Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie ma biby na Majorce ;)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010
Nie ma biby na Majorce ;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 22.04.2024 22:07

O tym, że z końcem września 2023 roku wylądowaliśmy na Majorce zdecydowała atrakcyjna cena biletów lotniczych do Palma de Mallorca :oczko_usmiech: . I muszę tu zaznaczyć, że katedrę w Palmie chcieliśmy zwiedzić od zawsze, więc ten wybór nie był tak zupełnie przypadkowy 8) .
Hiszpania jako kierunek urlopowy kusiła mnie już od dłuższego czasu, ale absolutny priorytet miała tu Andaluzja i tej Andaluzji planując wyjazd początkowo nie odpuszczałam. Dwa-trzy dni w Palmie i lecimy dalej, zwłaszcza, że do Malagi czy Sewilii można z Palmy poleciec już za kilkanaście euro.

Przyznaję, że na starcie też łyknęłam tą obiegową opinię, że Majorka to przede wszystkim imprezownia z koszmarną hotelową zabudową i poza plażą nie bardzo jest tam co robić. Takie zdanie o wyspie miał w zasadzie każdy, komu mówiliśmy o wyjeździe. I to zdziwienie 8O Wy na Majorkę :?: I co Wy będziecie tam robić :?:
Żaden z tych zdziwionych na Majorce oczywiście nie był :lol: .
Wystarczyło trochę bardziej pochylić się nad mapą i nawet pobieżnie przejrzeć grafikę w google, żeby szybciutko te mity obalić.
Pinezek przybywało 8) i nie było najmniejszego sensu łączyć tego wyjazdu z Andaluzją.
Ostatecznie zaplanowaliśmy na Majorce 9 noclegów, chociaż nie nudzilibyśmy się tam i przez dwa tygodnie. Co nieco zostawiliśmy sobie na drugi raz.


Chciałabym pokazać Majorkę tak, jak my ją odebraliśmy. Piękną i bardzo różnorodną, z zachwycającymi krajobrazami, uroczymi miasteczkami i ciekawą architekturą. Bo wbrew utartym stereotypom nie jest to wyłącznie mekka imprezowiczów i ma do zaoferowania dużo więcej niż mega biby w Maga :rotfl: .
Głównie dlatego zdecydowałam się zacząć tą relację. Drugi powód jest bardziej prozaiczny. Pisanie relacji to u nas jedyna motywacja, żebyśmy w końcu uporządkowali zdjęcia z wyjazdu. Od powrotu z Majorki nawet do nich nie zajrzeliśmy :roll: .

Na początek tradycyjna zajawka. Porządek chronologiczny :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 23.04.2024 07:49 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 22.04.2024 22:19

Niezła biba się tu szykuje :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107993
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.04.2024 22:30

Powspominam mój pobyt na Majorce. :coool:
Zapewne zobaczę to czego nie widziałem :jupi:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 22.04.2024 22:31

Zajawka zacna - skuszony zostałem skutecznie.
Wypożyczaliście samochód - czy zwiedzaliście po waszemu?
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14992
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.04.2024 22:32

Będzie, co oglądać :D Jako że ostatnio również zaczęłam odkrywać Hiszpanię ;), wczytywałam się w blogi o Majorce i obalały one mity o Majorce-imprezowni, więc już w nie nie wierzę :D

Pewne elementy architektoniczne bardzo podobne do tego, co widzieliśmy w Walencji czy w Alicante :) A w 9 dni to można duuużo zobaczyć :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2476
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.04.2024 07:59

Po pierwsze ktoś musiał wstawić ten link, wiem, że wszyscy chcieliście, nie ma sprawy :hahaha:


Po drugie już widzę kilka znanych motywów z wyspy, a podane w jak zwykle perfekcyjny sposób, to ogląda się z przyjemnością :verryhappy:

pozdrawiam, Michał :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.04.2024 08:21

Marzena, jestem obowiązkowo, choć tam mnie nie ciągnie, ale może zdjęcia z czołówki forumowej zrobią robotę - już zajawka pokazuje co tu się będzie działo. No i Twoje uwagi logistyczne zawsze mile widziane ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.04.2024 08:29

mysza73 napisał(a):Niezła biba się tu szykuje :lol:

Cześć Aga, fajnie że wpadłaś :D . Mało Cię ostatnio widać na forum :roll:.


Janusz Bajcer napisał(a):Powspominam mój pobyt na Majorce. :coool:
Zapewne zobaczę to czego nie widziałem :jupi:

Ciekawe ile będzie tych nowości, bo wydaje mi się, że obskoczyliśmy przede wszystkim te największe atrakcje.


mchrob napisał(a):Zajawka zacna - skuszony zostałem skutecznie.

Bo to naprawdę świetna wyspa :!:


mchrob napisał(a):Wypożyczaliście samochód - czy zwiedzaliście po waszemu?

Samochód wypożyczyliśmy na 6 dni, potem skorzystaliśmy też z lokalnych autobusów.
Tych autobusów trochę po Majorce jeździ, ale częstotliwość wydała mi się mało satysfakcjonująca. Za dużo akrobacji, żeby ująć wszystko co chcieliśmy zobaczyć w jakiś sensowny plan. A ceny i warunki w wypożyczalni były na tyle atrakcyjne, że nie było się nad czym zastanawiać.

"Po naszemu" świetnie sprawdza się we Włoszech ze względu na niezłą siatkę połączeń i gdzie dodatkowo mocno odstraszają oferty wypożyczalni.


maslinka napisał(a):wczytywałam się w blogi o Majorce i obalały one mity o Majorce-imprezowni, więc już w nie nie wierzę :D

To jeszcze Cię w tym utwierdzę :oczko_usmiech: .


maslinka napisał(a):A w 9 dni to można duuużo zobaczyć :D

Całkiem sporo, chociaż nawet nie liznęliśmy południowo-wschodniego wybrzeża. Następnym razem :hut: .


majkik75 napisał(a):Po pierwsze ktoś musiał wstawić ten link, wiem, że wszyscy chcieliście, nie ma sprawy :hahaha:


Dzięki :spoko: . Jak mogłam zapomnieć :lol: .


te kiero napisał(a):Marzena, jestem obowiązkowo, choć tam mnie nie ciągnie

Mnie ciągnęło wyłącznie do Palmy, a okazało się, że zupełnie niesłusznie 8) .


te kiero napisał(a):No i Twoje uwagi logistyczne zawsze mile widziane ;)

Za dużo ich nie będzie, bo poszliśmy na łatwiznę i wypożyczyliśmy samochód :oczko_usmiech: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 23.04.2024 12:20

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):Niezła biba się tu szykuje :lol:

Cześć Aga, fajnie że wpadłaś :D . Mało Cię ostatnio widać na forum :roll:.
Pomału się wybudzam z zimowego snu :cmok:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5001
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.04.2024 21:13

Wstęp bardzo intrygujący a zdjęcia (jak zawsze) żyleta.
Z przyjemnością będę śledzić Wasze wojaże na Majorce.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.04.2024 21:23

megidh napisał(a):Wstęp bardzo intrygujący a zdjęcia (jak zawsze) żyleta.
Z przyjemnością będę śledzić Wasze wojaże na Majorce.

Dzięki :).
Witam serdecznie i zapraszam na odcinek startowy :hut: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 23.04.2024 21:31

Na Majorkę wylatujemy 28 września z wrocławskiego lotniska.
Lot niestety popołudniowy, więc dzień w zasadzie w plecy, ale na otarcie łez oboje dostajemy od ryanair'a miejsca przy oknie. Nad Europą bezchmurne niebo, więc można podziwiać widoczki. A jest na co patrzeć: Praga, Alpy, Garda, Wybrzeże Liguryjskie ... w końcu pojawiają się Baleary.

Najpierw Minorka.

Obrazek

Obrazek


A już za chwilę Majorka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Bardzo mi się podoba to co widzę za oknem :).
Paweł siedzi kilkanaście rzędów dalej więc nie mam z kim dzielić tych pierwszych ochów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miejscowość Artà na pewno odwiedzimy :hut: .

Obrazek


Podobnie jak Zatokę Alcudia i Przylądek Formentor 8) .

Obrazek

Obrazek


Powoli schodzimy do lądowania. Z chmur wyłania się pasmo górskie Serra de Tramuntana.

Obrazek

Obrazek


Port lotniczy Son San Juan w Palma de Mallorca jest trzecim co do wielkości w Hiszpanii i jak przeczytałam, w 2023 roku odprawił 31.105.987 pasażerów 8O . W największej liczbie Hiszpanów, Niemców i Brytyjczyków.
Po wyjściu z terminala, nietypowo jak dla nas :mg: , zamiast szukać autobusu do centrum rozglądamy się za busem z wypożyczalni samochodów. Bez konieczności dzwonienia bus już czeka w miejscu wskazanym na przesłanej mapce.

Spośród paru najbardziej polecanych wypożyczalni na Majorce wybraliśmy Wiber Rent a Car. Też polecam, bo sprawnie i miło, a formalności można ograniczyć do minimum. Przy zakupie pełnego ubezpieczenia dostępna jest opcja Wikey Smart Box - zamiast stać w kolejce do okienka kluczyki pobiera się z automatu :).
Zainteresowanych szczegółami odsyłam na stronę. Jest też filmik.

Wyciągamy kluczyk z boxa i idziemy szukać auta. Jest trochę emocji, bo nie wiemy co nam podstawili. W końcu wybieraliśmy tylko grupę taryfową - małego SUVa. Oczekiwania były trochę inne, liczyliśmy po cichu na czerwoniutkie 2008, ale jak się nie ma co się lubi ... Trafił się opel mokka.

Obrazek


Oglądamy go z każdej strony, fotografujemy niewielkie uszkodzenia, okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie, bo z wypożyczalni natychmiast przychodzi wiadomość ze zdjęciami wszystkich otarć i wgnieceń z dopiskiem, że to tylko dla formalności, bo z full coverage takimi sprawami możemy sobie w ogóle nie zaprzątać głowy. Miło :).
Za sześć dni wypożyczenia zapłaciliśmy dokładnie 237 euro.
Oczywiście żadnych blokad, żadnych kaucji, żadnych kart kredytowych.

Można w końcu ruszać, bo wieczór coraz bliżej. Kierunek miejscowość Caimari, gdzie zarezerwowany mamy jeden nocleg, wyłącznie tranzytowo, byle bliżej gór Serra de Tramuntana, gdzie zaczniemy odkrywanie Majorki.
Zanim dojeżdżamy na miejsce zaczyna się już ściemniać.

Obrazek


:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.04.2024 07:36

No ładne cacko, do tego jakaś mocha by się przydała ;)
marze_na napisał(a):Za sześć dni wypożyczenia zapłaciliśmy dokładnie 237 euro.
Oczywiście żadnych blokad, żadnych kaucji, żadnych kart kredytowych.

I to się bardzo ceni :idea:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.04.2024 07:55

Fajna ta wypożyczalnia.
Słyszałem o naciągaczach z innej hiszpańskiej wypożyczalni, a ta wiadomość trochę mnie podbudowała. Widać można też prowadzić takie biznesy uczciwie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 24.04.2024 09:11

marze_na napisał(a):Wyciągamy kluczyk z boxa i idziemy szukać auta. Jest trochę emocji, bo nie wiemy co nam podstawili. W końcu wybieraliśmy tylko grupę taryfową - małego SUVa. Oczekiwania były trochę inne, liczyliśmy po cichu na czerwoniutkie 2008, ale jak się nie ma co się lubi ... Trafił się opel mokka.

Ale burżujstwo :lol:
My zawsze bierzemy najtańszy ... i prawie zawsze dostajemy Pandę ;)
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Nie ma biby na Majorce ;)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone