Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje wielkie greckie wakacje! - cz.IV Naxos+Santorini

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1399
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.08.2021 22:23

Super Grecja :!: Z chęcią podążę śladem Twej relacji. My w tym roku ostatecznie daliśmy za wygraną i znów Peloponez ani nawet Chorwacji nie będzie :cry: .
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11275
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.08.2021 07:06

Jest bardzo ładnie i ciekawie; teraz to mi się relacje namieszają z tą Potterową.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 06.08.2021 08:38

te kiero napisał(a):Jest bardzo ładnie i ciekawie; teraz to mi się relacje namieszają z tą Potterową.

Mogę jeszcze zeszłoroczne Korfu dorzucić :lol:.... Konkurencyjnie dla Tony'ego...
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2021 08:57

A na coś czekasz?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2021 09:25

Potter napisał(a):
te kiero napisał(a):Jest bardzo ładnie i ciekawie; teraz to mi się relacje namieszają z tą Potterową.

Mogę jeszcze zeszłoroczne Korfu dorzucić :lol:.... Konkurencyjnie dla Tony'ego...

To ja żeby nie mieszać, swoich nie będę na razie ruszała....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 10:02

piotrf napisał(a):Już na pierwszej stronie : porażka ( porażki ), wskazany winowajca ( jednej z pierwszych :oczko_usmiech: ) , zajawka apetyczna , że tylko polować na jesienne lasty 8) , ale póki co - czytać , oglądać i czekać na rozwiązanie zagadek . . .


Pozdrawiam
Piotr
Miło Cię widzieć, jak zawsze :D


Mikromir napisał(a):
mysza73 napisał(a):Napiszę jeszcze, że w Egonie nie można już wybrać sobie jedzonka :?
Każdy dostaje standartowy zestaw, tzn jest wybór - normal albo vege :oczko_usmiech:

8O A koszerny?... 8O
:wink:
Koszerny to już wspomnienie ... :cry:


Dawigs napisał(a):Super Grecja :!: Z chęcią podążę śladem Twej relacji. My w tym roku ostatecznie daliśmy za wygraną i znów Peloponez ani nawet Chorwacji nie będzie :cry: .
Szkoda, że się nie udało ...


te kiero napisał(a):Jest bardzo ładnie i ciekawie ...
Nie chwalmy dnia przed zachodem słońca ... :wink:

Potter napisał(a):
te kiero napisał(a):Jest bardzo ładnie i ciekawie; teraz to mi się relacje namieszają z tą Potterową.

Mogę jeszcze zeszłoroczne Korfu dorzucić :lol:.... Konkurencyjnie dla Tony'ego...
Jestem za :oczko_usmiech:

piekara114 napisał(a):
Potter napisał(a):
te kiero napisał(a):Jest bardzo ładnie i ciekawie; teraz to mi się relacje namieszają z tą Potterową.

Mogę jeszcze zeszłoroczne Korfu dorzucić :lol:.... Konkurencyjnie dla Tony'ego...

To ja żeby nie mieszać, swoich nie będę na razie ruszała....
Tu jestem przeciw :!:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 12:37

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE! cz. IV :lol:
chyba wskazany jest podtytuł ,,Moja wielka grecka porażka" :wink:


Wstaje nowy dzień ... na niebie trochę chmur ... 8O

Opowiem trochę o apartmanie (http://www.apartments-naxos.gr) ... miejmy to już za sobą, bo to też jedna z małych porażek :evil:
Już tłumaczę ...
Rezerwując apartmany uzgodniłam z właścicielką następujące warunki:
apartman dla 3 osób - 60 euro (niby sporo, ale ma być na górze, z widokiem na morze)
apartman dla 5 osób - 65 euro (bo jest na parterze :? )


Okazuje się, że w rozumieniu właścicielki na górze znaczy tu:
Obrazek

Dla mnie to taki wyższy parter ...
Ja bym machnęła ręką, srał ją pies ...
Ale moje dziecko jest bardziej roszczeniowe i postanowiło powiedzieć co o tym myśli ... :roll:
Ale że wszystkie apartmany na "właściwej górze" były zajęte zostajemy na "niskiej górze" ... :?
To jeszcze przy okazji napiszę o apartmanie znajomych ...
Miał być na parterze ... czyli okazuje się, że to to okno pod nami ...
Dla mnie to piwnica a nie parter!!!!
Ale że ktoś zarezerwował na książkingu ten apartman na całe lato 8O , znajomi dostali mieszkanie właścicielki - w tej samej cenie.
W tym przypadu wyszło dobrze :lol:
No ale u mnie niesmak pozostał ...
Osłodziłam go sobie ptasim mleczkiem, które miałam dla właścicielki ... no ale sobie nie zasłużyła, to sami zjedliśmy :oczko_usmiech:

To jeszcze w kwestii apartmana ...
Do czystości nie można się absolutnie przyczepić. Tak kuchnia jak i łazienka bardzo czyściutka.
Sprzątanie, wymiana ręczników i pościeli co 3 dni (naczyń niestety nikt nam nie zmywał :wink: )
Przyczepić mogę się jeszcze do wielkości apartmana ...
Brak szaf czy jakiegoś miejsca do przechowywania ... większość ubrań trzymaliśmy w naszych walizkach, a i tych nie za bardzo było gdzie rozłożyć.

Natomiast samo otoczenie i jego mieszkańcy bardzo sympatyczni ... :lol:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Apartmany w całości ...
Obrazek

Tu po prawej stronie, pod murkiem widać nasze złomki :smo:
Obrazek

To tyle o apartmanach ... :wink:

Tego dnia nic specjalnego nie robiliśmy ...
Najpierw pojechaliśmy do marketu, bo w lodówce mieliśmy tylko wodę i dżemik od gospodyni, pyszny - morelowopomarańczowy :oczko_usmiech:
Ale coś do tego dżemiku by się przydało :wink:
Genialnie smakował z białym kozim serem :hearts:
Ogólnie to ja w Grecji mogę odżywiać się tylko serami i pomidorami :oczko_usmiech: plus jakieś arbuzy czy melony :oczko_usmiech:
Po zakupach pojechaliśmy na plażę ... ale zdjęć brak :oops: :oczko_usmiech:

Wieczorkiem poszliśmy zobaczyć jak wygląda plaża, która jest najbliżej nas - Paralia Kastraki
Jest ona w lini prostej od apartmana całkiem blisko, jakieś 500m, ale dojście do niej trochę pokręcone :oczko_usmiech:

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Plaża fajna, długa, piaszczysta ...
Obrazek



Jedno zdjęcie moje, drugie mężowe ... moje ładniejszcze :oczko_usmiech:

Obrazek


Obrazek


Ale już ten widok na plaży powinien mi chyba dać do myślenia, że to nie będą spokojne wakacje ... :wink:
Obrazek


Obrazek

:papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 06.08.2021 12:46

Oj tam Mycha przesadzasz, w tej piwnicy pewnie przyjemnie chłodno było :)
dlatego ktoś świadomy tego wziął na całe wakacje. Inna sprawa, że mogliście to w ogóle zamówić, skoro zostało zarezerwowane dla kogoś innego.
Poza tym, 60-65 Euro dla 3 lub 4 osób to nie jest dziś wygórowana cena uważam. Basen był?

To coś leżące na plaży to wygląda na potwora z okresu Kredy...

:papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 12:52

tony montana napisał(a):Oj tam Mycha przesadzasz, w tej piwnicy pewnie przyjemnie chłodno było :)
dlatego ktoś świadomy tego wziął na całe wakacje. Inna sprawa, że mogliście to w ogóle zamówić, skoro zostało zarezerwowane dla kogoś innego.
Poza tym, 60-65 Euro dla 3 lub 4 osób to nie jest dziś wygórowana cena uważam. Basen był?

Niech będzie że przesadzam ...
A u znajomych było 5 osób dorosłych, to ta piwnica całkiem spora ... :wink:
Basen był ... dla kóz :smo:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6675
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.08.2021 12:56

No to tak:

Właścicielka apartmentu u mnie skreślona. Kryzys covidowy nie usprawiedliwia takich krętactw. :roll:

Kolorki lokum - bardzo greckie. :)

Potwór morski - ciekawy. 8O

Plaża - całkiem, całkiem... 8)

Tylko gdzie Ty Aga wschody słońca chodziłaś oglądać?... :lool:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 13:01

Mikromir napisał(a):Właścicielka apartmentu u mnie skreślona. Kryzys covidowy nie usprawiedliwia takich krętactw. :roll:
Dlatego ptasie mleczko zjadłam sama, nawet jeśli miało mi zaszkodzić :oczko_usmiech:
Mikromir napisał(a):Plaża - całkiem, całkiem... 8)
Więcej na niej nie byliśmy :oczko_usmiech:
Mikromir napisał(a):Tylko gdzie Ty Aga wschody słońca chodziłaś oglądać?... :lool:
Na Santorini :oczko_usmiech: ... tu miały być zachody :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16076
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2021 13:05

Ten potwór, to co to jest? Ustaliłaś coś bliżej?

Co do kwaterki, u mnie też było wkurzenie po przyjeździe, potem sporo lepiej....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 13:11

piekara114 napisał(a):Ten potwór, to co to jest? Ustaliłaś coś bliżej?
Nie wnikałam ...
Ale na innej plaży, też toto było ... tylko w stanie większego rozkładu :roll:
piekara114 napisał(a):Co do kwaterki, u mnie też było wkurzenie po przyjeździe, potem sporo lepiej....
W sumie potem też już olałam temat tego widoku ... i tak zawsze wracaliśmy do apartmana po ciemku :oczko_usmiech:
A właścicielka próbowała mnie udobruchać figami ... pysze były :lol:
tompakosc
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) tompakosc » 06.08.2021 13:29

mysza73 napisał(a):[b]Okazuje się, że w rozumieniu właścicielki na górze znaczy tu:
Obrazek

Dla mnie to taki wyższy parter ...


Zszedłbym na zawał. Przecież taras i widok z niego to absolutne must na pobycie. Od tego zaczyna się u mnie wyszukiwanie kwater... 8O 8O 8O
Primo: najpierw taras i widok,a dopiero potem cała reszta ... :evil:
A tu taki numer ... Współczuję wrażeń.
Dużooo wina pewnie było potrzeba, aby to przeboleć, co ... :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13135
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.08.2021 13:46

tompakosc napisał(a):Zszedłbym na zawał. Przecież taras i widok z niego to absolutne must na pobycie. Od tego zaczyna się u mnie wyszukiwanie kwater... 8O 8O 8O
Primo: najpierw taras i widok,a dopiero potem cała reszta ... :evil:
A tu taki numer ... Współczuję wrażeń.
Dużooo wina pewnie było potrzeba, aby to przeboleć, co ... :wink:

Nie no, u mnie aż tak to nie ...
Ale skoro rezerwowałam dużo wcześniej i coś ustalałam, to chciałabym żeby tak było ...
A co do wina ... to ja tylko słodkie lubię :oczko_usmiech: i wygrzebało mi dziecko takie w markecie :oczko_usmiech:
Nawet jedna butelka przyjechała do Radomia, bo dobre bardzo :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Moje wielkie greckie wakacje! - cz.IV Naxos+Santorini - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone