Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na dowod osobisty do cro - praktyka

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 20:53

Lider - masz 100 % racji.
Nie należę do tych osób, które z zacietrzewieniem udawadniają wszem i wobec, że paszport jest BE a dowód jest OK lub odwrotnie.
Do każdego z tych dokumentów mam stosunek emocjonajny - obojetny. I jest mi zupełnie obojętne na podstawie jakiego dokumentu moge gdzieś wjechać.
Chodzi mi o to, że skoro ktoś dopuszcza wjazd zarówno na DO jak i na paszport to ile można ściemniać w co drugim poście "że wolno" a w pozostałych: "że nie wolno" i w kółko zadawac pytania w stylu: "czy wjadę na dowód" :roll:

I tylko o to mi chodzi :wink:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.04.2008 20:57

Do HR wolno na dowod,ale...w razie kolizji,wypadku samochodowego,bez paszportu zaczynaja sie schody...Tak ktos napisal na tym forum,ze jak mial kolizje,to policjant chcial tylko paszport...Nie wiem czy jest sens ciagnac ten temat,inny kraj-paszport.
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 24.04.2008 21:21

Podsumowując dyskusję. :wink:
Na dowód można,ale jest ale.A jak coś się stanie,albo inne coś.Dyskomfort zupełny. :wink:
A jak jest paszport jest komfort odpoczywania.Luzik i odpoczynek pełną gębą. :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1721
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 24.04.2008 21:22

AndrzejJ. napisał(a):Podsumowując dyskusję. :wink:
Na dowód można,ale jest ale.A jak coś się stanie,albo inne coś.Dyskomfort zupełny. :wink:
A jak jest paszport jest komfort odpoczywania.Luzik i odpoczynek pełną gębą. :D


O tym wlasnie pisalem !!! Zamykamy temat !!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 22:27

Amen :!:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 25.04.2008 11:33

Haweł napisał(a):Do HR wolno na dowod,ale...w razie kolizji,wypadku samochodowego,bez paszportu zaczynaja sie schody...Tak ktos napisal na tym forum,ze jak mial kolizje,to policjant chcial tylko paszport...Nie wiem czy jest sens ciagnac ten temat,inny kraj-paszport.


I cały czas co po niektórzy popełniają ten sam błąd; "że jak będą kłopoty to tylko paszport jest dobry a dowód nie wystarczy". Bzdura, bzdura, bzdura...
A wyjaśnienie jest bardzo proste; Kolega Piotrek B przytoczył obowiązujące w Chorwacji prawo.
Skoro wolno wjechać do tego kraju na podstawie dowodu osobistego to tym bardziej można tym dokumentem załatawić na miejscu WSZYSTKIE SPRAWY - a już szczególnie zdarzenia nagłe typu wypadek. Bo w myśl przytoczonego prawa HR dla chorwackiego urzędnika (jakiegokolwiek) paszport = dowód. Inaczej takie prawo nie miałoby żadnego sensu - bo na logikę po co kogoś wpuszczać na dowód skoro niczego tym dowodem w kraju nie załatwi i miałby mieć problemy? Dlatego zastanówcie się ludzie nad bzdurami, które tu wypisujecie.
Ja do HR paszportu w ogóle nie zabieram - sprawdzone kilka razy bo mógłbym go tam chyba tylko zgubić (dodatkowa rzecz do pilnowania).
Paszport to ja biorę do Turcji, Serbii, Albanii, Macedonii czy do BiH (ale nie na tranzyt przez Neum bo tam paszportu też nie trzeba).
Nie siejcie bzdur na temat dowodu bo prawo jest prawem a wasze dywagacje są tylko waszymi dywagcjami.
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 25.04.2008 11:38

niezawodny napisał(a):
Haweł napisał(a):Do HR wolno na dowod,ale...w razie kolizji,wypadku samochodowego,bez paszportu zaczynaja sie schody...Tak ktos napisal na tym forum,ze jak mial kolizje,to policjant chcial tylko paszport...Nie wiem czy jest sens ciagnac ten temat,inny kraj-paszport.


I cały czas co po niektórzy popełniają ten sam błąd; "że jak będą kłopoty to tylko paszport jest dobry a dowód nie wystarczy". Bzdura, bzdura, bzdura...
A wyjaśnienie jest bardzo proste; Kolega Piotrek B przytoczył obowiązujące w Chorwacji prawo.
Skoro wolno wjechać do tego kraju na podstawie dowodu osobistego to tym bardziej można tym dokumentem załatawić na miejscu WSZYSTKIE SPRAWY - a już szczególnie zdarzenia nagłe typu wypadek. Bo w myśl przytoczonego prawa HR dla chorwackiego urzędnika (jakiegokolwiek) paszport = dowód. Inaczej takie prawo nie miałoby żadnego sensu. Dlatego ja do HR paszportu w ogóle nie zabieram - sprawdzone kilka razy. Nie siejcie bzdur na temat dowodu bo prawo jest prawem a wasze dywagacje są tylko waszymi dywagcjami.


zadzwoń na tel podany na poprzedniej stronie do MSZ - wyjaśnią jak to jest (ja rozmawiałem)


nie rozumiem dlaczego wprowadzasz w błąd forumowiczów, dlatego, że udało ci się przejechać kilka razy bez problemu


Pozdrawiam
dsk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 160
Dołączył(a): 18.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dsk » 25.04.2008 11:49

o ile wiem to na czas wakacji jest podpisana umowa między pol a cro która określa ze można poruszać sie na dowód osobisty.

Co innego np Czarnogóra... tam tylko paszporcik :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2008 12:04

adamk3 napisał(a):....zadzwoń na tel podany na poprzedniej stronie do MSZ - wyjaśnią jak to jest (ja rozmawiałem)


nie rozumiem dlaczego wprowadzasz w błąd forumowiczów, dlatego, że udało ci się przejechać kilka razy bez problemu....

Nikt nikogo nie wprowadza tu w błąd - są 2 dokumenty obowiązujące Polakow na granicy HR - wybór należy do podróżnego.

1) Informację z polskiego MSZ możesz sobie wsadzić.....wiesz gdzie ;-) - z prostego powodu to jest tylko "informacja" a nie akt prawny, umowa międzynarodowa etc. Taka informacja jest tak wiarygodna jak stwierdzenie, że "jedna pani, drugiej pani......"
2) będąc w HR podlegasz chorwackiemu prawodawstwu a nie "informacjom" polskiego MSZ czy innym przepisom prawa polskiego.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 25.04.2008 12:13

Do "adamk3" - dzwoniłem !

"Niezawodny" nikogo nie wprowadza w błąd .

To MSZ jest niekompetentne , i nielogiczne !!!

1.Polska jest członkiem UE
2.Polska jest członkiem grupy Schengen
3.W obrębie strefy poruszamy się i przekraczamy granice na podstawie dowodu osobistego
4.Chorwacja wprowadziła przepis ,zezwalający obywatelom Unii na przekraczanie jej granicy na podstawie dowodu osobistego.

To debilne MSZ robi swoim obywatelom problem !!!

Jeżeli zachorujesz , lub ulegniesz wypadkowi samochodowemu w Chorwacji,to jak w każdym cywilizowanym kraju zostanie udzielona Ci pomoc,a później zostaniesz poproszony o pokrycie kosztów ( niezależnie czy masz paszport czy dowód )

To debilny NFZ i ubezpieczyciele wymagają paszportu.

Ludzie - Po to Wałęsa ( SZACUNEK PANIE PREZYDENCIE ) skakał przez płot , abyście mogli wsadzić do kieszeni plastikowy dowód i kartę płatniczą i pojechać np. do Chorwacji.

To MSZ , NFZ i inne bandyckie instytucje oszukują i wymuszają na obywatelach ZAKUP paszportu - władze Chorwacji traktują dowód i paszport Równorzędnie !!![/b]
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 25.04.2008 13:01

I na tym koniec tematu!
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 25.04.2008 13:02

Piotrek B pozdrowienia od kolegi z SP 7
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 25.04.2008 13:06

Cosmo napisał(a):I na tym koniec tematu!

Nie sądzę. :twisted: Ja w każdym razie przestaję śledzić ten temat. Zaznaczę tylko, że biura podróży NIE WYMAGAJĄ paszportu na wyjazd do Cro. :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.04.2008 13:40

Cosmo napisał(a):Piotrek B pozdrowienia od kolegi z SP 7

Dzięki ;-) Tak typowałem, że to Ty - kiedyś umieściłeś na cro.pl adres mejlowy a później zobaczyłem Cię wśród znajomych Briana na naszejklasie ;-))

Cosmo napisał(a):I na tym koniec tematu!

Kolejny niepoprawny optymista :-) :-) :-) zapewniam Cię, że i tak nie dotrze do wszystkich ;-)

Pozdrav
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 25.04.2008 14:39

Dzięki, wysłałem Ci zaproszonko. Nie widziałem twojego wpisu w kalendarzu, jedziesz w tym roku do Cro?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
na dowod osobisty do cro - praktyka - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone