Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Na co zwrócić uwagę....Gdańsk-Budapeszt-Split

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Na co zwrócić uwagę....Gdańsk-Budapeszt-Split

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2008 13:12

Witam,
wybieram się na początku lipca z Gdańska w okolice Splitu przez Węgry (Badacsonylábdihegy nad Balatonem - zwiedzanie Budapesztu). Proszę o porady jak najlepiej, najszybciej, najbezpieczniej, na co zwrócić uwagę, co mi się przyda itd.
Powrót ??? W SLO będą winiety więc powrót przez zachodnie Węgry?
Czytanie całego forum (ogrom) zajmie mi chyba czas do przyszłych wakacji...
Dziękuję.
RobZel
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobZel » 09.06.2008 13:53

Z całą pewnością otrzymasz wskazania na forum do wcześniej przytaczanych wątków.

Ja powiem tak:
- nie jedź zbyt szybko - to powinien być urlop a nie jedynie usprawiedliwiona nieobecnośc w pracy :)
- zaplanuj odpoczynki/noclegi - to jest naprawdę super rozwiązanie (poczujesz odrobinę więcej z klimatu mijanych miejscowości) np. na:
http://www.linksundrechts.com/

- nie zapominaj o jedzeniu - lokalne przysmaki potrafią zadziwić podniebienie :)

- trasę zaplanuj sobie np. z

http://www.viamichelin.co.uk/viamichelin/gbr/
dyn/controller/ItiWGPerformPage?ie=
utf8&reinit=1&strStartCityCountry=
1743&strStartAddress=&strStartMerged=
,warszawa&strDestCityCountry=
1741&strDestAddress=&strDestMerged=
,Budapeszt&image2.x=41&image2.y=8

(korzystałem w minionym roku z www.map24.pl podczas wyjazdu Warszawa - Trogir)

- trochę osobistych wrażeń na
http://robert.zelinski.edu.oeiizk.waw.p ... rogir.html


Acha, jeszcze jedno: polecam ew. wykupienie dodatkowych ubezpieczeń (assistance, travel itp.) - zdecydowanie podwyższa poziom względnego poczucia "zaufania" :)

pozdrawiam
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 11.06.2008 23:46

Proponuje "zachaczyć" o miejscowość Siofok nad Balatonem.
Byłem tam 3 razy z rzędu na wakacjach..! Naprawde bajka. Warto sie tam zatrzymać po drodze..popluskać w Balatonie..przejśc sie deptakiem..(setki knajpek, cafejek, restauracji) i skosztować specjalow kuchni węgierkiej :D :D :D
Polecam.

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Na co zwrócić uwagę....Gdańsk-Budapeszt-Split
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone