Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Najlepsze Konoby w Cro :)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 546
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.08.2024 13:02

Może nie konoba ale restauracja. W Zagrzebiu. Kapitalne miejsce w bośniackim duchu. Nie jest w centrum, trzeba zrobić małą wycieczkę tramwajem. Sofra. Lepiej jechać w mieszanym towarzystwie, bo kobiety mogą mieć problem ze złożeniem zamówienia.
Ul. I. gardijske brigade Tigrovi 27, 10000, Zagreb.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1784
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 04.08.2024 14:01

Marlowe1994 napisał(a):Może nie konoba ale restauracja. W Zagrzebiu. Kapitalne miejsce w bośniackim duchu. Nie jest w centrum, trzeba zrobić małą wycieczkę tramwajem. Sofra. Lepiej jechać w mieszanym towarzystwie, bo kobiety mogą mieć problem ze złożeniem zamówienia.
Ul. I. gardijske brigade Tigrovi 27, 10000, Zagreb.


Kurcze mam z tym problem, chciałabym zjeść w pewnym miejscu w Bihać w BiH, gdzie widziałam rolki na instagramie u gastrotrazilica - swoją drogą bardzo polecam profil, wiele restauracji na Bałkanach :hearts: i wyglądało super, natomiast przeczytałam kilka komentarzy, właśnie o uciszaniui upominaniu przez kelnera zamawiające kobiety- że ma to robić mąż, ojciec :glupek:
O ile mogę starać się zrozumieć ich tradycje, religię, tak nie godzę się na takie traktowanie w miejscu, które jest dostępne dla każdego, nastawione też na turystów.
Nie wiem, może sprawdzę jak mnie potraktują, a najwyżej z wielkim hukiem wyjdę :rotfl:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 546
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 04.08.2024 14:20

wiolek_lp napisał(a):
Marlowe1994 napisał(a):Może nie konoba ale restauracja. W Zagrzebiu. Kapitalne miejsce w bośniackim duchu. Nie jest w centrum, trzeba zrobić małą wycieczkę tramwajem. Sofra. Lepiej jechać w mieszanym towarzystwie, bo kobiety mogą mieć problem ze złożeniem zamówienia.
Ul. I. gardijske brigade Tigrovi 27, 10000, Zagreb.


Kurcze mam z tym problem, chciałabym zjeść w pewnym miejscu w Bihać w BiH, gdzie widziałam rolki na instagramie u gastrotrazilica - swoją drogą bardzo polecam profil, wiele restauracji na Bałkanach :hearts: i wyglądało super, natomiast przeczytałam kilka komentarzy, właśnie o uciszaniui upominaniu przez kelnera zamawiające kobiety- że ma to robić mąż, ojciec :glupek:
O ile mogę starać się zrozumieć ich tradycje, religię, tak nie godzę się na takie traktowanie w miejscu, które jest dostępne dla każdego, nastawione też na turystów.
Nie wiem, może sprawdzę jak mnie potraktują, a najwyżej z wielkim hukiem wyjdę :rotfl:

Spoko, ortodoksów tam nie ma :) ale olewanie z lekka to co kobieta mówi, występuje :) Za każdym z trzech razy gdy tam byłem. Ale jedzenie przednie i miejsce fajne. I samo to, że trzeba tramwajem pojeździć też spoko. Można zobaczyć coś innego niż Gornji i Donji Grad. Ja najczęściej wsiadam pod repom.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16186
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.08.2024 16:22

wiolek_lp napisał(a):O ile mogę starać się zrozumieć ich tradycje, religię, tak nie godzę się na takie traktowanie w miejscu, które jest dostępne dla każdego, nastawione też na turystów.
Ale to jest właśnie ich tradycja, kultura, mężczyzna dba o takie rzeczy w miejscu publicznym i w ten sposób okazuje szacunek kobiecie* ( tak jest w ich kulturze, dla nas może to być trudne do zaakceptowania, ale tak jest). Nie wszystkie miejsca muszą się dostosowywać do oczekiwań turystów... Mnie akurat to cieszy, bo są autentyczne....



* Podobnie jak to, że mężczyzna idzie pierwszy, bo toruje miejsce swoim kobietom, zwłaszcza w tłumie.
** Podobnie jak w krajach muzułmańskich nie podaje się niczego lewą ręką.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1784
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 05.08.2024 17:56

Może to ich kultura i tradycja, ale tak jak napisałam ja traktowana w taki sposób nie czułabym się dobrze, i nie cieszyła bym się, że są autentyczni...
Szacunek można okazywać w inny sposób, nie zgadzam się na nierówne traktowanie kobiet.
Ale tak jak mówisz nie wszystko musi być pod turystów, więc zwyczajnie jeśli ja tak zostanę potraktowana, to znajdę inne miejsce ;) Dobrze że mój gospodarz z Saraj nie jest tak zatwardziały w tradycji, bo chyba po 1 razie zakończylibyśmy bywanie u niego, a tak to nie mogę doczekać się nie tylko miejsca ale i spotkania z nim :hearts:

Aaa i co do tego okazywania szacunku jeszcze, to zamawianie czegoś przez Pana rodu, bo okazuje w ten sposób szacunek kobiecie dbając o nią, a besztanie przez kelnera kobiety, dlaczego tego nie robi mężczyzna, nie ma mnie znaku = :roll:
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.08.2024 19:23

piekara114 napisał(a):Ale to jest właśnie ich tradycja, kultura (...)
Ich.
Nie moja.
Na ich tradycje, obyczaje i obrzędy to ja sobie mogę popatrzeć. Małpować ich nie muszę.
Chodzisz w burce/hidżabie gdy jesteś na urlopie w jakimś muzułmańskim regionie?
A przecież to właśnie ich tradycja, kultura...
leswac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1018
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) leswac » 05.08.2024 20:01

ja mogę wszystkim polecić KONOBY BRELA STOMARICA : Sirena i Plima przy plaży Podkrcavlje oraz La Bomba przy plaży Śćit a jak ktoś chce piwko lub drina to Waikiki Bar przy plaży Stomarica....... :verryhappy: :verryhappy: :verryhappy:
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 546
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 05.08.2024 20:24

Mnie bardzo dobrze się jadło jeszcze w kilku miejscach w Zagrzebiu a jednym z nich które mogę polecić jest Magazinska klet-Pri staroj smokvi. Mnie bardzo smakowało. Także nie w centrum. Przy dworcu. Spod repa można tramwajem i z buta.
Strojarska cesta 32, 10000, Zagreb.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16186
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2024 20:29

boboo napisał(a):Chodzisz w burce/hidżabie gdy jesteś na urlopie w jakimś muzułmańskim regionie?
A przecież to właśnie ich tradycja, kultura...
Turysta jest gościem w ich kraju i w pewnym zakresie mają prawo oczekiwać dostosowania się do ich zwyczajów. Nie wymagają nie wiem czego....
Burka/hidżab to cos więcej niż tylko tradycja i kultura...


boboo napisał(a):Na ich tradycje, obyczaje i obrzędy to ja sobie mogę popatrzeć. Małpować ich nie muszę.
Idąc tym zbyt głębokim dostosowywaniem się.... Mieszkasz w Niemczech, czemu małpujesz ich język? Możesz przecież używać tylko ojczystego....
Ostatnio edytowano 06.08.2024 09:00 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
boboo
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5063
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.08.2024 20:42

piekara114 napisał(a): Idąc tym zbyt głębokim dostęp dostosowywaniem się....
Mieszkasz w Polsce, dlaczego nie potrafisz po polsku?
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Najlepsze Konoby w Cro :) - strona 50
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone