Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Namiary na mechaników samochodowych w Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.07.2024 08:27

Kate75 napisał(a):Jestem w Srimie ( Vodice) mam awarie w cytrynie C5 2.0HDi - prawdopodobnie pękł przewod od ukladu chlodzenia ,- gdzie tu mogę znaleźć "kogoś"lub serwis co ogarnie temat.

Ul. Prve primorske čete 40, 22211, Vodice, Auto Servis Tandem.
W miare dobre opinie.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 26.07.2024 18:59

Marlowe1994 napisał(a):
Kate75 napisał(a):Jestem w Srimie ( Vodice) mam awarie w cytrynie C5 2.0HDi - prawdopodobnie pękł przewod od ukladu chlodzenia ,- gdzie tu mogę znaleźć "kogoś"lub serwis co ogarnie temat.

Ul. Prve primorske čete 40, 22211, Vodice, Auto Servis Tandem.
W miare dobre opinie.

Dzieki za info trafiłem do byłego ASO Citroena Vodice (bo takowy posiadam) cześć zamówiona ale chyba będzie problem z wymianą (choc to tylko wąz układu chłodzącego długości 15 cm) ale maja problem z odkręceniem jednej obejmy :-( złe dojście.
599
Cromaniak
Posty: 623
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 26.07.2024 21:16

pietnasto centymetrowy wąż
nie daje wiary że z czyms takim nie dają rady,
nic dziwnego że nie są już serwisem cytryny,
może poszukaj jakiegoś warsztatu typu"kowal",
jeśli jest kanał,czy podnośnik który podnosi całe auto to co może być przeszkodą?
poszukaj innego warsztatu,

p.s,
powiedz im że nie mają tej obejmy odkręcać
tylko przeciąć/zniszczyć
i założyć nową,albo niech "skręca"to drutem miedzianym (jest miękki)
to "tylko"układ chłodzenia,
żadne turbo gdzie są spore ciśnienia,
tak czy owak powodzenia,
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.07.2024 21:35

Kate75 napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
Kate75 napisał(a):Jestem w Srimie ( Vodice) mam awarie w cytrynie C5 2.0HDi - prawdopodobnie pękł przewod od ukladu chlodzenia ,- gdzie tu mogę znaleźć "kogoś"lub serwis co ogarnie temat.

Ul. Prve primorske čete 40, 22211, Vodice, Auto Servis Tandem.
W miare dobre opinie.

Dzieki za info trafiłem do byłego ASO Citroena Vodice (bo takowy posiadam) cześć zamówiona ale chyba będzie problem z wymianą (choc to tylko wąz układu chłodzącego długości 15 cm) ale maja problem z odkręceniem jednej obejmy :-( złe dojście.

Jak masz assistance i lawetę to nie baw się w jakieś badziewia. Niech przywożą inne auto i z głowy. Własne naprawisz u siebie.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 26.07.2024 22:41

Kate75 napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):
Kate75 napisał(a):Jestem w Srimie ( Vodice) mam awarie w cytrynie C5 2.0HDi - prawdopodobnie pękł przewod od ukladu chlodzenia ,- gdzie tu mogę znaleźć "kogoś"lub serwis co ogarnie temat.

Ul. Prve primorske čete 40, 22211, Vodice, Auto Servis Tandem.
W miare dobre opinie.

Dzieki za info trafiłem do byłego ASO Citroena Vodice (bo takowy posiadam) cześć zamówiona ale chyba będzie problem z wymianą (choc to tylko wąz układu chłodzącego długości 15 cm) ale maja problem z odkręceniem jednej obejmy :-( złe dojście.

To są jakieś "dziwaki" pewnie chcą większą kasę wyciągnąć.
Na wszelki wypadek porozglądaj się za jakimś warsztatem przydomowym, tam mają zdolnych chłopaków. Zrób zdjęcie węża i zmierz jego średnicę, mogą dobrać coś podobnego a obejma to nie problem dla normalnego mechanika.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 26.07.2024 23:14

Sam jestem mechanikiem choć praktykujący tylko przy swoim samochodzie ,i rzeczywiście jest problem z dostaniem się do obejmy ( bardzo malo miejsca) a wąż to 32 cm srednicy dlugosc 15 cm ale w połowie zgięty o 90 stopni- idzie zaraz za silnik, ale tuz przy nim dlatego zgięty. Ale jak nie dadzą rady to chyba sam będę musiał to jakiś ogarnąć- choć ciężko będzie.
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 26.07.2024 23:20

Czemu od razu zakładać, że to nieuczciwi ludzie? :? Może rzeczywiście jest jakiś problem z tym tematem. Jeżdżenie, szukanie mechaników w przydomowych warsztatach, czy to ma sens? Może zrobią a może będzie na zasadzie, będzie pan zadowolony i w drodze powrotnej puści to w diabły i dopiero będzie gips. Moim zdaniem, jak tu nie dadzą rady to dzwonić na assistance. Niech ta wydana kasa na coś się przyda.
Pozdrav.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.07.2024 07:43

Kate75 napisał(a):Sam jestem mechanikiem choć praktykujący tylko przy swoim samochodzie ,i rzeczywiście jest problem z dostaniem się do obejmy ( bardzo malo miejsca) a wąż to 32 cm srednicy dlugosc 15 cm ale w połowie zgięty o 90 stopni- idzie zaraz za silnik, ale tuz przy nim dlatego zgięty. Ale jak nie dadzą rady to chyba sam będę musiał to jakiś ogarnąć- choć ciężko będzie.

Dasz radę, ja sobie dałem radę z kółkiem napinacza paska wielorowkowego (woda, alternator, wspomaganie) czy też padniętej diody (było tylko 12,2V).
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 27.07.2024 13:35

wielbiciel napisał(a):
Kate75 napisał(a):Sam jestem mechanikiem choć praktykujący tylko przy swoim samochodzie ,i rzeczywiście jest problem z dostaniem się do obejmy ( bardzo malo miejsca) a wąż to 32 cm srednicy dlugosc 15 cm ale w połowie zgięty o 90 stopni- idzie zaraz za silnik, ale tuz przy nim dlatego zgięty. Ale jak nie dadzą rady to chyba sam będę musiał to jakiś ogarnąć- choć ciężko będzie.

Dasz radę, ja sobie dałem radę z kółkiem napinacza paska wielorowkowego (woda, alternator, wspomaganie) czy też padniętej diody (było tylko 12,2V).

Pewnie bede musiał, choć na dzień dobry sprobuje jeszcze łatkę rowerowa nakleić - może pomoże?.Dzisiaj zrobiłem ok 50km i niewiele ubyło więc.....sam już nie wiem czy ruszać to ( wymieniać)?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.07.2024 14:34

Kate75 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Kate75 napisał(a):Sam jestem mechanikiem choć praktykujący tylko przy swoim samochodzie ,i rzeczywiście jest problem z dostaniem się do obejmy ( bardzo malo miejsca) a wąż to 32 cm srednicy dlugosc 15 cm ale w połowie zgięty o 90 stopni- idzie zaraz za silnik, ale tuz przy nim dlatego zgięty. Ale jak nie dadzą rady to chyba sam będę musiał to jakiś ogarnąć- choć ciężko będzie.

Dasz radę, ja sobie dałem radę z kółkiem napinacza paska wielorowkowego (woda, alternator, wspomaganie) czy też padniętej diody (było tylko 12,2V).

Pewnie bede musiał, choć na dzień dobry sprobuje jeszcze łatkę rowerowa nakleić - może pomoże?.Dzisiaj zrobiłem ok 50km i niewiele ubyło więc.....sam już nie wiem czy ruszać to ( wymieniać)?

Łatka+czarna taśma (taka na wszystko, kilka zwojów)+opaski, w układzie też jest ciśnienie, niewielkie ale jest. Wiem że druciarstwo, ale działa.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 27.07.2024 16:02

wielbiciel napisał(a):
Kate75 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Kate75 napisał(a):Sam jestem mechanikiem choć praktykujący tylko przy swoim samochodzie ,i rzeczywiście jest problem z dostaniem się do obejmy ( bardzo malo miejsca) a wąż to 32 cm srednicy dlugosc 15 cm ale w połowie zgięty o 90 stopni- idzie zaraz za silnik, ale tuz przy nim dlatego zgięty. Ale jak nie dadzą rady to chyba sam będę musiał to jakiś ogarnąkać- choć ciężko będzie.

Dasz radę, ja sobie dałem radę z kółkiem napinacza paska wielorowkowego (woda, alternator, wspomaganie) czy też padniętej diody (było tylko 12,2V).

Pewnie bede musiał, choć na dzień dobry sprobuje jeszcze łatkę rowerowa nakleić - może pomoże?.Dzisiaj zrobiłem ok 50km i niewiele ubyło więc.....sam już nie wiem czy ruszać to ( wymieniać)?

Łatka+czarna taśma (taka na wszystko, kilka zwojów)+opaski, w układzie też jest ciśnienie, niewielkie ale jest. Wiem że druciarstwo, ale działa.

Tak chciałbym ,ale się nie da - zbyt mało miejsca na włożenie taśmy a tym bardziej na jej obwijanie. Pozostanie niestety tylko łatka, aby zminimalizować ciśnienie poluzuje korek na zbiorniczku wyrównawczym
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 27.07.2024 16:32

Kate75 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Kate75 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Kate75 napisał(a):Sam jestem mechanikiem choć praktykujący tylko przy swoim samochodzie ,i rzeczywiście jest problem z dostaniem się do obejmy ( bardzo malo miejsca) a wąż to 32 cm srednicy dlugosc 15 cm ale w połowie zgięty o 90 stopni- idzie zaraz za silnik, ale tuz przy nim dlatego zgięty. Ale jak nie dadzą rady to chyba sam będę musiał to jakiś ogarnąkać- choć ciężko będzie.

Dasz radę, ja sobie dałem radę z kółkiem napinacza paska wielorowkowego (woda, alternator, wspomaganie) czy też padniętej diody (było tylko 12,2V).

Pewnie bede musiał, choć na dzień dobry sprobuje jeszcze łatkę rowerowa nakleić - może pomoże?.Dzisiaj zrobiłem ok 50km i niewiele ubyło więc.....sam już nie wiem czy ruszać to ( wymieniać)?

Łatka+czarna taśma (taka na wszystko, kilka zwojów)+opaski, w układzie też jest ciśnienie, niewielkie ale jest. Wiem że druciarstwo, ale działa.

Tak chciałbym ,ale się nie da - zbyt mało miejsca na włożenie taśmy a tym bardziej na jej obwijanie. Pozostanie niestety tylko łatka, aby zminimalizować ciśnienie poluzuje korek na zbiorniczku wyrównawczym

Przynajmniej spróbuj trytytki jedna obok drugiej pozaciskać na łatce. Jak ich nie masz to spróbuj sznurkiem zrobić opaskę żeglarską.
Kate75
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 24.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kate75 » 27.07.2024 17:12

Tak chciałbym, bez tretytek się nie ruszam ,to najważniejsze narzędzie w samochodzie. I tak łatka pójdzie na czuja - bo nie widać z skąd leci ale czuć pod palcem ( mniej wiecej).
W razie czego kupiłem jeszcze 10 litrow wody destylowanej jakby co- a jak będzie potrzeba to dokupię następna 5l
Jutro uderzę po silikon i u macherów pewnie mają jakiś stary wąż to do przetnę wzdłuż nawale silikonu i założę może będzie na tyle trzymał, że da radę jechać- oczywiście jeśli oni nie dadza rady.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 285
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 10.08.2024 16:50

W aucie szwagra najprawdopodobniej zaczęło hałasować łożysko w jednym kole. Dojechał bez problemów, ale dobrze byłoby je wymienić przed wyjazdem. Jeśli ktoś ma sprawdzonego mechanika między Primosten a Trogiem, to byłbym wdzięczny za namiar.
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1260
Dołączył(a): 15.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 10.08.2024 20:04

Jadąc z Rogoźnicy do Trogiru po lewej stronie jest mechanik. Czy dobry? Termin na wymianę gumy na przegubie był po trzech dniach. Ale może...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Namiary na mechaników samochodowych w Cro - strona 47
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone