Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 16.07.2020 15:12

kmichal napisał(a):
tony montana napisał(a):postałem ponad 5h w słynnej kolejce w Splicie


... to byłeś chyba na 1 albo na 3 zmianę, bo my na 2 staliśmy równo 7 h ... ...
Pozdrawiam, jeszcze z Vlašići


Hejka Majkel - staliśmy od 10.40 do 15.45 - zaimponował mi Pan Makłowicz, już już leciałem po produkty i jednorazowego grilla, moje dziewczęta mają zdjęcia z Panem Robertem. Mój Syn i Moja Żona są na zdjęciach chorwackich mediów jako "Poljaki okupirowali Split" ;)

Katerina napisał(a):
Wyjeżdżamy z Gdyni o 4 rano

Nie dość, że ziom, to jeszcze zupa czosnkowa 8)
Zostaję :papa:
Szacun za tę kolejkę, tzn odstanie w niej. Ponoć towarzystwo było zacne :wink:


Ziom od doktora Wojciecha ;)
Zupa czosnkowa to było tylk małe entree, btw, wracając też tam jedliśmy

Szacunek także dla Bratanków za wspaniale wyremontowaną i poszerzoną (a także 60km dwupasmówki) "Route 86"

8) :lol:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 16.07.2020 15:45

tony montana napisał(a):staliśmy od 10.40 do 15.45

... my nieco później - 12.20-19.20 ... 8O ...

tony montana napisał(a):Pan Makłowicz

... żona i dzieciaki również go widziały przed wejściem do konsulatu ... 8) ...

...
tony montana napisał(a):Mój Syn i Moja Żona są na zdjęciach chorwackich mediów jako "Poljaki okupirowali Split"

... miejscowi wychodzili i dawali kolejkowiczom wodę do picia ... :mrgreen: ... ogólnie ciekawe doświadczenie ... :hut: ...
Pozdrawiam.
Anunak
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 21.04.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anunak » 16.07.2020 15:57

tony montana napisał(a):Część 1.
Wyjeżdżamy z Gdyni o 4 rano. Kierunek Zwardoń, po drodze jak zwykle ....
Lecimy na Zwardoń, powolutku przez Węgierską Górkę oraz Milówkę (wahadło na moście, na szczęście krótko)
Potem Słowacja - wahadło na moście w Cadca przy centrum handlowym, potem gorsze nieco wahadełko za Cadca, autostrada Żilina - Bratysława - winieta kupiona na znamka.sk (10 Euro)
:boss:

Witam ziomka, też niedługo będę jechał tą trasą, mam pytanie jak te remonty między Piotrkowem a Częstochową, bardzo utrudniają przejazd? Kawał drogi machnąłeś za jednym zamachem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.07.2020 18:35

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):No i mój ulubiony Sibenik :hearts: :hearts: ale katedra św Mikołaja na wzgórku chyba nie będzie mi w tym roku ponownie dana....
Za daleko z Pagu? :)
Nawet dla mnie za daleko. Panu M. nawet do Ninu nie chce się podjechać....
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.07.2020 08:27

kmichal napisał(a):... miejscowi wychodzili i dawali kolejkowiczom wodę do picia ... :mrgreen: ... ogólnie ciekawe doświadczenie ... :hut: ...
Pozdrawiam.


Nawet widzieliśmy panią z paterą z serami i wędlinami, ale szybko poszła ;)

Anunak napisał(a):Witam ziomka, też niedługo będę jechał tą trasą, mam pytanie jak te remonty między Piotrkowem a Częstochową, bardzo utrudniają przejazd? Kawał drogi machnąłeś za jednym zamachem.


Hej

Jadąc do CRO nie odczułem tego za bardzo oprócz wpadnięcia w skandaliczną dziurę po boku, a jechałem tam w sobotę przed 8 rano (8.10 w Częstochowie byliśmy) - w drugą stronę był jednak spory ruch i nieco korków - tzn. nad nasze more

Wracając byliśmy tam między 21 a 22.30 jakoś więc już nieco po ciemku, prowadziła Żona - też wpadła w taką dziurę, że myślałem, że oponę rozerwało.

Generalnie uważam przygotowanie tego przejazdu za bardzo słaby - jak można po bokach zostawić takie ogromne dziury i nie zalać ich betonem na czas remontu. Jadąc w kierunku północnym nie masz żadnego ostrzeżenie wczesniej że kolejna stacja za 100 km i lepiej się wysikaj albo zatankuj.

Taka polska niestety olewackość, która dodatkowo przejawia się w słynnym: "zawężenie od 1.05.2020" a co mnie k.... obchodzi w lipcu OD KIEDY to jest?? Ja chciałbym wiedzieć do KIEDY - ale to już jest zawsze owiane tajemnicą w PL.....

czuwaj

piekara114 napisał(a): Nawet dla mnie za daleko. Panu M. nawet do Ninu nie chce się podjechać....


Naprawdę?
Do Ninu z Pagu to można kamieniem dorzucić.....

8O
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3350
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 17.07.2020 09:27

Varaždin, wspaniałe miasteczko.
Nie tylko na nocleg, ale i na jedzonko i to duuuużo tańsze niż na wybrzeżu.
Zdjęcia ze znajomych miejsc, odwiedzanych niejednokrotnie zachęcają do oglądania.
A zatem śledzę. :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13909
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.07.2020 09:44

2.
Rankiem po Varażdinie wjeżdżamy na A4 (28kn za ten odcinek), potem A1 (zjazd Pirovac, 143 kn), o godzinie 13 przejeżdżamy przez most w Tisno i jesteśmy na Murter i ..... jedziemy wykąpać się w Jezera (jako, że apartman w Betinie mamy od 14)

Po 14, jako że wyspa jest maleńka i przejechanie jej zajmuje 10 minut meldujemy się w Betinie i sami znajdujemy naszego apartmana wcześniej parkując na chwilą auto przy kościele na górze
Obrazek

Obrazek

Spotykam się z naszą Panią przy kościółku i jedziemy na nasze miejsce parkingowe. Jako, że mieszkamy w strefie Old Town i zamkniętej dla ruchu kołowego, parkuje się ok. 200 metrów od apartmana, a na bagaże mamy do dyspozycji wózek, z którego skwapliwie korzystam :)

Nasz apartament jest fantastyczny, mocno rustykalny i uroczy!
https://apartment-voltera-betina.sibeni ... ls.com/pl/

Kluczowe jest to, że do wody jest 30 metrów (kąpiele rano i wieczorem), jest cisza i spokój, bo nie jeżdżą auta ani skutery, do centrum Betiny tętniącej wieczorami życiem ok 200 metrów wąskimi uliczkami, pekara i mini rynek warzywa-owoce 300 metrów, Sklep Ultra 300 metrów, Sklep Tommy 400 metrów

Betina o 15 w niedzielę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsza kąpiel koło apartmana (a druga w Jadranie po Jezerach)
Obrazek

Obrazek

Po obfitym obiedzie w polecanej Konobie Kanata (zniżka 10% na hasło naszego apartmana) - ribne juhy, scampi na buzaru, cevapi, karlovacko etc czas na pierwszy popołudniowy spacer po Betinie
Obrazek

Obrazek

Nasz kościółek na wzgórzu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

W kierunku Tisno
Obrazek

Zoom Tisno
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Betina
Obrazek

Zoom na Betinę
Obrazek

Obrazek

Mini-port w Betinie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 09:53

Pag-Nin, jakby nie patrzeć to godzina jazdy w jedną stronę.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6675
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 17.07.2020 10:05

Melduję się, Tony. :-)
Bardzo ładny, klimatyczny apartman.
Murter chętnie oglądam, bo tam jeszcze nie byłam.

piekara114 napisał(a):Pag-Nin, jakby nie patrzeć to godzina jazdy w jedną stronę.

Beata, ja bardzo przepraszam za tę niepogodę dziś na Pagu, naprawdę nie chciałam, ale wyszło jak zwykle...
:wink: :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.07.2020 10:10

Mikromir napisał(a):
piekara114 napisał(a):Pag-Nin, jakby nie patrzeć to godzina jazdy w jedną stronę.

Beata, ja bardzo przepraszam za tę niepogodę dziś na Pagu, naprawdę nie chciałam, ale wyszło jak zwykle...
:wink: :mrgreen:
A do kiedy Wy dziewczyny na tym Pagu urzędujecie? :D


Tony, apartman w Twoim stylu :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 11:04

Ja do niedzieli. Danka chyba dzień dłużej.....

Siedzę w app. i coś mnie trafia... Ale podobno jak gugle mówi o 14 ma już być ok.....


A Ty Aga co z wakacjami wymyśliłaś?
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 17.07.2020 11:17

Zapowiada się ciekawie, więc będę śledził relację :D .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13126
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 17.07.2020 11:22

piekara114 napisał(a):Ja do niedzieli. Danka chyba dzień dłużej.....
Fajnie macie :!:


piekara114 napisał(a):A Ty Aga co z wakacjami wymyśliłaś?
Szkoda gadać ...
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 17.07.2020 11:39

tony montana napisał(a):Nawet widzieliśmy panią z paterą z serami i wędlinami, ale szybko poszła


... szczęściarze, dla nas już nie wystarczyło ... :roll: ...

piekara114 napisał(a):Pag-Nin


... a Nin polecam - byliśmy w zeszłym tygodniu i trafiliśmy na mega pustki ... :) ... miasteczko też wypiękniało, nowe inwestycje - a na plaży Ždrijac najcieplejsza woda w trakcie tego wyjazdu ... :hut: ...

piekara114 napisał(a):Siedzę w app. i coś mnie trafia... Ale podobno jak gugle mówi o 14 ma już być ok.....


... moje prognozy też takie optymistyczne, ale właścicielka twierdzi, że nadciąga kolejna bura ... 8O ... byłaby to trzecia bura w czasie naszych wakacji ... :mrgreen: ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16054
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.07.2020 11:47

W Nin bismy przy o przednich odwiedzinach Cro.... Z tą bura mnie nie denerwuj, ja jyz jedną mam za sobą..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Murter i okolice 2020 - powrót syna marnotrawnego ;) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone