Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.07.2020 13:21

piekara114 napisał(a):
tony montana napisał(a):Jak widzisz, mocno się przygotowuje do tego Sibenika :)
Tym razem nie wspinaliśmy się na żadne twierdzę, choć w sumie pod jedna byliśmy ale nie chciało nam się płacić za wstup :)
Mam nadzieję, że choć na baptysterium w katedrze nie poskąpiłeś :wink:


Poskąpiłem, albowiem byłem już w środku 2x. Od jakiegoś czasu mam opory na płacenie za wejścia do obiektów sakralnych.
Uważam, że opłaty powinny być symboliczne (na utrzymanie) albo nie powinno ich być, a nie służyć jako spore źródło zarobku.

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 22.07.2020 13:59

Szybenik

Parkujemy poniżej Katedry, za 10kn/h. Wchodzimy po schodkach
Obrazek

Obrazek

Katedrala
Obrazek

I naprzeciwko głównej fasady
Obrazek

Misteria figurkowa
Obrazek

I drzwiowa
Obrazek

Ładne chmury
Obrazek

Obrazek

Obrazek

11.17
Obrazek

Puste o tej porze 8O uliczki Szybenika (bura)
Obrazek

Obrazek

:)
Obrazek

Obrazek

CDN
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.07.2020 09:26

Szybenik cd

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę więcej człowieków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

idziemy do Majkela
Obrazek

Po drodze mijając takie krwiożercze bestie
Obrazek

Obrazek

Druty Szybenika
Obrazek

Obrazek

:)
Obrazek

Katedrala z boku
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Katedrala z dołu, od strony promenadki
Obrazek

Obrazek

Twierdza
Obrazek

Obrazek

Kamienne domy Szybenika nad rzeką Krka
Obrazek

:papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1482
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.07.2020 11:00

Uliczki Szybenika wygrywają z tymi ze Splitu i Trogiru. 7 lipca to był dobry dzień na zwiedzanie. Nawet moje dzieci bez gadania spacerowały kilka godzin.
A co do ciepłoty wody :D , to cały tydzień do tej wichury woda była całkiem ciepła, zwłaszcza poniżej Breli.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.07.2020 11:06

pomorzanka zachodnia napisał(a):Uliczki Szybenika wygrywają z tymi ze Splitu i Trogiru. 7 lipca to był dobry dzień na zwiedzanie. Nawet moje dzieci bez gadania spacerowały kilka godzin.
A co do ciepłoty wody :D , to cały tydzień do tej wichury woda była całkiem ciepła, zwłaszcza poniżej Breli.


To byliśmy tego samego dnia :)
Gdzie relacja?

8)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3350
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 23.07.2020 11:15

tony montana napisał(a):Trochę więcej człowieków

Taki pusty Szybenik pamiętam z 1998 roku.
W 2004 w drugiej połowie lipca już było "normalnie" - ludź na ludziu i temperatura 31ºC o 22:00

tony montana napisał(a):Druty Szybenika

Drutów to oni mają wszędzie dostatek. :lol:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1482
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 23.07.2020 22:17

tony montana napisał(a):
pomorzanka zachodnia napisał(a):Uliczki Szybenika wygrywają z tymi ze Splitu i Trogiru. 7 lipca to był dobry dzień na zwiedzanie. Nawet moje dzieci bez gadania spacerowały kilka godzin.
A co do ciepłoty wody :D , to cały tydzień do tej wichury woda była całkiem ciepła, zwłaszcza poniżej Breli.


To byliśmy tego samego dnia :)
Gdzie relacja?

8)

Ten sam dzień poświęciliśmy na zwiedzanie, jednak my zwiedzaliśmy inne piękne miejsce. Szybenik poznałam już 2 lata temu :).
Relacja będzie, ale potrzebuję jeszcze czasu. :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.07.2020 23:10

tony montana napisał(a):Poskąpiłem, albowiem byłem już w środku 2x. Od jakiegoś czasu mam opory na płacenie za wejścia do obiektów sakralnych.
Uważam, że opłaty powinny być symboliczne (na utrzymanie) albo nie powinno ich być, a nie służyć jako spore źródło zarobku.
Ja byłam z 3 razy i jak będzie okazja to wejdę ponownie :D Ile teraz wejściówka kosztuje? Bo jak byłam ostatnim razem w 2016 r. to był to śmieszny koszt 15 kn. No i osobiście widzę tam ogromny wkład w odnawianie katedry, pierwszy raz oglądałam wnętrze w 2000 r.
:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 23.07.2020 23:52

tony montana
Od jakiegoś czasu mam opory na płacenie za wejścia do obiektów sakralnych.
Uważam, że opłaty powinny być symboliczne (na utrzymanie) albo nie powinno ich być, a nie służyć jako spore źródło zarobku.

Nie znam się na tym, ale spójrz, jako krajan, na kościół Św. Jana w Gdańsku..
Ksiądz - manager spowodował,że powojenna ruina nie tylko została zrewitalizowana, ale dzięki koncertom biletowanym (i nie tylko) odzyskuje się zagrabione kiedyś artefakty z tej świątyni.
Niestety myślę, że będzie tak: 1.09 lub 15.09 skończy się sezon turystyczny, poziom zachorowań będzie wzrastał albo utrzymywał się, granice znowu zostaną zamknięte na wyjazdy na odpoczynek. (w innych celach nie)


Wyjeżdżam 31 sierpnia...ponoć, może się załapię :( Obym nie siedziała w celach :wink: , na jakiejkolwiek kwarantannie :roll:
:oczko_usmiech: :papa:
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 24.07.2020 10:14

krutom napisał(a):Varaždin, wspaniałe miasteczko.
Nie tylko na nocleg, ale i na jedzonko i to duuuużo tańsze niż na wybrzeżu.
Zdjęcia ze znajomych miejsc, odwiedzanych niejednokrotnie zachęcają do oglądania.
A zatem śledzę. :papa:

Czy możecie polecić dobrą konobę w Varażdinie. Była polecana w którejś relacji ale nie mogę tego znaleźć.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.07.2020 10:38

krutom napisał(a):Taki pusty Szybenik pamiętam z 1998 roku.
W 2004 w drugiej połowie lipca już było "normalnie" - ludź na ludziu i temperatura 31ºC o 22:00


W tym roku o 22 temperatury ok 21-23 na Murter
:papa:



pomorzanka zachodnia napisał(a):Ten sam dzień poświęciliśmy na zwiedzanie, jednak my zwiedzaliśmy inne piękne miejsce. Szybenik poznałam już 2 lata temu :).
Relacja będzie, ale potrzebuję jeszcze czasu. :roll:


Ok, to czekam :)

:boss:

piekara114 napisał(a): Ja byłam z 3 razy i jak będzie okazja to wejdę ponownie :D Ile teraz wejściówka kosztuje? Bo jak byłam ostatnim razem w 2016 r. to był to śmieszny koszt 15 kn. No i osobiście widzę tam ogromny wkład w odnawianie katedry, pierwszy raz oglądałam wnętrze w 2000 r.
:papa:


Hejka, nie mam pojęcia ile teraz kosztuje, bo nie sprawdzałem, skoro nie miałem zamiaru wchodzić :)

Katerina napisał(a):Nie znam się na tym, ale spójrz, jako krajan, na kościół Św. Jana w Gdańsku..
Ksiądz - manager spowodował,że powojenna ruina nie tylko została zrewitalizowana, ale dzięki koncertom biletowanym (i nie tylko) odzyskuje się zagrabione kiedyś artefakty z tej świątyni.


Aby było jasne, nie zrobiłem się jakimś ortodoksem w tej materii. W sowim życiu wydałem już grube tysiaki na wstępy do przeróżnych katedr, kościołów etc. (w tym po 15-20 funciaków od łebka za katedry w UK)

Dopóki dzieci były małe to ceny były jeszcze jakoś akceptowalne, ale przy 3 dorosłych i kilkunastolatku wejście do niektórych obiektów staje się kosmicznie drogie. Druga kwestia to uważam, że te obiekty to element wspólnej kultury, dorobku ludzkości i ograniczanie dostępu dla osób dobrze sytuowanych uważam za niewłaściwe.
Nie widzę przeszkód, aby opłaty za wejście do Katedry w Mediolanie czy Salisbury były symboliczne (kilka Euro), a nie kilkanaście/kilkadziesiąt.

Rozumiem, że utrzymanie i remonty kosztują, ale uważam że są jakiej granice przyzwoitości :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.07.2020 10:40

Anunak napisał(a):
krutom napisał(a):Varaždin, wspaniałe miasteczko.
Nie tylko na nocleg, ale i na jedzonko i to duuuużo tańsze niż na wybrzeżu.
Zdjęcia ze znajomych miejsc, odwiedzanych niejednokrotnie zachęcają do oglądania.
A zatem śledzę. :papa:

Czy możecie polecić dobrą konobę w Varażdinie. Była polecana w którejś relacji ale nie mogę tego znaleźć.


My jedliśmy wieczorem w Bistro Kula - niedaleko Zamku
35 kn za velike lignje prażene :)

Polecam
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 24.07.2020 10:48

tony montana napisał(a):
Anunak napisał(a):
krutom napisał(a):Varaždin, wspaniałe miasteczko.
Nie tylko na nocleg, ale i na jedzonko i to duuuużo tańsze niż na wybrzeżu.
Zdjęcia ze znajomych miejsc, odwiedzanych niejednokrotnie zachęcają do oglądania.
A zatem śledzę. :papa:

Czy możecie polecić dobrą konobę w Varażdinie. Była polecana w którejś relacji ale nie mogę tego znaleźć.


My jedliśmy wieczorem w Bistro Kula - niedaleko Zamku
35 kn za velike lignje prażene :)

Polecam


Dzięki :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.07.2020 12:35

A jeszcze w takich okolicznościach to i lignje i pierwsze Karlovačko smakowało :)

Obrazek

Obrazek

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.07.2020 14:16

tony montana napisał(a):Nie widzę przeszkód, aby opłaty za wejście do Katedry w Mediolanie czy Salisbury były symboliczne (kilka Euro), a nie kilkanaście/kilkadziesiąt.


... jestem za, niestety w wielu przypadkach ceny są absurdalnie wysokie ... :( ...

tony montana napisał(a):Szybenik cd


... my do katedry również nie wchodziliśmy, odwiedziliśmy ją dwa lata temu ... :) ... ale przyjemności podziwiania miasta z twierdzy nie mogłem sobie odmówić, tym bardziej, że byłem tam praktycznie sam ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone