Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na Pag - mostem czy promem

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003
Na Pag - mostem czy promem

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.07.2024 09:56

Skrystalizował się plan wyjazdu AD 2024.
Jedziemy 17.08.2024 z międzylądowaniem w Mursko, natomiast 18.08.2024 startujemy z Mursko na Pag.

Na Pag będziemy wjeżdżać od Posedarje oczywiście mostem, ale...

Po tygodniu na Pagu, konkretnie w sobotę, 24.08.2024 w okolicy 09:00/10:00 wyjeżdżamy z Pagu i zmieniamy miejscówkę na Istrię, Banjole.
I tu pojawiają się pewne komplikacje:
1. wyjazd jest w sobotę, w porze wzmożonego ruchu drogowego;
2. po drodze na Istrię chcemy jeszcze zahaczyć o Zatokę Zavratnica i wodospady w okolicy Pazina na Istrii

I teraz tak, rozważamy:
a) powrót mostem i jazdę u podnóża Velebitu, aż do Zavratnicy;
b) powrót mostem, odpuszczamy Zavratnicę, jedziemy autostradą do Zuta Lokva, a następnie zjeżdżamy do Senji i kontynujemy wybrzeżem do Rijeki;
c) powrót promem Zigljen-Prizna, zjazd do Zavratnicy i kontunuowanie wybrzeżem do Rijeki

Nigdy w swojej 20letniej historii pobytów w HR nie płynąłem promem, może to być pewnego rodzaju atrakcja dla dzieciaków, choć w ubiegłym roku przeprawialiśmy się bez auta z Turcji na Kos (GR). Zastanawiam się, jednak czy w sobotę około tej godziny 09:00 / 10:00 odstać w kolejce do promu i ile to może potrwać?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2024 10:10

Jadranka w okolicach Karlobaga to wg. mnie jeden z najładniejszych odcinków więc może warto ze tego względu mostem i tą właśnie trasą jechać ?
Szczególnie zapamiętałem widok na Paśke Vrata.
W 2018 jechałem właśnie z Pag do Vrbnika na Krku. Również zwiedziliśmy wówczas Zavratnicę.
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.07.2024 11:09

kaeres napisał(a):Jadranka w okolicach Karlobaga to wg. mnie jeden z najładniejszych odcinków więc może warto ze tego względu mostem i tą właśnie trasą jechać ?
Szczególnie zapamiętałem widok na Paśke Vrata.
W 2018 jechałem właśnie z Pag do Vrbnika na Krku. Również zwiedziliśmy wówczas Zavratnicę.

I tak będziemy wracać :D
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.07.2024 11:32

kaeres napisał(a):Jadranka w okolicach Karlobaga to wg. mnie jeden z najładniejszych odcinków więc może warto ze tego względu mostem i tą właśnie trasą jechać ?


Obawiam się jednak, że to może zając nam za dużo czasu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2024 11:36

Traktuj trasę jako dzień zwiedzania więc nic nie tracisz. Wyjeżdżasz rano, odwiedzasz piękne miejsca z wspaniałymi widokami po drodze i wieczorem po pięknym dniu jesteś na Istrii.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.07.2024 11:58

el_guapo napisał(a):
kaeres napisał(a):Jadranka w okolicach Karlobaga to wg. mnie jeden z najładniejszych odcinków więc może warto ze tego względu mostem i tą właśnie trasą jechać ?


Obawiam się jednak, że to może zając nam za dużo czasu.

W ubiegłym roku przejechaliśmy odcinek Senj-Rovanjska jadąc na południe (cel: Molunat), taka odskocznia od D1 i autostrady.
Sympatyczna trasa, niewielki ruch, jedzie się przyjemnie, widoki przednie (jedziesz ze słońcem).
Na prom jest zawsze kolejka, w sezonie w sobotni poranek szczególnie. Autostrada chyba najgorszy wybór, a nie daj boże powieje i na objazd cię skierują (przez Gracac).
Jeżeli miałbym wybierać twoje przemyślenia, to w takiej kolejności A; C; B
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.07.2024 14:10

wielbiciel napisał(a):Na prom jest zawsze kolejka, w sezonie w sobotni poranek szczególnie.


Kupno biletów on-line na konkretną godzinę zapewne niczego nie gwarantuje, prawda?
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3038
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2024 14:15

Widzę, że wybrałeś przed założeniem tematu.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1560
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 19.07.2024 14:23

kaeres napisał(a):Widzę, że wybrałeś przed założeniem tematu.


To jest tak, że nie jedziemy sami i muszę brać pod uwagę preferencję w drugim aucie.
W relacji czasu/kosztu prom pozostaje nie do pobicia, a i sam przejazd do tej konkretnej przystani to pewna atrakcja - z tego co widzę na GM i SV.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.07.2024 14:51

el_guapo napisał(a):
kaeres napisał(a):Widzę, że wybrałeś przed założeniem tematu.


To jest tak, że nie jedziemy sami i muszę brać pod uwagę preferencję w drugim aucie.
W relacji czasu/kosztu prom pozostaje nie do pobicia, a i sam przejazd do tej konkretnej przystani to pewna atrakcja - z tego co widzę na GM i SV.

Weźcie ze sobą trochę więcej wody i cienia, bo czekać na tej patelni w obecnych warunkach pogodowych jest wymagające.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.07.2024 15:03

el_guapo napisał(a):
wielbiciel napisał(a):Na prom jest zawsze kolejka, w sezonie w sobotni poranek szczególnie.


Kupno biletów on-line na konkretną godzinę zapewne niczego nie gwarantuje, prawda?

Dokładnie, chyba że coś zmienili od mojego ostatniego razu.
Pamiętam że nie mieliśmy wykupionego biletu więc mogliśmy zawrócić, kolejka zaczynała się przed tą zatoką po prawej stronie, ale to było 2011r. :lol:
Marlowe1994
Croentuzjasta
Posty: 492
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 19.07.2024 17:07

el_guapo napisał(a):......wodospady w okolicy Pazina na Istrii

Przy takiej pogodzie, nie spodziewaj się tam wody....
Pozdrav.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1265
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.07.2024 11:55

el_guapo napisał(a):
kaeres napisał(a):Widzę, że wybrałeś przed założeniem tematu.


To jest tak, że nie jedziemy sami i muszę brać pod uwagę preferencję w drugim aucie.
W relacji czasu/kosztu prom pozostaje nie do pobicia, a i sam przejazd do tej konkretnej przystani to pewna atrakcja - z tego co widzę na GM i SV.

Daj znać jak było, w tym roku też mam Pag (Zubovići) na rozkładzie.

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone