Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na dzien przed wyjazdem - prosze o porady.

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 14.08.2007 10:32

Jakie kamizelki dla kierowcy i pasażerów , pierwszy raz słyszę ????
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2007 10:45

paolo napisał(a):Jakie kamizelki dla kierowcy i pasażerów , pierwszy raz słyszę ????

Np. jadąc przez Słowację:
http://www.podroze.pl/europa/miasta/now ... _15502.htm
lub poruszając się autostradami po UE.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2007 11:02

paolo napisał(a):Jakie kamizelki dla kierowcy i pasażerów , pierwszy raz słyszę ????


W samolocie do Chorwacji w tym roku będziesz miał :wink:
Pod siedzeniem każdego pasażera znajduje się żółte opakowanie z kamizelką ratunkową. :lol: :wink:
tomasz szydzikowski
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 22.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomasz szydzikowski » 14.08.2007 11:19

:lol: :lol: dobre
że też problemy,
dajmy mu ,niech już weżmie, tych kamizelek kilka ,a zieloną kartę ,mozna dostac za darmo ,niech tez ze sobą zabierze i niech poszaleje chłopina na statku do Wenecji.
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 14.08.2007 19:17

do du....z tymi wszystkimi duperelami....jak bedziesz miał szczęście to nikt cie nawet nie zapyta z kim? po co? i gdzie? jedziesz...nie przejmuj się....wszystkie problemy wynikają z jakiś powodów np. przekroczyłeś prędkość i jesteś cfaniak....jest po tobie. Unikaj powodów do zatrzymania twojego samochodu( pasy, prędkość, światła, usmiech na twarzy ...jak to masz nie masz szansy na jakieś zatrzymanki)..szerokiej drogi...a takie tam są
paolo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolo » 15.08.2007 00:52

Janusz Bajcer napisał(a):
paolo napisał(a):Jakie kamizelki dla kierowcy i pasażerów , pierwszy raz słyszę ????


W samolocie do Chorwacji w tym roku będziesz miał :wink:
Pod siedzeniem każdego pasażera znajduje się żółte opakowanie z kamizelką ratunkową. :lol: :wink:


:D :D ale mam nadzieję że nie będą potrzebne.
kamilka-szpilka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2007
Jutro wyjeżdzam :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilka-szpilka » 19.08.2007 19:09

Czesc wyjeżdzam 20 autkiem do Chorwacji pierwszy raz,wstepnie opracowana trasa to Lublin-nocleg w Bratysławie, i kolejny nocleg jak sie uda to już Rijeka. Chcemy jechac wybrzezem, do Splitu i promem na kilka dni na Lastovo.Potem Dubrovnik i powrót może przez Bośnie.Will see.Czas to około 14 dni a kaska na 2 os ok.4 tys. Jedziemy w ciemno,bez rezerwowania noclegów,jedynie z wykazem kempingow.
Mam kilka pytan, czy za taka kaske da sie przetrwac i sporo zwiedzic,oszczedzajac na luksusie mieszkaniowym,czy na kempingach sa wolne miesjca i nie ma problemu z nocowniem na jedna noc,czy ktos byl na Lastovie.
Jezeli macie jeszcze jakies praktyczne porady to z gory dzieki.
Pozdrawiam goraco.
:D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 19.08.2007 20:53

A do Splitu to chcecie jechać i po drodze cóś zwiedzać czy tylko sie przedostać do Splitu żeby popłynąć na Lastovo? Trasa z Rijeki do Splitu nawet w tygodniu tylko po to aby przejechać-ja bym nie polecał. Ale to tylko moje zdanie. Prędkość średnia 50 km/h i przy odległości ok 350 km to bite 7 h jazdy(9 raz w Cro) Na Lastovo nie byłem , widzę ją tylko czasem z tarasu jak jestem w Dingacu na Peljescu :) Jeśli chodzi o zwiedzanie to wszystko kosztuje , czasem więcej czasem mniej ale na pewno dacie radę zwiedzić jeśli odpuścicie obiady w knajpach i noclegi w apartmanach :) Ze Splitu do Ubli pływa katamaran ale on nie zabiera samochodów :) Macie to na pewno obcykane. Pozdrav!
kamilka-szpilka
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 31.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilka-szpilka » 19.08.2007 21:47

Chcemy objechac wybrzez i troche pozwiedzac po drodze,zobaczymy na miejscu,jesli chodzi o nocleg to glownie camping na jedna noc a dopiero na Lastovie cos sensowniejszego.Jesli chodzi o prom z Ubli to plywa i katamaran i prom co zabiera samochody,ale dzieki za info.
Wracam do pakowania i jeszcze raz dziekuje za wszystkie praktyczne porady dotyczace Cro.

Pozdrawiam. :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.09.2007 02:36

Jola L-G napisał(a):
Pyjter2007 napisał(a):Prosze, zeby jeszcze ktos napisal czy zielona karta jest obowiazkowa czy nie? Jadac przez Slowacje/Czechy/Austrie/Chorwacje do rejonow kolo Dubrovnika.
Trase przez Wegry chyba odpuszcze, chociaz wydaje sie krotsza.



Na całej trasie nie jest potrzebna, powinno się ją mieć na kawałek kiedy przejeżdża się przez teren nie-chorwacki na trasie do Dubrownika, ale na wakacje z reguły znoszą tam wszelkie nakazy, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś chciał oglądać jakieś dokumenty, ale w tym roku jeszcze tam nie byłam, mogę tylko pisać o tym co było. Pewnie ktoś, kto już wrócił odezwie się ze świeżymi informacjami. Pozdro...... :papa: :papa: :papa: :papa:


Jadąc do Mostaru na przejściu Gorica k. Imotski celnik zażądal zielonej karty i uważnie ją czytal . Dla pewności bym zabral; dla ubezpieczonych w PZU gratis gdzie indziej 5 pln
fleming
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 31.01.2005
droga przez Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) fleming » 02.09.2007 09:47

Są dwie szkoły przejazdu przez Węgry. Jedna mówi, że najlepiej wzdłuż granicy z Austrią i dalej kawałeczek Słowenii i jyuż prawie autostrada w Chorwacji. Druga, że lepiej wzdłuż balatonu i dalej Chorwacja. Testowałem obie i ta wzdłuż granicy z Austrią jest szybsza(krótsza) Obie trasy BEZPŁATNE Trzeba tylko uważać aby nie wpaść z Słowacji na autostradę na Węgrzech. Kieruj się tabliczkami na Balaton. W CHorwacji najdłuższy odcinek z Zagrzebia do Splitu to ok 170 kun. Karty zielonej nie trzeba. Wymagane kamizelki odblaskowe oraz 2 (dwa) trójkąty ostrzegawcze. Na ęgrzech przestrzegać ograniczeń Potrafią zfilmować z odległości 3 km. Tam są takie wsie po 6-7 km długie. Zupełnie ich nie widać. A dogadać się z policją nie dogadasz.POWODZENIA.
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Na dzien przed wyjazdem - prosze o porady. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone