbyś nawet tam dopisać swoje opisy bo doskonale tam pasują :)

Niezła jazda po bandzie jeszcze jest tu, niestety foty wcięło ale i tak się super czyta...
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 19.02.2006 18:11

FUX napisał(a):Napisz, kiedy jedziesz do Cro. Wtedy ja na pewno zostaję w Polsce!!!!!

Przyciągasz do siebie nieszczęścia :wink:
FUX

- więc w tym roku siedzisz w Ojczyźnie ;-)

FUX napisał(a):Troszkę więcej wyobraźni nie zaszkodzi.
FUX

- dobre! gdyby to tylko od "wyobraźni" zależało :-D Zapewneś prorok jaki?

FUX napisał(a):Uważaj na siebie.
FUX

- nie omieszkam skorzystać z porady ;-)
BTW do - Zawodowca - poczytałem wskazany przez Ciebie wątek. Faktycznie mój opis bardziej by się tam nadawał. Widzę, że także miałeś przygody :-) Swoją drogą "podziwiam" sztywniaków nie mających do siebie dystansu - są hiperpoprawni, przewidujący i taaacy inteligentni. W rzeczywistości popełniają różne kiksy, jak praktycznie każdy, ale przyznać się, z odrobiną autoironii, ponad ich siły. :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.02.2006 20:18

Ob.Serwator napisał(a):
FUX napisał(a):Napisz, kiedy jedziesz do Cro. Wtedy ja na pewno zostaję w Polsce!!!!!

Przyciągasz do siebie nieszczęścia :wink:
FUX

- więc w tym roku siedzisz w Ojczyźnie ;-)

FUX napisał(a):Troszkę więcej wyobraźni nie zaszkodzi.
FUX

- dobre! gdyby to tylko od "wyobraźni" zależało :-D Zapewneś prorok jaki?

FUX napisał(a):Uważaj na siebie.
FUX

- nie omieszkam skorzystać z porady ;-)
BTW do - Zawodowca - poczytałem wskazany przez Ciebie wątek. Faktycznie mój opis bardziej by się tam nadawał. Widzę, że także miałeś przygody :-) Swoją drogą "podziwiam" sztywniaków nie mających do siebie dystansu - są hiperpoprawni, przewidujący i taaacy inteligentni. W rzeczywistości popełniają różne kiksy, jak praktycznie każdy, ale przyznać się, z odrobiną autoironii, ponad ich siły. :lol:


1. W pierwszej połowie sierpnia jadę na Mazury z łódką troszkę pływać. Jeżeli w tym okresie wybierasz Cro, to całe szczęście :D
2. Przejechałem kilkunastoma samochodami ponad 1 mln km i na szczęście jestem cały i zdrowy. Oby tak było nadal. A z Proroka nie żartuj, bo za głowę karykaturzysty wyznaczono 6 mln $ nagrody!
3. Jestem dla ludzi życzliwy, jeżeli Oni są tacy sami dla mnie.

Zamiast "podziwiać" sztywnych inteligentów, zacznij ich obserwować. Dystansu mam dla siebie aż nadto i potrafię także żartować z siebie, co niewielu osobom się przytrafia.
Zamiast silić się na ironię, zanim coś zrobisz, pomyśl, a nie czyń odwrotnie.
Jeżeli nie znasz słowa pokora, to radzę się dowiedzieć, co ono oznacza. Wtedy być może uniknąłbyś tych nieprzyjemnych przygód, które Cię dotknęły.
Kiksy ma każdy z nas, ale osobiście wolę mieć ich jak najmniej.

Powodzenia i mniej pecha oraz więcej dystansu do wypowiedzi innych i więcej :lol: :lol: :lol:


FUX
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.02.2006 20:37

Ob.Obserwator ... ale jesteś bohater !! :)) Zastanaiwm się, czy z Ciebie aż taki fajtłapa i człek bez podstawowej wyobraźni czy po prostu miałeś pecha. Ja również jakąś tam "przygodę" miałem, lecz do głowy mi nie przyszło, aby to, tutaj na forum, rozwlekle o tym pisać. Mam wrażenie że jesteś typem "męczennika".
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 19.02.2006 20:43

Niebezpieczenst u nas jest wiele....
Jeden taki wasz rodak z Slansku bil w Trogirze, z malzonka i dziecmi ale wzroku nie mog oderwac od mlodich skapa ubranich chorwatek. Ale gapil sie tal glupie ze mu malzonka i starsza curka wlozyle swoje lody na glowe na zatloczonej promenadzie. Co tutaj jest niebezpiecznie. Przeciez facet mogl dostac zapalenia pustoprzestrzeni pomiendzi uszamy.
Jak na baby to bez baby...
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 19.02.2006 21:54

Panowie Ob.Serwatorze i Fuxie, więcej dystansu do... siebie nawzajem :D
Woka, a ja myślę że trzeba trochę mieć jaja żeby się przyznać jak się dało ciała i się z tego śmiać. Kto się śmieje z Tobą to znaczy że ma klasę, a kto powie o Tobie "o jaki fajtłapa" - to wręcz przeciwnie. Też trochę wyluzuj :)
A rady Leona dobre dla wszystkich :lol:
pzdr

P.S. Ob.Serwator, nie kasuj tego co napisałeś tylko wrzucaj swoje opowieści do wiadomego tematu, ale już! Szkoda tego zmarnować a się fajnie czyta.
Ostatnio edytowano 19.02.2006 21:56 przez zawodowiec, łącznie edytowano 1 raz
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 19.02.2006 21:55

FUX napisał(a):
1. W pierwszej połowie sierpnia jadę na Mazury z łódką troszkę pływać. Jeżeli w tym okresie wybierasz Cro, to całe szczęście :D
FUX

- to i tak Cię nie uratuje :-)

FUX napisał(a):2. Przejechałem kilkunastoma samochodami ponad 1 mln km
FUX

- TIR? ;-) ooops, pardon!
FUX napisał(a):A z Proroka nie żartuj, bo za głowę karykaturzysty wyznaczono 6 mln $ nagrody!
FUX

- to jeden prorok na świecie? Racz zauważyć, że to Ty napisłeś wielką literą.........

FUX napisał(a):3. Jestem dla ludzi życzliwy, jeżeli Oni są tacy sami dla mnie.
FUX

- właśnie wydajesz się być "spoko gościem" :-) i niech tak zostanie
FUX napisał(a):Zamiast "podziwiać" sztywnych inteligentów, zacznij ich obserwować. [cut]
FUX

- poobserwowałbym, oj, poobserwował, ale tak ich mało ;-)
FUX napisał(a):Zamiast silić się na ironię, zanim coś zrobisz, pomyśl, a nie czyń odwrotnie.
Jeżeli nie znasz słowa pokora, to radzę się dowiedzieć, co ono oznacza. Wtedy być może uniknąłbyś tych nieprzyjemnych przygód, które Cię dotknęły.
FUX

- no toś przywalił. Widzisz FUX, pokora m.in. polega na nieudzielaniu ex post takich mentorskich porad. Już prędzej, lepiej wspólnie się pośmiać, także z tego typu przygód (wtedy raczej do śmiechu mi nie było) - ale skoro tak to odczytałeś... masz prawo :-) Proponuję EOT i po bólu. Rozstańmy się życzliwie.


FUX napisał(a):Powodzenia i mniej pecha oraz więcej dystansu do wypowiedzi innych i więcej :lol: :lol: :lol:
FUX

- i wzajemnie - ja nie piłem do Ciebie, a jednak nerwowo zareagowałeś i tradycyjnie, jak to na forach, zacząłeś pouczać. Dość szybko, jak na tak niezwykle krótką "znajomość". Skoro jednak ten wątek jest bez sensu, to przepraszam, wycofuję jego rozwlekłą i nie przydatną treść (Woka). ;-) ;-) ;-)
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 19.02.2006 21:59

Leon napisał(a): Przeciez facet mogl dostac zapalenia pustoprzestrzeni pomiendzi uszamy.

- skoro zakładasz [zapalenie], to coś jednak musiał mieć między uszami - choćby pojedynczy neuron zanurzony w dużej masie gleju, odżywiany przez jeden erytrocyt......
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.02.2006 22:03

TIR-ami nie jeżdżę. Znam kilku kierowców z racji wykonywanej pracy (logistyk). Praca tych ludzi jest naprawdę bardzo ciężka, a że zdażają się odsępstwa, to już inna bajka...

A co reszty,to .......






...... pomyślmy już o wiośnie.

Pozdrawiam

FUX
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.02.2006 22:59

Ob.Serwator..... mam nadzieje, ze nie obraziłeś się, że nie zrozumiałes mojego postu jako wybitnie negującego. Na szczęście Zawodowiec był z tobą. Osobiście zraziło mnie w Twojej relacji byt szczegółowe rozpisanie, tak jakbyś się tym delektował, jakby przynosiło to Tobie przyjemność. Ja, jak pisałem, miałem przygody: ręka w gipsie, noga skaleczona, oparzone oko małżonki ( bardzo ciekawy przypadek), urwane lusterko przez pirata lub słabego kierowcę na jednej z serpentyn ( wyglądało to groźnie). Teraz sobie przypominam, przywołany jakby do tablicy. Zapewne jeszcze bym coś sobie przypomniał. Nawet nie myślałem aby o tym pisać.
Ob.Serwator
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 02.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ob.Serwator » 19.02.2006 23:38

woka napisał(a):Ob.Serwator..... mam nadzieje, ze nie obraziłeś się, że nie zrozumiałes mojego postu jako wybitnie negującego.

- czeski film, jak to było? SNAFU? napisałem ten tekst po pierwsze primo w doskonałym nastroju. Ten akurat zestaw moich przypowieści sam często traktuję jako "anegdoty rodzinne" - w "moich sferach" lubimy z siebie żartować. Po drugie primo - nie obraziłem się na Ciebie. Nie mam powodu :-)
Natomiast nie ma w tym za grosz delektowania się - szczegółowość opisu następstw wypadków (Rekin i Fala), dla inteligentnych stanowiła wskazówkę co do mojej profesji (niestety, ale nie logistyk - FUX-iu wybacz :-) )
woka napisał(a):Na szczęście Zawodowiec był z tobą.

- a bo to prawdziwy "gościu-men" :-)
woka napisał(a): Osobiście zraziło mnie w Twojej relacji byt szczegółowe rozpisanie, tak jakbyś się tym delektował, jakby przynosiło to Tobie przyjemność.

- nic na to nie poradzę, że tak odebrałeś :-) - napisałem, aby całkiem serio ostrzec przed m.in. pozornie niewinnymi zabawami, których skutków za Chiny Ludowe nie możemy przewidzieć. Ponadto były to MOJE przykłady. Inni zapewne mają w zanadrzu swoje, być może nie mniej "ciekawe". Z taką intencją powołałem do życia ten temat, a nie jakby ktoś chciał pomyśleć za Seneką, że: omnis stultitia laborat fastidio sui. Opisałem zaledwie 3-4 sytuacje, a ile "radochy" ;-) ;-) ;-) prawda?
woka napisał(a): Ja, jak pisałem, miałem przygody: [cut]

- oczywiście, że nie musiałbyś pisać o przykrych dla Ciebie następstwach, ale raczej pokrótce, jak do nich doszło - TO może stanowić ostrzeżenie i nauczkę dla innych. Cyba także taka rola tego forum?
woka napisał(a):Nawet nie myślałem aby o tym pisać.

- czyżbym był pierwszym odważnym? :lol: :lol:
A tak BTW - w Cro byłem sześc razy, razem ok. 8-9m-cy, pozdrawiam Wszystkich Wielce Szanownych Cromaniaków :-)
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 19.02.2006 23:40

Ob.serwator! Zdążyłam na szczęście przeczytać o Twoich niebezpiecznych przygodach. Fajnie, że chciałeś się z nami podzielić swoimi przeżyciami, zapewne przykrymi i bolesnymi, kiedy się działy, ale dobrze wspominanymi teraz, kiedy już trochę czasu upłynęło. Bo jednak wszystko się dobrze zakończyło.... :)
A że opisane szczegółowo?... Właśnie sposób pisania, z detalami, z humorem, baaardzo mi się podobał. Fantastycznie to zrobiłeś! 8) :) Czytałam jak dobre opowiadanie.

Żałuję bardzo, że zniknęlo stąd, a w "Dziwnych i niebezpiecznych..." jeszcze się nie pojawiło. :(

Jeżeli, mimo wszystko, mógłbyś wrzucić swoją relację... tu, lub tam, cieszyłabym się bardzo.
Również uważam, że tylko osoby "z jajem" potrafią pisać o sobie w taki sposób. :D

Srdačan pozdrav
Jola
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2006 00:08

Jolanta Michno napisał(a):Ob.serwator! Zdążyłam na szczęście przeczytać o Twoich niebezpiecznych przygodach.....

Ja nie zdążyłem niestety :cry: ....i nie wiem o czym gadacie... :cry: ale w związku z tym, że Ob.serwator jeszcze nadaje pewnie przygody zakończyły się szczęśliwie - i takiego zakończenia życzę wszystkim "udziałowcom" przygód niebezpiecznych.
Pzdr
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Niebezpieczeństwa w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone