Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nauka j. Polskiego w Krakowie

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katia-croatia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katia-croatia » 08.09.2009 09:28

P_Piotrek napisał(a):Witam,

Leon, niestety nikogo nie znalazłem. Szukałem sam i przez znajomych. Osoby, które pytaliśmy o taki kurs - pracują i mówiły, że nie mają czasu na zorganizowanie takich intensywnych zajęć. Może też trochę obawiają się, że ciężko im będzie uczyć kogoś, kto zaczyna naukę języka od postaw - i mogą być problemy w tłumaczeniu takiej osobie po polsku - bez znajomości j. chorwackiego u nauczyciela. Sprawa wydaje się nie taka prosta - może ktoś, kto ma dużo znajomych wśród humanistów miałby większe szanse.

Ze swej strony mogę polecić taką szkołę:
Slavia - Centrum Języków Słowiańskich i centrum tłumaczeń
ul. Siemiradzkiego 2
31-137 Kraków
tel. 507 487 201
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
www.slavia-jezyki.pl
Widziałem na ich stronie, że mają w ofercie intensywne kursy języka polskiego. Piszą, że organizują też jakieś lekcje prywatne. W zeszłym roku chodziłem do nich na jeden semestr j. chorwackiego i jestem bardzo zadowolony. Myślę, że w sprawie mieszkania też można zapytać w takiej szkole - nawet jeśli sami nie załatwią, to może podeślą jakieś namiary.

Ja teraz mam bardzo niewiele wspólnego z naukami humanistycznymi oraz "życiem studenckim" - ale jeśli będę mógł w czymś pomóc - mieszkając w Krakowie - to daj proszę znać - chętnie pomogę.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr

Hej,fajnie że dałeś takie info,własnie też się zastanawiałam nad tą szkołą-ale widze,że same pochlebne oipnie krąża-więc się zapisuję!!!dzięki za te namiary:)
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 10.09.2009 17:21

Witam,
Znalazłem jeszcze dwie takie szkoły:

http://www.polishforforeigners.com/

http://www.polishforforeigners.pl/

O tej pierwszej przeczytałem w takiej darmowej gazecie z reklamami -"Traffic". Pisali, że w szkole załatwiają także zakwaterowanie. Mają chyba nawet takie akcje, że osoby mieszkające w Krakowie mogą poprzez tą szkołę wynajmować swoje pokoje dla obcokrajowców uczących się polskiego w tej szkole.
P_Piotrek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 18.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) P_Piotrek » 10.09.2009 17:58

Leon, jak poszukałem w Google (proponuję wpisać taką frazę: kraków "polish for foreigners" ), to okazuje się, że jest trochę takich szkół w Krakowie. W tej na przykład w 2008 mieli prezentacje - jak gotować polskie potrawy. Może jeszcze organizują takie imprezy:

http://www.polishcourses.com/polish_cui ... rkshop.php


Poniżej inne, które znalazłem:

http://www.polish4foreigners.com.pl/

http://www.calleo.pl/

http://www.poliglota.pl/kontakt.html

http://www.naukajezyka.pl/nauka_w_polsc ... gners.html

Daj proszę znać - jeśli będę mógł jeszcze w czymś pomóc.
Pozdr., Piotr
tomislavcro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomislavcro » 06.10.2009 09:33

Dobro jutro Poljaci :D
Hrvat sam, živim u Hrvatskoj i baš sam maloprije pogledao reportažu kako ste se okupili u onom selu. Pokidao sam se od smijeha.
Samo nam vi dolazite na obalu u što većem broju i kupujte što više naših proizvoda.
Pozdrav iz Hrvatske.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.10.2009 09:57

tomislavcro napisał(a):Dobro jutro Poljaci :D
Hrvat sam, živim u Hrvatskoj i baš sam maloprije pogledao reportažu kako ste se okupili u onom selu. Pokidao sam se od smijeha.
Samo nam vi dolazite na obalu u što većem broju i kupujte što više naših proizvoda.
Pozdrav iz Hrvatske.

Pozdrav iz preko Vistula za novi stanovnik (ne znam da li je dobro napisana-translator)
:D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.10.2009 14:39

tomislavcro napisał(a):Dobro jutro Poljaci :D
Hrvat sam, �ivim u Hrvatskoj i ba� sam maloprije pogledao reporta�u kako ste se okupili u onom selu. Pokidao sam se od smijeha.
Samo nam vi dolazite na obalu u �to većem broju i kupujte �to vi�e na�ih proizvoda.
Pozdrav iz Hrvatske.

tomnislav , to chodzi Ci tylko o to, żeby więcej u was kupować?? A poznawanie kraju, kultury? Na tym Ci nie zależy?
Katia-croatia
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katia-croatia » 06.10.2009 14:52

Jak miło, że ktoś zaczął prowadzić dyskusję po polsku... :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 06.10.2009 17:30

Katia-croatia napisał(a):Jak miło, że ktoś zaczął prowadzić dyskusję po polsku... :)


Myślałem, że tu dyskusja tylko po polsku :?
tomislavcro
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomislavcro » 06.10.2009 20:13

Bocian napisał(a):
tomislavcro napisał(a):Dobro jutro Poljaci :D
Hrvat sam, �ivim u Hrvatskoj i ba� sam maloprije pogledao reporta�u kako ste se okupili u onom selu. Pokidao sam se od smijeha.
Samo nam vi dolazite na obalu u �to većem broju i kupujte �to vi�e na�ih proizvoda.
Pozdrav iz Hrvatske.

tomnislav , to chodzi Ci tylko o to, ¿eby wiêcej u was kupowaæ?? A poznawanie kraju, kultury? Na tym Ci nie zale¿y?


Ako govoris o upoznavanju kraja i kulture uvijek ste dobrodosli. Samo ono malo sugeriram da pomognete u ovim teskim vremenima :D

We can talk on english if you dont understand.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.10.2009 21:32

tomislavcro napisał(a):
Bocian napisał(a):
tomislavcro napisał(a):Dobro jutro Poljaci :D
Hrvat sam, �ivim u Hrvatskoj i ba� sam maloprije pogledao reporta�u kako ste se okupili u onom selu. Pokidao sam se od smijeha.
Samo nam vi dolazite na obalu u �to većem broju i kupujte �to vi�e na�ih proizvoda.
Pozdrav iz Hrvatske.

tomnislav , to chodzi Ci tylko o to, żeby więcej u was kupować?? A poznawanie kraju, kultury? Na tym Ci nie zależy?


Ako govoris o upoznavanju kraja i kulture uvijek ste dobrodosli. Samo ono malo sugeriram da pomognete u ovim teskim vremenima :D

We can talk on english if you dont understand.

Ale to jakoś zrozumiałeś... :) U nas też ciężko :roll:
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.11.2009 04:22

Dziekuje bardzo za wszistkie namiary...facet jusz zaklepal szkole, jedna z tutaj wimienionych. Teras szuka agencji od nieruchomosci ze bu znalazla mieszkanie na kilka miesiency. Tumaczemu ze to nie prosta sprawa w Krakowie bo miasto studence ale siie upar. Widac stac go
Tak jezeli ktosz ma pomisl smialo.....a w najgorszim przipadku skieruje go na kilka adresow z internetu. Pozdrawiam Leon
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.11.2009 11:09

JacYamaha napisał(a):Pozdrav iz preko Vistula za novi stanovnik (ne znam da li je dobro napisana-translator)
:D


Translator to naprawdę katastrofa...
Pozdrówki
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.11.2009 11:10

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
JacYamaha napisał(a):Pozdrav iz preko Vistula za novi stanovnik (ne znam da li je dobro napisana-translator)
:D


Translator to naprawdę katastrofa...
Pozdrówki


Lepszy rydz niż nic :wink: :D
Poprzednia strona

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Nauka j. Polskiego w Krakowie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone