Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

na dowod osobisty do cro - praktyka

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
macek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) macek » 12.08.2007 21:04

Pytalem sie naszej gospodyni czy do zameldowania wystarczy nie wazny paszport mowila ze nie ma problemu.
bednarus
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 15.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bednarus » 15.08.2007 12:44

macek napisał(a):Pytalem sie naszej gospodyni czy do zameldowania wystarczy nie wazny paszport mowila ze nie ma problemu.


ciekawe czy nieważny "kwit z pralni" by jej też wystarczył :P
rayos
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) rayos » 22.08.2007 22:08

Wrociłem z Chorwacji i wszędzie pokazywałem dowód i bez problemu przejechałem każdą granice(oprócz BIH).
Poprostu paszporty miałem zamknięte w boksie i nie chciało mi się grzebać - taki teścik malutki
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 22.08.2007 23:09

Na granicy PL-D w Guben polski celnik popatrzyl w dowody i kazal jechac.Na granicy Niemiecko-Austryjackiej nikt nie stoi i nie sprawdza. Na Austriacko-Slowenskiej tylko zerkneli, a Slowensko-Chorwckiej tylko Chorwat popatrzyl.Jak ktos nie ma paszportu, to spokojnie moze jechac ;).
elvik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 10.04.2007
dowody

Nieprzeczytany postnapisał(a) elvik » 25.08.2007 13:44

Drodzy, dowody wystarczą. Nie martwcie się :) w końcu jesteśmy już w zjednoczonej Europie! a i do Chorwacji można się dostać posługując ty dok.

na innym forum jeden z forumowiczów nawet zdecydował się na obdzwonkę ambasad, by sobie potwierdzić, ze trafi do Cro z dowodem i co? dostał "zjeb.." w ambasadzie Austrii ;) no bo jak on może wogóle o to pytać ;)
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 23.04.2008 18:59

PASZPORT NIE JEST KONIECZNY !!![/b]
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 24.04.2008 10:38

Zadzwoniłem pod numer podany niżej aby potwierdzić informacje:


PASZPORT JEST POTRZEBNY

do Chorwacji i B i H.


Moim zdaniem nie ma co ryzykować za 140 PLN na 10 lat.[b]
------------------------------------

Informacje dla obywateli RP wyjeżdżających za granicę

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Informacje dla obywateli RP wyjeżdżających za granicę





Informacja konsularna: praktyczne informacje dla wyjeżdżających lub przebywających za granicą / Consular Information: information for Polish citizens abroad

tel. (+48-22) 5239451
Ostatnio edytowano 24.04.2008 11:31 przez adamk3, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 11:27

Ciekawy jestem w ilu jeszcze wątkach będziecie "bili pianę" na temat "czy potrzeba czy nie potrzeba"
Podajecie dwie zupełnie odmienne interpretacje polskiego i chorwackiego MSZ a praktyka jest jedna - każdy jedzie jak mu pasuje. I o to chodzi ;-)
No chyba ze mowa o paszporcie polsatu ;-) :-)
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 24.04.2008 11:29

Paszport może być potrzebny w ekstremalnych sytuacjach, ale
PASZPORT NIE JEST KONIECZNY !!![/b]
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 24.04.2008 15:49

Artur68 napisał(a):PASZPORT NIE JEST KONIECZNY !!![/b]

Paszport może być potrzebny w ekstremalnych sytuacjach, ale
PASZPORT NIE JEST KONIECZNY !!!


Spróbuj jeszcze jakoś inaczej może dotrze do niektórych :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 16:03

Nie jest konieczny bo na granicy nie sprawdzają,ale spróbuj się wytłumaczyć jakiemuś służbiście że "paszport nie jest konieczny" bo tak napisali na forum Cro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 16:27

szaki17 napisał(a):....ale spróbuj się wytłumaczyć jakiemuś służbiście że "paszport nie jest konieczny" bo tak napisali na forum Cro.

Nie z FORUM CRO.PL to wynika a z chorwackiego USTAWODAWSTWA :!:

"Article 3

In addition to a valid travel document, nationals of the following States may enter the Republic of Croatia with a valid identity card or a document confirming their identity and nationality issued by competent bodies of their respective States:

European Union Member States, States Signatories to the Schengen Agreement, Principality of Andorra, Principality of Liechtenstein, Principality of Monaco, Republic of San Marino, Swiss Confederation, Vatican City State."


pełny link do tego co wyżej.

Ale....link, linkiem a Wy dalej bedziecie snuli rozważania nad wyższością jednych świat nad drugimi :roll: :lol:

keruj7 napisał(a):....Spróbuj jeszcze jakoś inaczej może dotrze do niektórych :lol:

Keruj - jesteś NIEPOPRAWNYM OPTYMISTĄ nic nie dotrze :idea: To jest temat wałkowany od ponad roku. Jakby dotarło to wątek umarłby śmiercią naturalną. A tak mamy nowe klony :lol: 8)
Założę się z Tobą, że jeszcze kilkadziesiąt takich pytań do września padnie. Od września, jak sie sezon skończy będzie dopiero spokój :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.04.2008 17:02

Piotrku, nikt tu nie kwestionuje faktu, że wjechać na terytorium RH można jak najbardziej z ważnym dowodem osobistym (zresztą tego właśnie dotyczy przytoczony przez Ciebie fragment ustawy; dotyczny tylko i wyłącznie wjazdu na terytorium Chorwacji).

Ale apeluję, by obywatele polscy zabierali ze sobą paszporty!!!
Naprawdę są one niezbędne do korzystania z bezpłatnej pomocy medycznej w nagłych wypadkach!!! Moim zdaniem nie tylko "eksteremalne sytuacje" wymagają paszportu (np. banki bardzo często wymagają okazania paszportu przy wymianie walut; często wypożyczalnie sprzętu itp.)
Poza tym nikt z nas jadąc na wakacje nie może z całą pewnością powiedzieć: "mnie nic się nie przydarzy", bo to zwyczajny brak wyobraźni. Wypadki (np. drogowe, nie ważne czy spowodowane przez nas samych, czy te, w których jesteśmy tylko uczestnikami; konieczność stanięcia przed sędzią ds. wykroczeń...), zwyczajne złamanie ręki czy inne urazy mogą zdarzyć się każdemu!!! Pamiętajmy o tym!
Pozdrawiam i myślę, że naprawdę można już zamknąć tę dyskusję; tę i wszystkie inne na ten temat.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2008 18:53

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Piotrku, nikt tu nie kwestionuje faktu, że wjechać na terytorium RH można jak najbardziej z ważnym dowodem osobistym (zresztą tego właśnie dotyczy przytoczony przez Ciebie fragment ustawy; dotyczny tylko i wyłącznie wjazdu na terytorium Chorwacji).....

Kasiu - nie o to mi chodziło, że ktoś kwestionuje. Jesteś na forum to sama widzisz - w kółko macieju pieprzenie, że można albo nie można albo można a może nie można itp. itd.
To jest zwykłe zaśmiecanie tematu, które do niczego nie prowadzi.
Ja np. legitymuje się dowodem bo go zawsze mam przy sobie a paszporty leżą sobie w samochodzie bo mi nie przeszkadzają.
Pozdrav :papa:
Lider16
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 609
Dołączył(a): 29.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lider16 » 24.04.2008 20:37

Piotruś, sam widzisz - machasz dowodem bo masz go pod ręką ale paszporcik leży sobie bezpiecznie w saszetce/bagażu (na wszelakij słuczaj :-) ) i dopóki ktoś o niego nie poprosi wyraźnie to nawet nie będziesz pamiętał że go masz. Czyż nie mam racji?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
na dowod osobisty do cro - praktyka - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone