Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nasz pierwszy raz

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Winika
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.12.2007
Nasz pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Winika » 30.12.2007 22:41

Witam ,

na początek wyrazy uznania dla wszystkich forumowiczów za umieszczanie tu takiej ilości praktycznych informacji , jaka nie zmieści sie w żadnym przewodniku :)
Przechodząc do rzeczy : od kilku lat zawsze wybieraliśmy sie na "pewne" wakacje , czyli organizowane pzez biuro , jeżdziliśmy w różne miejsca , bliżej i dalej. W marcu tego roku urodziła nam sie córeczka .Planując tegoroczne wakacje doszlismy do wniosku ,że na własną rękę , do Cro, będzie najlepiej dla nas wszystkich.Jednak po lekturze Waszych postów i przemysleniu wszystkich za i przeciw , zaczynam sie obawiać takiej"wyprawy" , trochę w ciemno , z rocznym dzieckiem (sami tez nigdy Cro jeszcze nie byliśmy).Może ktoś ma jakies doświadczenia w takich podrózach i czy nie uważacie ,że jednak wykupione wczasy w biurze podrózy i 3-4 godziny samolotem to jednak lepszy pomysł ?
bardzo dziekuję za wszelkie informacje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.12.2007 23:00

Winika napisał(a):...., zaczynam sie obawiać takiej"wyprawy" , trochę w ciemno , z rocznym dzieckiem (sami tez nigdy Cro jeszcze nie byliśmy).....

Ja z moimi dzieciakami wyjechałem jak mialy 2 latka. Rok w tą czy w tamtą nie ma znaczenia :lol: Nasz wyjazd był w ciemno. Nie wiem może mam szczęście ale nigdy nie miałem w swoim życiu problemów z wyjazdami w ciemno a może nie tyle z wyjazdami co z szybkim znalezieniem sobie lokalu.
Ale zdaje sobie sprawe, że są ludzie dla których opcja "w ciemno" z róznych przyczyn nie wchodzi w rachubę. Po prostu każdy lubi inaczej. Nie wiem na ile znasz to forum ale wejdź na strone z namiarami na apartamenty i pokoje i poszukaj czegoś co Cię interesuje. Nie musisz w ciemno - możesz zrobić rezerwację i po sprawie.
Polecam dodatkowo lekture postów o jeździe w ciemno
Winika napisał(a):....czy nie uważacie ,że jednak wykupione wczasy w biurze podrózy i 3-4 godziny samolotem to jednak lepszy pomysł ? ....

Moim zdaniem NIE - ja po prostu wyleczyłem sie z biur. Po co przepłacać jak to samo możesz mieć taniej. A poza tym kto Ci zagwarantuje, że biuro się nie "przekręci" albo jadąc np. autobusem gdzieś tam z dzieciakiem nie trafisz na przyjemniaczków, którzy bedą wam umilać podróż :roll:
Pozdrav :papa:
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 30.12.2007 23:33

Winika napisał(a):bardzo dziekuję za wszelkie informacje.


Zaglądnij tu http://www.olczyk.com/mirek/chorwacja/cro_2007/
Jest relacja zpobytu z ośmiomiesięcznym bobasem :)
Może Cie coś zainteresuje :)
Uważam że jeżeli wyjadz z takim malcem to wrzesień jest odpowiedni ze względu na temperature :)

Co do biura turystycznego: jestem przciwnikiem dawania zarabiać posrednikom :)
Tu na Forum jest dużo życzliwych ludzi którzy gotowi są podzielić się namiarami na sprawdzone miejsca.
Będziecie mieli kłopot w wyborze :):):)

Powodzenia :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.12.2007 00:03

Pierwszy raz do Cro jechaliśmy z 9 miesiecznym bobasem.
Dacie radę bez problemu.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 31.12.2007 12:49

Witam,

nasz córa urodziła się na początku kwietnia (dokładnie 03.04.2003) a już 15 sierpnia podróżowała z mamą do Grecji ( mama wykozystywała urlop macieżyński - a ja siedziałem w pracy), tam wsiadła na jacht którym przepłynęła z Grecji przez Włochy do Orebica gdzie pojawili się koło 10 września gdzie spotkaliśmy się i zamieszkaliśmy jeszcze dwa tygodnie na kempingu Perna w przyczepie kempingowej i później mała przetrwała jeszcze podróż powrotną chyba lepiej niz my ( kurcze jedyny minus wakacji z przyczepą to wolna jazda na trasie ...). Jak więc widzisz można pojechać smiało dziecku nic się nie stanie - warunek musisz o nie dbać, powiem tak, miałem sporo obaw - głównie dotyczących etapu wakacji na jachcie, moje tegoroczne dośwaidczenia - już z dwójka dzieci 3 i 4,5 roku i króciutki rejs jachtem moge powiedzieć że łatwiejsze i bezpieczniejsze jest zabranie na jacht 5 miesięcznego dziecka niż 3-latka ;)

ale oczywiście to są moje własne odczucia na ten temat i nie będę nikogo do niczego namawiał, ja tak naprawdę jestem raczej zachowawczy i sporo się biłem z myslami czy takie małe dziecko i "cygańskie" wakacje to dobre rozwiązanie - powiem z perspektywy czasu to było dobre rozwiązanie i wspaniałe wakacje


pozdrawiam

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU 2008 !!!!!!!!!!!!!!

Olo
PONTO KRYSTYNA
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) PONTO KRYSTYNA » 31.12.2007 13:08

W biurze kupujesz kota w worku,byliśmy tak raz.Zorientowaliśmy się że za te pieniądze bez biura,spoko tydzień dłużej.Transport zawsze własny.
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 31.12.2007 13:17

Dokładnie jak przedmówca - biuro podróży to dopiero kot w worku :):) A tak sami wybieracie gdzie postój , jaki apartament i gdzie ulokowany oraz za ile. Kłopotem wyprawy w ciemno to jechanie do obleganych miast w Cro w szczycie sezonu - o to wtedy jest mały powtarzam mały problem w wyborze apartamentów, ale nocleg zawsze sie znajdzie a potem na drugi dzień spokojnie bez pospiechu mozna coś innego sobie znaleźć.
pozdrawiam :)
Winika
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Winika » 31.12.2007 14:45

Rzeczywiście , co do biur podrózy , bywa róznie .Często tylko foldery są bajkowe..
Zazdroszczę Wam odwagi do podrózowania z takimi maleństwami, ale w zasadzie macie rację , przecież Cro to nie trzeci swiat , jest tam to wszystko co u nas - lekarze , pampersy , itp.
Bardzo dziekuję za namiary i informacje i ...
Wszystkiego najlepszego i samych udanych podróży - nie tylko w 2008 roku

pozdrawiam
Weronika :D
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 31.12.2007 15:27

Wyjazd do CRO przez biuro już przerabiałem kilka lat temu (totalna wtopa) więc nie polecam.Zapewniam ze wyjazd na własną ręke jest wręcz wskazany.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2007 15:37

kafur napisał(a):Wyjazd do CRO przez biuro już przerabiałem kilka lat temu (totalna wtopa) więc nie polecam....

Ja akurat do biur byłem kiedyś nastawiony pozytywnie ale to pewnie se ne vrati, szczególnie jak każdego roku czyta sie o "tajemniczych" upadłościach, koczowaniu ludzi na lotniskach etc. Byłem stałym klientem TUI ale nasza "miłość" sie skończyła z nastaniem ojro. Za dojcz marki ceny mieli rewelacyjne, do jakości usług, hoteli czy apartamentów też nie miałem nic. Niestety jak nastało nam ojro to ceny jakoś dziwnie zaokrąglono. Kurs DM/EUR wynosił ok.1,9 a oni przewalutowali ceny naclegów tak, że niektóre były na poziomie 1:1 8O
I od tego czasu jestem sam sobie biurem podróży :lol:
Pozdrav i udanych łowów noclegowych w 2008 roku :papa:
dl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 25.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dl » 31.12.2007 15:57

witam
Z biurem podróży byłem tylko 1 raz i o ten jeden raz za dużo. Po przyjeździe na miejsce, okazało się że domek mamy 2 km od plaży, faktem jest że apartament był b. dobrze wyposażony, ale dzienne pokonywanie 2 km do plaży to nie jest dobry pomysł. Od tego czasu jeździmy w ciemno.
W 2006 r byliśmy z 9 miesięcznym bobasem, 1200 km przejechał bez żadnych przeszkód. W miejscowości, gdzie zatrzymaliśmy się na chwilę, już było wkoło nas kilku Chorwatów, którzy proponowali nam kwatery.
W końcu wzieliśmy kwaterę u jednego dziadka, do plaży 200 m, codziennie świeże figi i b miła atmosfera.
Cromaniakom życzę wszystkiego najlepszego w 2008r.
Pozdrawiam
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 31.12.2007 19:03

pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od poprzedników, niech przemówią liczby:
- apartament 30 euro - 14 dni 420x 3,8=1600zł
- droga z dwoma postojami (tam i z powrotem) 1500zł
- na miejscu życie 1000zł (bez zwiedzania)
- razem 4000zł
Za tą kwotę masz all inclusive w basenie morza śródziemnego, nie musisz sie o nic martwić, jesteś za 2-3 godziny na miejscu, a czasu masz na tyle, że możesz wybrać sobie biuro jakie chcesz i miejsce gdzie chcesz pojechać, są biura, których klienci sobie chwalą
Wydaje sie, że warto i taką opcję wybrać, tym bardziej , że dziecko jedzie prawie za darmo, pozdrowienia noworoczne
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.12.2007 19:35

j23 napisał(a):pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od poprzedników, niech przemówią liczby:
- apartament 30 euro - 14 dni 420x 3,8=1600zł
- droga z dwoma postojami (tam i z powrotem) 1500zł
- na miejscu życie 1000zł (bez zwiedzania)
- razem 4000zł
Za tą kwotę masz all inclusive w basenie morza śródziemnego, nie musisz sie o nic martwić, jesteś za 2-3 godziny na miejscu, a czasu masz na tyle, że możesz wybrać sobie biuro jakie chcesz i miejsce gdzie chcesz pojechać, są biura, których klienci sobie chwalą
Wydaje sie, że warto i taką opcję wybrać, tym bardziej , że dziecko jedzie prawie za darmo, pozdrowienia noworoczne

A co będziesz miał za standard za 1kpln na głowę :?: :?: :?:
Bezcenne zamknięcie w hotelisku. Dziękuję. Wolę po swojemu.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.12.2007 20:11

Piszecie o biurach turystycznych, że nie warto, że są niesolidne, że błędem jest jechać "z biurem", ....... etc,etc. Jako przyklad podam siebie. Od długich lat jeżdzę sam, tzn. sam sobie ustalam gdzie jadę, dokąd jadę, jaką trasą. W zasadzie jest to podyktowane tym, że lubie jazdę samochodem, sam sobie jestem panem. :D
Teraz odnośnie tego "biura" ....... mam w "rodzinie" tzn. siostra prowadzi takie biuro. Od lat, poważne, sprawdzone biuro ( kawał biura). ............... a jednak lubię sam. Chyba nie musze pisać, że z usług biura, mam cenę tylko "po kosztach" i w końcowym rozliczeniu byłoby taniej, niejednokrotnie nawet znacząco taniej.
Konkluzja: biuro nie jest "be", są dobre biura. Szkopuł w tym, że niektórzy wolą inaczej. Mogą "woleć" :?: - mogą. :!:
zygmunt
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 01.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zygmunt » 31.12.2007 21:19

j23 napisał(a):pozwolę sobie mieć odmienne zdanie od poprzedników, niech przemówią liczby:
- apartament 30 euro - 14 dni 420x 3,8=1600zł
- droga z dwoma postojami (tam i z powrotem) 1500zł
- na miejscu życie 1000zł (bez zwiedzania)
- razem 4000zł
Za tą kwotę masz all inclusive w basenie morza śródziemnego, nie musisz sie o nic martwić, jesteś za 2-3 godziny na miejscu, a czasu masz na tyle, że możesz wybrać sobie biuro jakie chcesz i miejsce gdzie chcesz pojechać, są biura, których klienci sobie chwalą
Wydaje sie, że warto i taką opcję wybrać, tym bardziej , że dziecko jedzie prawie za darmo, pozdrowienia noworoczne

Tu nie chodzi o to czy jest drożej czy taniej , ludzie którzy jeżdżą w ciemno po prostu to lubią a ja się do nich zaliczam
Nasza młodsza córka miała 1,5 roku gdy jechaliśmy do Czarnogóry i też mieliśmy obawy ale okazało się że niepotrzebniesię martwiliśmy.
Na przyszły sezon jednak zarezerwowaliśmy apartmany wcześniej ale tylko dlatego że właśnie jadą z nami znajomi po raz pierwszy do CRO i z rocznym dzieckiem i też mają lekkie obawy. :)
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :D :D :D
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Nasz pierwszy raz
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone