Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie ma biby na Majorce ;)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.05.2024 22:16

Nieudane podejście do Santuari de Lluc

W B&B Senda Caimari spało się całkiem wygodnie. Po bardziej niż przyzwoitym śniadaniu robimy sobie krótki spacerek.

Obrazek


Caimari to w zasadzie dwie uliczki na krzyż :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Dużo dobrego czytałam o drogach przez masyw Serra de Tramuntana.
Już po pierwszych kilometrach stwierdzam, że wszystko się zgadza :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Pierwszy większy przystanek, jaki mamy zaplanowany na ten dzień to Lluc i tamtejsze sanktuarium maryjne.
Wymyśliliśmy sobie, że do klasztoru przejdziemy się pieszo. Według mapy.cz szlakiem GR221 od parkingu przez schronisko Son Amer to mniej niż 2 km, a po drodze mijamy punkty widokowe. Brzmi bardziej niż dobrze 8) .
No to w drogę :hut: .

Obrazek

Obrazek


Wspomniane schronisko i widoki z niego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W dole nasz cel - Santuari de Lluc.

Obrazek



Ruszamy dalej, szlak pięknie oznaczony ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

niestety po kilkusetmetrach przegrodzony jest płotem 8O .


Szukamy możliwości obejścia, wspinamy się nawet na jakieś skałki próbując znaleźć chociaż zejście do drogi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wszystko bezskutecznie, pozostaje nam zawrócić. Odechciało nam się tego Lluca :ciska: .
Wsiadamy w opelka, nie takie atrakcje jak to sanktuarium jeszcze przed nami.

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.05.2024 08:56

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):No ale chyba nie w czerwcu? :bojesie:

Giro nie oglądasz :?:
No jak nie jak tak :mg: , już do Lukki dojechalim :mg:
W niedzielę Neapol :mg:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 09.05.2024 21:12

marze_na napisał(a):Giro nie oglądasz :?:
Coś tam się w maju napisze, ale będzie ciężko, bo aktualnie nasz dzień wygląda tak, że po pracy wpada jakiś szybki obiad i odpalamy sobie calutki etap od startu do mety. Chwilę jadą, więc nie ma za bardzo czasu na nic innego :lol: .

Ale afera wyniknęła na Giro ze spodenkami Tadeja Pogačara.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.05.2024 22:39

mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Giro nie oglądasz :?:
No jak nie jak tak :mg: , już do Lukki dojechalim :mg:
W niedzielę Neapol :mg:

Dzisiaj najmocniejszy fragment to zdecydowanie Voltera. Chociaż to Rapolano Terme też niebrzydkie. Wcześniej nigdy mu się nie przyglądałam, ale ze dwa dni mogłabym się tam w basenach pomoczyć 8) .


megidh napisał(a):Ale afera wyniknęła na Giro ze spodenkami Tadeja Pogačara.

Usłyszałam o tym we wczorajszej transmisji i w sumie prawie się za głowę złapałam :rotfl: .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.05.2024 22:42

Sa Calobra. Droga Węża, cz.I

Jedziemy drogą M10 łącząca miejscowości Pollensa i Sóller i szukamy punktów widokowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ten wyjątkowo przypadł nam do gustu :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze kawałek dalej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przy akwedukcie Gorg Blau początek ma słynna droga węża uznawana za najpiękniejszą trasę widokową Majorki i jednocześnie jedną z największych atrakcji wyspy.

Obrazek

Obrazek


Opelek już przebiera kołami :mg: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ta ponad 12-kilometrowa trasa oznaczona numerem MA-2141 prowadzi do Zatoki Sa Calobra. Powstała na potrzeby ruchu turystycznego, a zaprojektował ją urodzony w Palmie hiszpański architekt Antonio Parietti.
Budowę drogi ukończono w 1932 roku i co warte podkreślenia powstała ona bez użycia ciężkiego sprzętu i maszyn.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Szybko przekonujemy się o słuszności wyboru wyższego auta, bo zatrzymanie się na kamienistym i nierównym poboczu nie sprawia większego problemu. A czasami warto stanąć po widoczki 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wystarczy chwilę wytężyć wzrok, żeby wśród skał i traw dostrzec owce.

Obrazek


Po nieco ponad trzech kilometrach dojeżdżamy do Miradora Coll de Reis. To zdecydowanie najbardziej obfotografowany fragment drogi węża.
My też nie będziemy sobie żałować :oczko_usmiech: .

Obrazek


CDN

:papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.05.2024 06:13

marze_na napisał(a):Nieudane podejście do Santuari de Lluc

Również parę razy zaliczyliśmy podobne wtopy na wyjazdach.

marze_na napisał(a):Sa Calobra. Droga Węża, cz.I
Jedziemy drogą M10 łącząca miejscowości Pollensa i Sóller i szukamy punktów widokowych.

Ale to wynagrodziłoby w zupełności te wtopę :tak: czasem coś mniej oczywistego robi większą robotę.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.05.2024 07:47

te kiero napisał(a):
marze_na napisał(a):Nieudane podejście do Santuari de Lluc

Również parę razy zaliczyliśmy podobne wtopy na wyjazdach.

Ja sobie za bardzo nie przypominam takich sytuacji z innych wyjazdów, za to na Majorce przytrafiło nam się to trzykrotnie.
Ktoś postawił w poprzek szlaku płot, powiesił informacje że własność prywatna i był koniec wycieczki. W Llucu się wściekłam szczególnie, bo mapa mapą, ale chociaż przy tym schronisku zamiast oznaczenia szlaku można było zamieścić informację, że szlak jest zamknięty :evil: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 10.05.2024 15:27

marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):
marze_na napisał(a):Giro nie oglądasz :?:
No jak nie jak tak :mg: , już do Lukki dojechalim :mg:
W niedzielę Neapol :mg:

Dzisiaj najmocniejszy fragment to zdecydowanie Voltera. Chociaż to Rapolano Terme też niebrzydkie. Wcześniej nigdy mu się nie przyglądałam, ale ze dwa dni mogłabym się tam w basenach pomoczyć 8) .

Dziś z kolei mogę się na Perugie napatrzeć za wszystkie czasy :hearts:


No i żeby nie było ... na Majorce też pięknie :cmok:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.05.2024 16:36

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):
marze_na napisał(a):Nieudane podejście do Santuari de Lluc

Również parę razy zaliczyliśmy podobne wtopy na wyjazdach.

Ja sobie za bardzo nie przypominam takich sytuacji z innych wyjazdów, za to na Majorce przytrafiło nam się to trzykrotnie.
Ktoś postawił w poprzek szlaku płot, powiesił informacje że własność prywatna i był koniec wycieczki. W Llucu się wściekłam szczególnie, bo mapa mapą, ale chociaż przy tym schronisku zamiast oznaczenia szlaku można było zamieścić informację, że szlak jest zamknięty :evil: .


Przydało by się tam takie prawo jak w Anglii https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_do_ ... ii_i_Walii
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 10.05.2024 21:10

marze_na napisał(a):Sa Calobra. Droga Węża, cz.I

Droga świetne a widoki jeszcze lepsze.

marze_na napisał(a):Wystarczy chwilę wytężyć wzrok, żeby wśród skał i traw dostrzec owce.
Obrazek

Bez wytężania wzroku byłoby trudno ją dostrzec, bo się świetnie wtopiła w otoczenie.

marze_na napisał(a):
megidh napisał(a):Ale afera wyniknęła na Giro ze spodenkami Tadeja Pogačara.

Usłyszałam o tym we wczorajszej transmisji i w sumie prawie się za głowę złapałam :rotfl: .

A dzisiaj Tadej Pogačar znów jechał w bordowych spodenkach, bowiem kolarska federacja wydała zgodę na używanie przez niego niejednolitego stroju https://eurosport.tvn24.pl/kolarstwo/giro-d-italia/2024/awantura-o-kolor-spodenek-tadeja-pogaczara.-lider-giro-d-italia-moze-spac-spokojnie_sto10136713/story.shtml.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.05.2024 23:50

mysza73 napisał(a):Dziś z kolei mogę się na Perugie napatrzeć za wszystkie czasy :hearts:

Nie lubię czasówek, bo ciągnie się to strasznie. Ale dla Foligno, Spello, Assisi i Perugii się poświęciłam :mg: .


mchrob napisał(a):Przydało by się tam takie prawo jak w Anglii https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_do_ ... ii_i_Walii

Podobają mi się te przepisy :D .


megidh napisał(a):A dzisiaj Tadej Pogačar znów jechał w bordowych spodenkach,

Cyrk. Nie wiem dlaczego działacze zawsze chcą grać główne role w sporcie :rotfl: .
Gacie gaciami, ale to co Pogačar zrobił dzisiaj na finiszowym podjeździe to mistrzostwo! Czapki z głów.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.05.2024 23:56

Mirador Coll de Reis

Popularność miradora Coll de Reis wynika z tego, że najlepiej widać z niego wijące się serpentyny.
Przeczytałam gdzieś porównanie, że droga węża wygląda tak, jakby ktoś rzucił w te góry wstążkę.
Chyba całkiem trafne 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Trochę zooma :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Górskie widoczki też niczego sobie :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miejsce, w którym się znajdujemy nazywane jest Nus de Sa Corbata czyli węzeł krawata, ponieważ droga krzyżuje się tu sama ze sobą.
Najlepiej widać to z drona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Pofotografowane, polatane, można jechać dalej :hut: .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:papa:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 11.05.2024 19:40

marze_na napisał(a):Popularność miradora Coll de Reis wynika z tego, że najlepiej widać z niego wijące się serpentyny.
Przeczytałam gdzieś porównanie, że droga węża wygląda tak, jakby ktoś rzucił w te góry wstążkę.
Chyba całkiem trafne 8) .

Bardzo fotogeniczna ta droga, a już węzeł krawata w szczególności. Chyba przez różnicę wysokości zwykły zakręt nie wchodził tutaj w grę.

marze_na napisał(a):Gacie gaciami, ale to co Pogačar zrobił dzisiaj na finiszowym podjeździe to mistrzostwo! Czapki z głów.

Pogačar jak na razie jedzie świetnie w tym Giro. Dzisiaj też dał niezły popis razem z Rafałem Majką.
Ale wczoraj to mi było żal Filippo Ganny, który do samego końca miał nadzieję na to, że wygra ten etap.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8813
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 12.05.2024 19:30

megidh napisał(a):Bardzo fotogeniczna ta droga

Bardzo, bardzo :D.
W bonusie dwa filmy, jeden z dojazdu do węzła krawata, a drugi od niego - nieco przyspieszony, aż tak nie pędziliśmy :lol:.






P..S. Przepraszam za brudną szybę ;) .
Ostatnio edytowano 12.05.2024 20:39 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 12.05.2024 20:15

Droga bardzo malownicza i widokowa :serduszka:
Przypomnij mi proszę, czym Wy latacie, nie pamiętam :oops:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Nie ma biby na Majorce ;) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone