Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na dowod osobisty do cro - praktyka

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2008 18:33

Cosmo napisał(a):....Nie widziałem twojego wpisu w kalendarzu, jedziesz w tym roku do Cro?

Niestety musiałem zmienić plany i d...pa blada z HR w tym roku :cry:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 25.04.2008 20:46

Piotrek_B napisał(a):
Cosmo napisał(a):....Nie widziałem twojego wpisu w kalendarzu, jedziesz w tym roku do Cro?

Niestety musiałem zmienić plany i d...pa blada z HR w tym roku :cry:


To tylko wspolczuc,ja sobie nawet nie wyobrazam nie jechac do HR !!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2008 20:59

Haweł napisał(a):...To tylko wspolczuc,ja sobie nawet nie wyobrazam nie jechac do HR !!!

Ja też ale czasami tak bywa, że nie wszystko wyjdzie co się zaplanuje :? :evil:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 25.04.2008 21:20

Piotrek_B napisał(a):
Haweł napisał(a):...To tylko wspolczuc,ja sobie nawet nie wyobrazam nie jechac do HR !!!

Ja też ale czasami tak bywa, że nie wszystko wyjdzie co się zaplanuje :? :evil:


Dokladnie,np.wypadki losowe,a ja tak lubie miec wszystko zaplanowane ...
msz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 28.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) msz » 07.07.2008 22:26

a był już ktoś w tym roku na dowód?
asiula33
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) asiula33 » 09.07.2008 16:12

Witam.
Może wie ktoś z szanownych forumowiczów co zrobić w następującej sytuacji. Podobno można mieć kłopoty w sytuacji kiedy przekracza się granicę samochodem zarejestrowanym na nie swoje imię i nazwisko. Czytałam, że jeśli samochód jest pożyczony należy zwrócić się do PZMOT-u po odpowiednie upoważnienie, przetłumaczone w kilku językach i nie ma problemu. Co zrobić natomiast w sytuacji, gdy samochód jest moją własnością, ale nie został jeszcze na mnie przerejestrowany. Posiadam na niego fakturę zakupu, lecz jak się domyślam jej okazanie nic mi nie da na granicy, ponieważ czytałam, że nawet umowa użyczenia musi być przetłumaczona na język chorwacki bądz węgierski, w zależności od granicy na której się ją okazuje). Pisałam meila do PZMOT-u, czy są w stanie mnie również wystawić jakieś zaświadczenie ale Pani odpisała mi, że nie wie co zrobić w takiej sytuacji. Może ktoś z Was wie ? Byłabym bardzo wdzięczna. Z góry dziękuję za każdą odpowiedz.
HRx4
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) HRx4 » 14.07.2008 03:36

Do Chorwacji na dowód wjeżdżałem bez problemu :) Natomiast że jestem leniem do tej pory nie wyrobiłem paszportu...w tym roku chce jechac do Dubrownika czy przez BiH (Neum) tranzytem przejade też na dowód?
Jak nie to bede kombinował promem Ploce-Trpanj na Peljesac :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.07.2008 06:44

HRx4 napisał(a):Do Chorwacji na dowód wjeżdżałem bez problemu :) Natomiast że jestem leniem do tej pory nie wyrobiłem paszportu...w tym roku chce jechac do Dubrownika czy przez BiH (Neum) tranzytem przejade też na dowód?
Jak nie to bede kombinował promem Ploce-Trpanj na Peljesac :lol:

Wiesz, jakby Ci to powiedzieć.........tyle razy było już wałkowane na tym forum (łącznie z linkiem do podstawy prawnej), że BiH od grudnia 2007 wprowadziła zmiane przepisów pozwalającą obywatelom UE wjeżdzać na D.O. :roll:
HRx4
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 07.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) HRx4 » 14.07.2008 16:53

Dziekuje za odp, w takim razie moze nawet wybiore sie do Mostaru :)
O tych przepisach nie wiedzialem ale to dlatego ze niedawno wrocilem na forum ;)
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
na dowod osobisty do cro - praktyka - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone