Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moje marzenie to Chorwacja :-)

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Truskawka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007
Moje marzenie to Chorwacja :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Truskawka » 08.09.2007 15:14

Od pewnego czasu zastanawiamy się nad wyjazdem czerwcowym do Chorwacji, ale nic nie wiem o tym kraju....jedynie widziałam piekne miejsca na zdjęciach i spodobało mi sie barrrrrrrrrrdzo :lol:
Nie ukrywam że zależy mi na niskich kosztach :oops: :?

Może podzielicie się swoimi doświadczeniami co do miejsca, terminu, kwatery, kosztów na 3os. rodzinke i wszystkiego innego co jest potrzebne do wyjazdu - ja jestem "zielona" w tym temacie i bardzo się ciesze że trafiłam na tak wspaniałe forum :D

Z góry dziękuje za każdą informacje!!!!
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 08.09.2007 15:17

Witaj!
Ja polecam wyprawę z namiotem, jeżeli wybierzesz dobry camping, to nic Ci nie zabraknie:)
Truskawka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Truskawka » 08.09.2007 15:21

Ten namiot to żart? :roll:
W sumie to za stara jestem na taki rodzaj wypoczynku :oops: :wink:
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 08.09.2007 15:26

Oj zdziwiłabyś się ile ludzi wypoczywa na campach od niemalże niemowląt po starsze małżeństwa. Jeżeli chodzi o kwatery, to napewno południowa Chorwacja jest pod tym względem lepsza, większy wybór, większa dostępność. Na Istrii są również, ale wybrzeże pozajmowane jest głównie przez campy właśnie, które liczą sobie po kilkadziesiąt hektarów.
Musisz też sprecyzować, czy wolisz otwarte morze, czy moze być widok za wyspy. Jeżeli otwarte, to zostaje Ci Primosten, lub Istria, jeżeli nie ma to znaczenia, masz jedyne 5800 km wybrzeża:) Pozdrawiam!!!
Truskawka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Truskawka » 08.09.2007 15:33

Wiem że miejsca tam jest dużo i dlatego chciałam Was bywalców prosić o propozycje konkretnego miejsca, aby nie trzeba było za daleko jechać z kilkulatkami :? a było ślicznie :D

Namiociki jednak na 100% odpadają....
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 08.09.2007 15:47

No to będę się powtarzał, Primosten, moje ukochane miejsce na ziemi, bądź okolice(Dolac, Bilo)
Truskawka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Truskawka » 08.09.2007 15:53

doppelmayr napisał(a):No to będę się powtarzał, Primosten, moje ukochane miejsce na ziemi, bądź okolice(Dolac, Bilo)


Dzięki musze poszukać gdzie to :D i jak daleko od domu...
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 08.09.2007 15:56

Mnie wyszło 1110 km jadąc na Cieszyn - Bratysławę - Węgry Zachodnie - Zagrzeb - Plitvice - Zadar - Primosten, czas, około 24 godzinki ,ale my się nie spieszymy, na autostradzie max 100 - 110(cóż nie mamy najnowszych samochodów, bo 10 i 13 letnie:):))
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.09.2007 15:59

Truskawka napisał(a):Ten namiot to żart? :roll:
W sumie to za stara jestem na taki rodzaj wypoczynku :oops: :wink:


A cóż to za "stara" Truskawka, co ma ledwie kilkuletnie dzieci. :wink: :lol:
Bardzo ciężko polecić konkretne miejsce, bo gdzie jednemu się podoba, drugiemu wcale.
Każdy region Chorwacji jest inny, a jeszcze są wyspy.

regiony.php

Najbliżej jest na Istrię (choć nie wiem z jakiej części Polski jest Truskawka) ale większość twierdz, że prawdziwa Chorwacja i najładniej jest w Dalmacji.

Ps. A dlaczego pobyt pod namiotem ma być żartem, w Chorwacji jest ponad 120 kempingów dużych i małych, a jest jeszcze kilkadziesiąt bardzo małych - tzw. przydomowych.
Truskawka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Truskawka » 08.09.2007 16:22

Janusz Bajcer napisał(a):A cóż to za "stara" Truskawka, co ma ledwie kilkuletnie dzieci. :wink: :lol:


Hi..... nie tylko małe truskawiątka będa z nami jechały, ale wszyscy pojada tam pierwszy raz :lol:
Nasze pola truskaweczkowe są w rejonach Kujaw :D

Cała zima przed nami i pewnie dużo Was pomęcze w tym temacie :oops: :wink:

Może się źle wyraziłam z tym namiotem :wink:

Dzięki za link...... góry i morze - cudowne 2 w 1....podoba mi sie bardzo :D


Doppelmayr samochody mamy w podobnych rocznikach :!:

Myslimy aby po przejechaniu około 700km za granicą polski zrobic postój na nocleg :roll:
doppelmayr
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 04.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) doppelmayr » 08.09.2007 16:25

Hehe, więc pozostaje nam spokojna jazda i rozkoszowanie się widokami mijanymi po drodze:)
Truskawka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Truskawka » 08.09.2007 16:29

doppelmayr napisał(a):Hehe, więc pozostaje nam spokojna jazda i rozkoszowanie się widokami mijanymi po drodze:)

Tak, tak....oglądanie widoków to moja specjalność..... :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2007 17:44

Truskawka napisał(a):....oglądanie widoków to moja specjalność..... :D

Moja nie bardzo - zawsze wypada na mnie jako kierowcę :twisted: Ale coś tam zawsze podglądnę, choc wolę skupic sie na jeździe :lol: :wink:

Truskawka napisał(a):..Cała zima przed nami i pewnie dużo Was pomęcze w tym temacie :oops: :wink:....

Męcz, męcz w końcu zbliża sie sezon ogórkowy :lol: Coś poradzimy na ten Twój pierwszy wyjazd. Ale....żeby porady szły w miare sprawnie podaj nam swoje preferencje dotyczące odpoczynku, zaludnienia w okolicy itp. istotne elementy do w miare idealnego urlopu :lol:
Pozdrav :papa:
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 08.09.2007 19:14

musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: co wybieram:
- czy "kurort" tzn. ceny za kwaterę będą wyższe 20, 30 % i odległość do plaży też większa ( mogą być wyjątki), ale nie iczyłbym na nie,l
czy mała miejscowość położona obok tegoż "kurortu", gdzie ceny kwater są niższe i do morza bliżej.
Co jest dla Ciebie ważniejsze czy spokój i cisza, czy tłumy i zgiełk, ale w dobrej miejscowości?
Ja wolę tę drugą możliwość, bo do Chorwacji jadę aby wypocząć nad morzem, a wieczorem zawsze można skoczyć do miasta, wycieczki po okolicy można robić z każdego miejsca, dla mnie się liczy bliskość plaży, w tym roku miałem 20m i to jest rewelacyjne, zawsze można skoczyć po zimne piwko do lodówki, każdy członek rodziny robi to co chce i kiedy chce się kąpać to idzie, a nie jest to wyprawa z leżakami, parasolem, lodówką, sprzętem pływającym, etc.
Wtedy gdy uświadomisz sobie co wolisz, wtedy wybór będzie łatwiejszy
yvonn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 133
Dołączył(a): 20.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) yvonn » 09.09.2007 12:37

Truskawka napisał(a):Od pewnego czasu zastanawiamy się nad wyjazdem czerwcowym do Chorwacji, ale nic nie wiem o tym kraju....jedynie widziałam piekne miejsca na zdjęciach i spodobało mi sie barrrrrrrrrrdzo :lol:
Nie ukrywam że zależy mi na niskich kosztach :oops: :?

Może podzielicie się swoimi doświadczeniami co do miejsca, terminu, kwatery, kosztów na 3os. rodzinke i wszystkiego innego co jest potrzebne do wyjazdu - ja jestem "zielona" w tym temacie i bardzo się ciesze że trafiłam na tak wspaniałe forum :D

Z góry dziękuje za każdą informacje!!!!

Witam
Jak się zastanawiacie nad wyjazdem do Cro to już jesteś na dobrej drodze.
Kolejna sprawa to wybór czy ma to być Istria czy Dalmacja, bo to różnica w odległości przede wszystkim, ale również w widokach. Polecam Dalamację. Droga może dłuższa, ale jakie widoki później... Nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci, ale my jechaliśmy nawet z maluchem, który miał niecały rok i zniósł całkiem dobrze taką podróż, poza tym to zależy czy macie klimę w samochodzie. Na Dalmacji wybór jest ogromny zarówno kampów jak i apartamentów. Ja polecam apartamenty, są dobrze wyposażone, wygodne i prawie zawsze mili gospodarze. To jest duży plus. Zawsze jeździmy do apartamentów i nigdy nie narzekałam. Wybieramy, zawsze na miejscu apartamenty, gdyż jak widzę coś to bardziej do mnie przemawia. Ceny około 10 euro od osoby we wrześniu (my w ub. roku płacilismy nawet 8 euro od osoby po negocjacjach), w tym roku na przełomie czerwca/lipca płaciliśmy niecałe 14 euro/osobę i myslę, że jak sobie zarezerwujesz 15 euro od osoby to będzie ok. Zawsze jest miło jak zostaje coś w zapasie i można to później przeznaczyć np. na pyszne lody (5 kuna za głałkę, oczywiście ich 1 to nasze 2). Pytaj odpowiem na Twoje pytania. Za 2 tygodnie znów jadę na Cro (po raz drugi w tym roku), więc będę miała świeże informacje.
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Moje marzenie to Chorwacja :-)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone