Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie ma biby na Majorce ;)

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 27.06.2024 23:02

megidh napisał(a):Czasem trzeba zwolnić.

Na tym wyjeździe korzystaliśmy z plaży i morza częściej niż mamy w zwyczaju.
Ale jak tu się nie skusić skoro plaze takie piękne :D.


piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Włochy rozpuściły. I uśpiły czujność :mg:
A to ja właśnie po włoskich rezerwacjach jestem bardziej czujna (pościele, ręczniki, dopłaty za final cleaning...).

Beata, gdzie Ty bywasz :roll: :?:
W życiu nikt nie kazał mi w IT dopłacić za pościel i ręczniki. Końcowe sprzątanie też mam zawsze wliczone w cenę, którą akceptuję albo nie I szukam dalej.
Może to jakieś kampingowe zwyczaje?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11257
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 28.06.2024 06:12

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Włochy rozpuściły. I uśpiły czujność :mg:
A to ja właśnie po włoskich rezerwacjach jestem bardziej czujna (pościele, ręczniki, dopłaty za final cleaning...).

Beata, gdzie Ty bywasz :roll: :?:
W życiu nikt nie kazał mi w IT dopłacić za pościel i ręczniki. Końcowe sprzątanie też mam zawsze wliczone w cenę, którą akceptuję albo nie I szukam dalej.
Może to jakieś kampingowe zwyczaje?

W Ligurii jak szukałem noclegu to sporo ofert miało właśnie płatne pościel i ręczniki oraz końcowe sprzątanie. Często te info były podane w Zasadach Działalności. Również mój główny nocleg takie zapisy miał. Po rezerwacji napisałem do właścicielki zapytanie i poinformowała mnie, że jednak wszystko w cenie.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.07.2024 09:01

Alcudia

Wracając z plaży zatrzymujemy się na krótki spacer w miasteczku Alcudia.
O dziwo parkowanie przy murach starego miasta jest darmowe :).


Obecna Alcudia została założona w XIII w., po wyzwoleniu Majorki spod rządów Maurów i od razu została otoczona pierścieniem murów obronnych.
Okiem drona.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na stare miasto prowadzą dwie zachowane w murach bramy, La Porta Moll i Puerta de Mallorca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na mury Alcudii można wejść. Za free.

Obrazek


Oczywiście korzystamy 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Niezły widok na uliczki i dachy najstarszej części miasta.

Obrazek

Obrazek



Tak jak inne majorkańskie miasta równiaż Alcudia ma swoje dni targowe. We wtorek i niedzielę wzdłuż murów rozkłada się niezliczona liczba kramów i straganów m.in. z lokalnymi produktami spożywczymi i rękodziełem.
Szczerze to czujemy już lekki przesyt tutejszych jarmarków :lol: .
Zwłaszcza, że nie sposób sfotografować przez nie całkiem uroczych uliczek :roll: ;) .
Spokój znajdujemy dopiero z dala od murów starego miasta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Najciekawszym budynkiem Alcudii jest Església de Sant Jaume czyli kościół św. Jakuba.

Obrazek

Obrazek


Neogotycka świątynia stanęła w XIX wieku i jest rekonstrukcją zniszczonego kościoła warownego, który stał tu kiedyś będąc częścią miejskich fortyfikacji.

Obrazek

Obrazek

Niestety zamknięte choć to niedzielne popołudnie.


Żegnamy średniowieczną Alcudię i jedziemy dalej.

Obrazek


:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.07.2024 09:51

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):Włochy rozpuściły. I uśpiły czujność :mg:
A to ja właśnie po włoskich rezerwacjach jestem bardziej czujna (pościele, ręczniki, dopłaty za final cleaning...).
Beata, gdzie Ty bywasz :roll: :?:
W życiu nikt nie kazał mi w IT dopłacić za pościel i ręczniki. Końcowe sprzątanie też mam zawsze wliczone w cenę, którą akceptuję albo nie I szukam dalej.
Może to jakieś kampingowe zwyczaje?
Hotel Caorle, Sycylia prywatne app. itd. Oczywiście wszystko to było zapisane w ofercie (raz tylko w Katanii chcieli naciągnąć przy przedłużaniu), więc rezerwując akceptowałam to, ale właśnie przeglądając noclegi we Włoszech nauczyłam się mega dokładnie czytać opisy z dokładnym zwróceniem uwagi na wyposażenie. W żadnym innym kraju z podobnymi dopłatami się nie spotykam (sporadycznie, bardzo sporadycznie dopłata za final cleaning).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.07.2024 10:02

piekara114 napisał(a): Oczywiście wszystko to było zapisane w ofercie

Jeśli tak to nie mam uwag. Myślałam, że na miejscu ktoś Cię zaskakiwał koniecznością dopłaty za ręczniki, pościel czy sprzątanie.
Osobiście nie obchodzi mnie jak ktoś sobie kalkuluje cenę. Patrzę na kwotę ogółem do zapłaty i jak mi pasuje to rezerwuję.
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5001
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 25.07.2024 20:27

marze_na napisał(a):Wracając z plaży zatrzymujemy się na krótki spacer w miasteczku Alcudia.
O dziwo parkowanie przy murach starego miasta jest darmowe :).
marze_na napisał(a):Na mury Alcudii można wejść. Za free.

Ale cuda. Aż się wierzyć nie chce, że można jeszcze trafić na takie darmowe atrakcje.

marze_na napisał(a):Obecna Alcudia została założona w XIII w., po wyzwoleniu Majorki spod rządów Maurów i od razu została otoczona pierścieniem murów obronnych.

Fajnie wyglądają te czerwone flgi wywieszone na murach.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14992
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.07.2024 00:01

Mury Alcudii przypominają mi trochę Torres de Serranos w Walencji. Tamta atrakcja, co prawda, nie była darmowa, ale płatna dość symbolicznie. Obok katedry, moim zdaniem, najpiękniejsza budowla w mieście :)

Hiszpańska architektura ma to "coś" :idea: Szkoda, że mój małżonek jakoś mało wrażliwy na uroki Hiszpanii, żeby nie powiedzieć, że średnio mu się tam podobało 8O
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8805
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 26.07.2024 07:37

megidh napisał(a):Fajnie wyglądają te czerwone flgi wywieszone na murach.

Normalnie na co dzień nie wiszą. W ten weekend odbywał się akurat jakiś duży festyn w Alcudii i myślę, że to z tej okazji.
Trafiło się :D .


maslinka napisał(a):Hiszpańska architektura ma to "coś"

Największe wow było oczywiście w Palmie. Oczekiwania mieliśmy duże i nie zawiedliśmy się.


maslinka napisał(a):Szkoda, że mój małżonek jakoś mało wrażliwy na uroki Hiszpanii, żeby nie powiedzieć, że średnio mu się tam podobało 8O

To jestem zaskoczona. Ja o Hiszpanii myślę od dawna tylko jakoś się nie składa :roll: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 26.07.2024 07:42

maslinka napisał(a):Hiszpańska architektura ma to "coś" :idea: Szkoda, że mój małżonek jakoś mało wrażliwy na uroki Hiszpanii, żeby nie powiedzieć, że średnio mu się tam podobało 8O

To całkiem jak mój :oczy:
No ale na szczęście, tak jak ja, kocha Sycylię :hearts: :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.07.2024 08:44

mysza73 napisał(a):
maslinka napisał(a):Hiszpańska architektura ma to "coś" :idea: Szkoda, że mój małżonek jakoś mało wrażliwy na uroki Hiszpanii, żeby nie powiedzieć, że średnio mu się tam podobało 8O
To całkiem jak mój :oczy:
I ja :mg: Po spędzeniu dawno temu miesiąca między Barceloną a Figueres jakoś super mnie nie ciągnie....na kontynent..... bo za Wyspami Kanaryjskimi przepadłam, po pierwszym dniu....
Poprzednia strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Nie ma biby na Majorce ;) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone